Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujajame „Ji“ numeryje – apie neigiamą senų daiktų poveikį!

Žurnalo „Ji“ viršelis (16 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr. / Žurnalo „Ji“ viršelis (16 nr.)
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Nenaujas butas, senove dvelkiantys daiktai, net vienetiniai dėvėti drabužiai ar aksesuarai veikia mūsų savijautą. Nors, anot bioenergetikų, ne visi ir ne visada jaučiame paslaptingą jų įtaką, jos neigti nereikėtų.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Turbūt pastebėjote, kad prie vienų daiktų prisirišame, jie greitai tampa savi, o kitais norime kuo greičiau atsikratyti. Kodėl taip yra? Kodėl širdis prie jų nuo pat pradžių nelinksta?

Tai paaiškinti nesunku – daiktai kaupia ir geras, ir blogas žmonių mintis, sugeria jų emocijas. Laikui bėgant juose susikaupia daug stiprios energijos. Toks daiktas, patekęs į kito rankas, gali paveikti jo psichinę būseną ir savijautą. Plačiau apie tai skaitykite numerio temoje „Senų daiktų paslaptys“.

Kaip visada naujajame numeryje rasite ir įdomių pašnekovų. Su garsių juvelyrų Simanonių vienturte atžala Ugne Simanonyte-Vanagiene susitinkame trumpo pokalbio – jos kelių mėnesių dukrelė Eleonora tuo metu buvo likusi su tėčiu. Tačiau užsimezgęs pašnekesys apie tėčio ir senelio kuriamus papuošalus maloniai užsitęsia.

Jeigu įdomu sužinoti, kaip gimsta juvelyriniai papuošalai, kuo skiriasi juvelyras dizaineris nuo juvelyro, nepraleiskite interviu „Kurti papuošalus duota ne kiekvienam“.

Antroji mūsų pašnekovė, antroposofinės medicinos žinovė Edita Kuliavaitė sako, kad  unikalus yra kiekvienas  žmogaus amžiaus tarpsnis. Būtent todėl labai svarbu žinoti, kuriuo gyvenimo periodu kokias pamokas turime išmokti.

Apie tai, kodėl nereikia bijoti klysti, kodėl 42–49 metų žmonės ryžtasi keisti profesiją ar net šeimą, kada tampame laisvi nuo likimo siunčiamų išbandymų, skaitykite interviu „Svarbūs visi gyvenimo etapai“.

Tikriausiai visi kartais jaučiamės taip, lyg mūsų viduje gyventų dvi skirtingos asmenybės. „Pirmyn!“ – šaukia viena. „Palauk, stok, kur skubi!“ – rėkia kita. Pasak psichologų, ši būsena – tai nuolat vykstanti širdies ir proto dvikova.

Širdis dažniausiai elgiasi lyg hormonų audrų blaškoma paauglė. Vis nerimsta, atsikalbinėja, nori kur nors spontaniškai lėkti, siūlo stačia galva nerti į beprotiškų jausmų tėkmę. Ji maištauja, sieloje kelia streiką, verčia visąlaik skubėti, patirti nauja. Jei smalsu sužinoti, kodėl taip yra, nepraleiskite straipsnio „Širdies ir proto dvikova. Kas laimės?“ (rubrika „Psichologija“).

Tiems, kurie domisi sveika mityba, siūlome atsakyti į testo klausimus ir sužinoti, kokias mitybos klaidas darote. Mokslininkai apskaičiavo, kad per šešiasdešimt penkerius gyvenimo metus žmogus suvalgo apie 40 tonų maisto. Naivu manyti, kad toks milžiniškas kiekis neturi įtakos mūsų sveikatai, figūrai ir grožiui... Plačiau apie tai rubrikoje  „Sveikata / testas“.

Jeigu  kamuoja nemiga, nepraleiskite ir straipsnio „Kodėl sutrinka miegas“. Sužinosite, kodėl svarbu gerai pailsėti, kokios miego sutrikimų priežastys ir kaip sau padėti. Pagal statistiką, nemiga vargina kas dešimtą pasaulio gyventoją. O nevisavertis nakties poilsis gali rimtai sutrikdyti sveikatą...

Taip pat skaitykite: Pienligė ir bakterinė vaginozė: ką derėtų žinoti?

Dėl patiriamo streso, sėdimo darbo, oro užterštumo ir kitų šiuolaikinę visuomenę užklumpančių neigiamų veiksnių žmones vis dažniau kankina ir migreniniai galvos skausmai. Daugelis griebiasi vaistų nuo skausmo ir jais teršia organizmą.

Gydytojai skambina pavojaus varpais. Jie teigia, kad per dažnas medikamentų nuo skausmo ar antibiotikų vartojimas sukelia nepageidaujamą poveikį – organizmas tampa atsparus vaistams. Tačiau žmonės, kenčiantys stiprius galvos skausmus, dažnai nežino, ko griebtis, kad ištrūktų iš užburto skausmų rato. Plačiau apie – straipsnyje „Natūralūs būdai įveikti migreną“.

Kiekvieną pavasarį per Lietuvą praūžia šiukšlių rinkimo akcija „Darom“ (šiemet ji numatoma balandžio 25 d.). Džiugu, kad ir mūsų šalyje daugėja sąmoningų žmonių, suvokiančių, kad tvarka nesibaigia nuosavame kieme. Vis dėlto, palyginti su pažangiausiomis pasaulio valstybėmis, šiukšlių tvarkymo ir rūšiavimo srityje mūsų šalis dar kūdikystės etape.

Apie tai, kaip derėtų tvarkyti įvairiausias atliekas, galima prirašyti krūvą taisyklių ir instrukcijų, bet net patys geriausi patarimai neduos rezultatų, jeigu nesijausime atsakingi už visą aplinką (ne tik nuosavą kiemą)!

Akivaizdu, kad verta paanalizuoti sėkmingus kitų šalių bei privačių asmenų pavyzdžius. Kviečiame pakeliauti po pasaulį ir pasidairyti, kaip šiukšlių problema sprendžiama svetur (straipsnis „Gyventi be šiukšlių – įmanoma!“).

Naujajame numeryje rasite ir naudingų grožio patarimų. Praradę žvilgesį, sausi, lūžinėjantys – taip kartais atrodo per mažai, netinkamai ar net per daug prižiūrimi plaukai. Grožio specialistė pataria, kaip išvengti šių problemų (straipsnis „7 plaukų bėdos“).

Sunku nešti, gaila pamesti – sakoma apie gerą, bet nebenaudojamą daiktą. Dažnai šios „sunkenybės“ kaupiasi namų užkaboriuose, kol vieną dieną įsiveržia į gyvenamuosius kambarius. Jeigu pamesti išties gaila, siūlome kelias idėjas, kaip praplėsti namų erdvę. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje „Plečiame namų erdvę“.

Sakoma, nuo likimo nepabėgsi, kaip ir nuo nelaimės niekas neapdraustas. Ir iš tiesų pastarųjų metų įvykiai sukrečia. Ar seniau nelaimingų atsitikimų būdavo mažiau? Tikrai ne, bet žiniasklaida jų taip garsiai neskelbė. Be to, ne visos nelaimės baigiasi tragiškai... Įdomu? Nepraverskite rubrikos „Spektras“.

Na, o laisvalaikiui siūlome leistis į virtualią kelionę po Palestiną (rubrika „Kelionės“). Ištarus šios šalies pavadinimą, vieni pabūgsta, o kitiems pasidaro įdomu: kokia mums mažai pažįstamo krašto kultūra, žmonės, maistas? Tad esant palankiai politinei situacijai neverta dvejoti – neatrasti Palestinos lobiai laukia smalsių turistų!

Ir, žinoma, naujajame numeryje jūsų laukia daugybė kulinarinių idėjų. Šviežios topinambų, juodųjų ridikų ir kaliaropių salotos – tikra vitaminų bomba. Pasigaminkite ir pastiprinkite organizmą... 

Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo su „Ji“!

Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką