Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 23d. 15:00

Naujajame „Ji“ numeryje – atostogų planavimo patarimai ir keksiukų receptų knygelė!

Žurnalo „Ji“ viršelis (17 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr. / Žurnalo „Ji“ viršelis (17 nr.)

Atostogų planavimas – nemenka užduotis, ypač jei norisi patenkinti visų keliautojų lūkesčius, tilpti į numatytą biudžetą ir išvengti įvairių netikėtumų. Taigi jei dar nesuplanavote atostogų, siūlome keletą naudingų patarimų. Plačiau apie tai skaitykite numerio temoje „Planuojame vasaros atostogas“.

Šįkart jums, mielosios skaitytojos, dovanojame knygelę „Kepame keksiukus“. joje ne tik rasite kulinarinių gudrybių, patarimų, kaip kepti šiuos gardėsius, bet ir daugybę keksiukų receptų. Juolab kad kepti juos tikrai nesudėtinga, todėl galite drąsiai juos gaminti, net jeigu nesate patyrusi kulinarė.

Vis dėlto yra keletas dalykų, kuriuos pravartu žinoti tiek pradedančioms, tiek pažengusioms šeimininkėms. Plačiau apie tai knygelėje „Kepame keksiukus“.

Ir, žinoma, koks žurnalas be pašnekovų! Vienas jų – keturiolika kartų Lietuvos sklandymo čempionu tapęs Vladas Motūza. Vyras tikina, kad nepraradęs azarto ir sveikų ambicijų siekti dar didesnių laimėjimų.

Taip pat skaitykite: Dalykai, kurių nederėtų slėpti nuo savo ginekologo

„Mano sklandymo istorija prasideda panašiai kaip dainoje – „reikėjo... berniukams“, – juokiasi Lietuvos sklandymo rinktinės treneris Vladas Motūza, kuris, ko gero, daugiau laiko praleidžia ore nei ant žemės.

Daugiau apie sklandymo ypatumus, kodėl moterys noriai ateina mokytis skraidyti ir kuo šis pomėgis naudingas vaikams, sužinosite atsivertę  interviu „Kai skrendi, jautiesi laisvas it paukštis“.

 „Įvairiose pasaulio šalyse jau daug metų žmones džiugina taikos sodai. Netrukus ir Vilniuje bus atidarytas pirmasis Baltijos šalyse Taikos varpų ir gongų sodas. Jis kuriamas remiantis baltų kalendoriumi“, – sako kita mūsų pašnekovė, unikalių projektų kūrėja psichoterapeutė Alicija Eiliakas. Plačiau apie tai skaitykite interviu „Gongų garsai keičia pasaulį“.

Moniką Linkytę visi įsidėmėjo po dalyvavimo muzikiniame projekte „Lietuvos balsas“. Nors tąkart dainininkė pirmosios vietos nelaimėjo, šiemet triumfavo nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Artimiau su atlikėja galite susipažinti atsivertę rubriką „10 faktų“.

Jei prieš prasidedant paplūdimio sezonui norite padailinti figūrą ir ketinate laikytis dietos ar tiesiog keisti mitybos įpročius, nepulkite lyg akis išdegusios – organizmui reikia paruošiamojo laikotarpio. Daugiau naudingų patarimų rasite straipsnyje „9 žingsniai prieš keičiant mitybą“.

Dėl meilės žmonės kuria eiles, muziką. Dėl meilės gyvena ar miršta... Net ir patyrę nelaimingą meilę be atodairos neria į kito žmogaus glėbį. Ir kas gi ta meilė? Šį kartą žodį suteikiame mokslininkams, tomografu tyrusiems įsimylėjėlių smegenis. Jei smalsu sužinoti, nepraleiskite straipsnio „Meilė – tik cheminė reakcija?“ (rubrika „Psichologija / santykiai“).

Taip pat skaitykite: Žuvies dieta: padeda išvengti raukšlių ir atsikratyti kilogramų

Turbūt pritarsite, kad net menkiausias iššokęs ant veido spuogelis ypač paaugliams atrodo didžiausia katastrofa. Ne vienas jaučiasi tarsi bjaurusis ančiukas. Ką apie odos priežiūrą turėtų žinoti paaugliai ir jų tėvai, pasakoja grožio salono „Bellisimo“ (Kaunas) kosmetologė Loreta Ražukienė straipsnyje „Kodėl atsiranda spuogų?“.

Naujajame „Ji“ numeryje rasite naudingų patarimų ir vaikų auklėjimo tema. Dauguma šiuolaikinių tėvelių skatina atžalas nenusileisti, atsakyti skriaudikui tuo pačiu, net jei konflikto iniciatorius nuoširdžiai atsiprašo. Bet atsiprašyti nėra lygu nusileisti. Tai reiškia prisipažinti klydus. Todėl svarbu ne tik mokyti tarti šiuos žodžius, bet ir suvokti jų prasmę. Plačiau apie tai straipsnyje „Atsiprašau, daugiau taip nedarysiu!“

Po remonto ar atnaujinę grindis visi norime, kad pokyčiai ilgiau džiugintų. Tikrai prastas sumanymas namiškiams, net keturkojam augintiniui, liepti vaikščioti avint minkštas šlepetes ir dar ant pirštų galiukų. Ko griebtis, kad grindys ilgai tvertų, sužinosite atsivertę straipsnį „Kad grindys blizgėtų...“.

Mokslininkai vis garsiau kalba apie tai, kad organizmo senėjimą spartina ir įvairias ligas skatina sutrikusi organizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyra. Kas yra organizmo pH, kodėl jis išsiderina ir ką daryti, kad būtų atkurta rūgščių ir šarmų pusiausvyra, skaitykite straipsnyje „Organizmo pH – raktas į mūsų sveikatą“ (rubrika „Sveikata / svarbi tema“).

Mėgstantiems keliauti arba planuojantiems vasaros atostogas siūlome leistis į virtualią kelionę po Portugaliją. Galbūt ši šalis patiks (vargu ar gali būti kitaip!) ir panorėsite aplankyti tikrovėje (straipsnis „Atlanto gaiva dvelkianti Portugalija“).

Velso princas Harry niekuomet nenustygo vietoje. Dėl jo nuotykių karališkoji šeima ne kartą buvo priversta raudonuoti iš gėdos. Visgi ugniaplaukis, regis, suaugo. Tik įsivaizduokite, kaip pasijuto jo artimieji, kai princas Harry pareiškė metantis karinę tarnybą...

Baiminamasi, kad jis, priėmęs netikėtą sprendimą, grįš prie garbės nedarančio gyvenimo būdo. Kokie princo tolimesni planai, skaitykite straipsnyje „Gyvenimo kryžkelė“ (rubrika „žvaigždė“).

Atsakymo į per amžius žmoniją kankinantį klausimą, kas vyksta mirštant, vis dar ieškoma. Tačiau mokslininkų tyrimai ir ant mirties slenksčio atsidūrusių žmonių liudijimai abejoti neleidžia – iškeliauti amžiams nebaisu. Pirmuoju klinikinės mirties liudijimu galima laikyti pasakojimą apie XVIII a. gyvenusį prancūzų vaistininką.

Anuomet kraujo nuleidimas buvo laikomas efektyvia karščiavimo mažinimo priemone. Vaistininkas, sau nuleisdamas kraują, neteko sąmonės, o atsigavęs tvirtino regėjęs tokią skaisčią ir stiprią šviesą, kad pamanė atsidūręs rojuje. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje „Praverti duris į anapus“ (rubrika „Spektras / tai įdomu“).

Ir, kaip visada, naujajame „Ji“ numeryje jūsų laukia daugybė valgių receptų. Galėsite pasigaminti žuvies ir jūrų gėrybių patiekalų, sveikuoliškų žalių dilgėlių blynų ir ne tik...

Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo su „Ji“!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką