Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 15d. 00:00

Po kokiu zodiako ženklu gimsta milijardieriai?

Po kokiu zodiako ženklu gimsta milijardieriai?
Fotolia nuotr. / Po kokiu zodiako ženklu gimsta milijardieriai?

Ar niekada nesusimąstėte, kodėl vieni žmonės pasiekia, atrodo, neregėtų finansinių aukštumų, o štai kiti tenkinasi trupiniais? Kas labiausiai tam turi įtakos? Šeima, kurioje gimėme? Galimybės, gabumai? O gal netgi horoskopo ženklas?..

Dėl smalsumo kviečiame patyrinėti, po kokiais horoskopo ženklais slepiasi 2013-ųjų Forbes turtingiausiomis įvardytos asmenybės ir paklauskime, ką apie tai mano tarologas Leopoldas Malinauskas. 

1. Meksikos telekomunikacijų magnatas Carlosasas Slimas Helu Forbes sąrašo 1-ojoje vietoje puikuojasi jau ne vienerius metus.

Gimė: 1940 m. sausio 28 d., zodiako ženklas – Vandenis.

Turtas vertinamas 73 mlrd. dolerių.

Carlos Slim Helu
Scanpix nuotr. / Carlosas Slimas Helu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2. IT kompanijos Microsoft, žinomos visame pasaulyje, įkūrėjas amerikietis verslo magnatas Billas Gatesas. 

Gimė: 1955 m. spalio 28 d., zodiako ženklas – Skorpionas.

Turtas vertinamas 67 mlrd. dolerių.

Bill Gates
Scanpix nuotr. / Billas Gatesas

3. Madingi drabužiai ispanui Amancio Ortegai sunešė pasakiškus turtus. Jo kompanija valdo tokius parduotuvių tinklus kaip Zara, Massimo Dutti, Stradivarius ir turi 5900 parduotuvių 86-iose pasaulio šalyse.  

Gimė: 1936 m. kovo 28 d., zodiako ženklas – Avinas.

Turtas vertinamas 57 mlrd. dolerių.

Amancio Ortega
Scanpix nuotr. / Amancio Ortega

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


4. JAV verslininkas, Berkshire Hathaway investicijų bendrovės vadovas, filantropas, garsus verslininkas Warrenas Buffetas.

Gimė: 1930 m. rugpjūčio 30 d., zodiako ženklas – Mergelė.

Turtas vertinamas 53,5 mlrd. dolerių.

Warren Buffet
Scanpix nuotr. / Warrenas Buffetas

5. Larry Ellisonas, JAV verslo magnatas, bendrovės Oracle, užsiimančios programine įranga, įkūrėjas.

Gimė: 1944 m. rugpjūčio 17 d., zodiako ženklas – Liūtas.

Turtas vertinamas 43 mlrd. dolerių.

Larry Ellison
Scanpix nuotr. / Larry Ellisonas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


6–7. Amerikiečių verslininkas ir filantropas Charlesas Kochas kompaniją Koch Industries valdo su broliu Davidu Kochu, kuris irgi puikuojasi milijardierių sąraše. Kompanija garsi naftos, dujų, chemijos pramone.

Charlesas gimė 1935 m. lapkričio 1 d., jo ženklas – Skorpionas, o Davidas gimė 1940 m. gegužės 3 d., jo zodiako ženklas – Jautis.

Jų turtas vertinamas po 34 mlrd. dolerių.


8. Li Ka-shingas vadinamas turtingiausiu Azijos žmogumi. Honkongo milijardierius, investuotojas, filantropas, Cheung Kong Holdings įkūrėjas.

Gimė: 1928 m. birželio 13 d., zodiako ženklas – Dvyniai.

Turtas vertinamas 31 mlrd. dolerių.

Li Ka-shing
Scanpix nuotr. / Li Ka-shingas

9. Pagaliau sulaukėme moters! Ir dar ne bet kokios, o pačios L’Oréal valdytojos Lilliane Bettencourt. Juk ši kosmetika garsi pasaulyje, na, o moterys žino, ko yra vertos... Teigiama, kad šiuo metu turtuolė kenčia nuo demencijos (senatvinės silpnaprotystės).

Gimė: 1922 m. spalio 21 d., zodiako ženklas – Svarstyklės.

Turtas vertinamas 29 mlrd. dolerių.

Lilliane Bettencourt
Scanpix nuotr. / Lilliane Bettencourt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


10. Bernardas Arnaultas labai gerai žinomas visame pasaulyje, juk jo koncernas LVMH užsiima išties prabangiais dalykėliais: nuo Louis Vuitton iki pačių garsiausių kvepalų, gėrimų ir t. t.

Gimė: 1949 m. kovo 5 d., zodiako ženklas – Žuvys.

Turtas vertinamas 29 mlrd. dolerių.

Bernard Arnault
Scanpix nuotr. / Bernardas Arnaultas

11. Amerikietė Christy Walton turtus susikrovė iš Wal-Mart, mažmeninės prekybos tinklo, užkariavusio visą pasaulį. 

Gimė: 1955 m., tačiau tiksli data neskelbiama.

Turtas vertinamas 28,2 mlrd. dolerių.


12. Stefanas Perssonas – Švedijos verslo magnatas, mados koncerno H&M vadovas.

Gimė: 1947 m., spalio 4 d., zodiako ženklas – Svarstyklės.

Turtas vertinamas 28 mlrd. dolerių.

Stefan Persson
Scanpix nuotr. / Stefanas Perssonas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


13. Amerikoje Michaelas Bloombergas garsus kaip politikas, filantropas ir, žinoma, verslininkas, kompanijos Bloomberg LP vadovas.

Gimė: 1942 m. vasario 14 d., zodiako ženklas – Vandenis.

Turtas vertinamas 27 mlrd. dolerių.

Michael Bloomberg
Scanpix nuotr. / Michaelas Bloombergas

14. Jimas Waltonas – vienas iš Wal-Mart valdytojų. Šio mažmeninio prekybos tinklo pajamos per metus siekia net 496 mlrd. dolerių.

Gimė 1948 m. birželio 7 d., zodiako ženklas – Dvyniai.

Turtas vertinamas 26,7 mlrd. dolerių.

Ia kairės: Jim Walton, Alice Walton ir Rob Walton
Scanpix nuotr. / Iš kairės: Jimas Waltonas, Alice Walton ir Robas Waltonas

15. Sheldonas Adelsonas – Amerikos verslo magnatas, užkariavęs kazino ir iš to susikrovęs nemenkus pinigus, Las Vegas Sands įkūrėjas ir valdytojas. 

Gimė: 1933 m. birželio 4 d., zodiako ženklas – Dvyniai.

Turtas vertinamas 26,5 mlrd. dolerių.

Sheldon Adelson
Scanpix nuotr. / Sheldonas Adelsonas

16–17. Dar viena verslo magnatė Alice Walton ir S. Robsonas Waltonas, besidžiaugintys Wal-Mart pelnu.

Alice gimė 1949 m. spalio 7 d., zodiako ženklas – Svarstyklės, o S. Robsonas Waltonas 1944 m. spalio 28 d., zodiako ženklas – Skorpionas.

Alice turtas vertinamas 26,3 mlrd. dolerių, S. Robsono Waltono – 26,1 mlrd. dolerių.


18. Vokietijos verslininkas, prekybos centrų tinklo Aldi Sud įkūrėjas ir valdytojas Karlas Albrechtas. Gali pasigirti 4600 parduotuvių 9 šalyse.

Gimė 1920 m. vasario 20 d., zodiako ženklas – Vandenis.

Turtas vertinamas 26 mlrd. dolerių.


19. Jeffas Bezosas, interneto parduotuvės Amazon.com vadovas.

Gimė: 1964 m. sausio 12 d., zodiako ženklas – Ožiaragis.

Turtas vertinamas 25,2 mlrd. dolerių.

Jeff Bezos
Scanpix nuotr. / Jeffas Bezosas

20. Jaunasis kompiuterinių technologijų mokslininkas Larry Page’as atrado Google, todėl šiandien gali džiaugtis milijardieriaus titulu.

Gimė 1973 m. kovo 26 d., zodiako ženklas – Avinas.

Turtas vertinamas 23 mlrd. dolerių.

Larry Page
Scanpix nuotr. / Larry Page’as

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


REZIUMĖ: tarp 20 turtingiausių pasaulio žmonių yra 2 Avinai, 1 Jautis, 3 Dvyniai, nė vieno Vėžio, 1 Liūtas, 1 Mergelė, 3 Svarstyklės, 3 Skorpionai, nė vieno Šaulio, 1 Ožiaragis, 3 Vandeniai ir 1 Žuvų ženklo atstovas.

P. S. Kadangi vienos milijardierės (Christy Walton) gimimo data nėra nurodyta tiksliai, neaišku, kuriam horoskopo ženklui ji priklauso.


TV3 nuotr. / Leopoldas Malinauskas
TV3 nuotr. / Leopoldas Malinauskas

Tarologo Leopoldo Malinausko komentaras:

– Ar gali horoskopo ženklas turėti įtakos polinkiui į turtus?

– Laurų, šiuo atveju, negalėtume priskirti tik kuriam nors vienam ženklui. Pažvelkime į horoskopo ženklus valdančias stichijas: ugnis, žemė, oras, vanduo... Ugnis – tai Avinas, Liūtas, Šaulys, žemė – Ožiaragis, Jautis, Mergelė, oras – Svarstyklės, Vandenis, Dvyniai, vanduo – Vėžys, Skorpionas, Žuvys.

Beje, stichijas galime susieti ir su indų kastomis. Brahmanai (karminiai šventikai) – vanduo, kšatrijai (karminiai karvedžiai) yra kariūnai – ugnis, vaišijai (pirkliai ir amatininkai, dabartine kalba tai būtų galima įvardyti vadybininkus ir menininkus) – oras, šudros (žemdirbiai) – žemė.

Ugniai priklausantys horoskopo ženklai yra labai karingi bei aktyvūs, tad gali būti labai turtingi. Ugnies stichijos atstovams (Avinui, Liūtui, Šauliui) pinigus labiausiai neša jų impulsyvumas, greitis, greita reakcija.

Žemės ženklams impulsyvumo kaip tik trūksta. Jų gyvenime paprastai viskas apskaičiuota, tradiciška, paprasta, be didelio polėkio. Šie žmonės gyvena ir mąsto ramiai, paprastai ir tuos pinigėlius užsidirba. Jie praktiški, teisingi, siekia naudos, o sunkus darbas, kaip žinome, duoda rezultatų.

Oro stichijos ženklai yra atsakingi už pačių pinigų atsiradimą! Už puodynę – dvi silkės... Atėjo laikas natūrinius mainus paversti naudingesniais ir apčiuopiamais, ir oro stichijos atstovai sugalvojo pinigus. Todėl šios stichijos atstovams atiduočiau laurus turtėjimo ir praturtėjimo prasme ir sakyčiau, kad jie valdo daugiausia pinigų pasaulyje (šiame sąraše net 9 turtuoliai iš 20 priklauso būtent oro stichijai – aut. past.).

Na ir vanduo... Vandens stichijos atstovai – jiems būdingas jausmingumas. Juk vanduo perima indo formą, ar ne? Taigi, jeigu žmogui patinka daryti kokį nors darbą (jiems idealiai tinka Konfucijaus posakis „Pasirink mėgstamą darbą ir tau nė dienos neteks dirbti“), jis kuo ramiausiai gali praturtėti. Vandens atstovams svarbu surasti save ir savo stichiją. Labai dažnai tai būna menininkai, poetai, kūrėjai. Atrodo, iš to sunku pragyventi. O juk Salvadoras Dali tikrai nebuvo vargšas! Tik šios stichijos atstovų gali laukti nusivylimas visuomenėje, mat ne kiekvienas pajėgus suprasti jų kūrybą.

Taigi nereikia nuskriausti nė vieno zodiako ženklo. Matote, dar reikia atkreipti dėmesį ir į tokius dalykus kaip gimimo laikas, vieta, tauta, mama, šeima. To juk nepasirinksime. Kai žmogus sako, kad viską gyvenime daro pats, aš klausiu: „ Tu pats gimei ar tave pagimdė?“ Atsiduriame ten, kur mums paskirta. Yra likimo karma, yra gyvenimo karma ir yra mirties karma.

– Taigi, jeigu kalbėtume apie turtus, vadinasi, negalime piniginės sėkmės arba nesėkmės suversti vien tik zodiako ženklui?

– Šiuo atveju reikėtų pasakyti tai, kad kiekvienas žmogus savo finansinę sėkmę vertina labai skirtingai. Tarkime, benamis gali pasakyti, kad jaučiasi labai laimingas ir laisvas, nors neturės ne cento. Gali būti ir milijardierius labai nelaimingas, nes tie turtai užgula sielą nenusakomu svoriu. Kodėl mes tiek daug turtingų žmonių pamatome vienuolynuose? Pagalvokime, ką turi turėti šiuolaikinis europietis turtuolis: prabangų namą, bent keturis automobilius (sportinę, senovinę, šeimos ir, tarkime, darbo), meilužę, kurią reikia aprūpinti... O juk visa tai labai slegia! Ką sako budistai? Atsikratykime ir palengvės! Šiuolaikinio pasaulio gyvenimo būdas nelengvina turtuolių gyvenimo.

– Ar tuomet galima pasakyti, kad ne piniguose laimė?

– Atsargiai kalbėkime apie pinigus, jeigu nesame labai turtingi. Stenkimės apie juos kalbėti gerai. Ta deklaracija, kad ne piniguose laimė – gana filosofiška. Tačiau pinigus vadinti išankstiniu blogiu... Mes nuo vaikystės žinome posakį  „Kas ant kito sako, tas ant savęs pasisako“. Vadinasi, jeigu mes pinigams sakome, kad ne juose laimė ir kad jie blogis, pinigai atšauna, kad tai mes, o ne jie blogi. Nereikia pyktis su pinigais – tai kvaila. Kalbėkime apie juos gerai...

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min tema Aktualu

Kol Lietuva tyli, Vakarai skambina pavojaus varpais dėl Rusijos grėsmės užimti Interpolą

Gyvenimas

15min startuoja iniciatyva „Šiemet buvau geras“: ieškome geradarių, kurie padeda kitiems

Aktualu

R.Masiulis: kokio laiko nori Lietuvos gyventojai, paaiškės jau šiemet

Vardai

15min studijoje – Ilona Balsytė: apie „Muzikos galią“, teatro žaidimus ir „Keistuolius“

Aktualu

Prezidentūra teisinasi dėl atšauktos kelionės į Latviją: mašina spėję nebūtume

Geriausios mėgėjų panoramos – „EPSON International Pano Awards“ nugalėtojos

Mokslas.IT

„Apple“ mažina trijų naujausių išmaniųjų telefonų modelių gamybą

Maistas

auGalingas pirmadienis: kalafiorų ir lęšių karis bei kreminė žolelių ir česnakų užtepėlė

Vardai

Išsigydžiusi depresiją Monika Šalčiūtė grįžo į viešumą ir atskleidė, kiek uždirba

Aktualu

Badaujantys kaliniai jau pradėjo žalotis, bet jie sulaukė palaikymo iš laisvės

Sportas

Po susišaudymo Chabibas Nurmagomedovas ragina uždrausti Dagestane naktinius klubus

Mokslas.IT

Naujos kartos sausumos minos: civilių nežudys, bet žalos priešui pridarys daug daugiau

Sportas

„Skrieja kamuolys“: šaltis Bukarešte, ateitis Tautų lygos D divizione, anglai, vokiečiai ir VAR „Premier“ lygoje

Vardai

Niujorką netikėtai įsimylėję Ugnė Galadauskaitė ir Marius Siparis susuko nuotaikingą kelionės video

24sek

Geriausių krepšininkų rinkimuose – aiškus lyderis ir aštri kova tarp moterų

Gazas

Žurnalistas V.Milius sieks rekordo: elektromobiliu „Hyundai Kona“ skries į pajūrį

Pasaulis kišenėje

Audra Tenerifėje: gigantiškos bangos plovė daugiaaukščio balkonus

Kultūra

Artūras Tereškinas: Meilės pažadų simfonija

Maistas

Salotos su žuvimi pasotins, bet neapsunkins: 12 pasiūlymų pietums ar vakarienei

Aktualu

LSDP kandidato į prezidentus varžytuves laimi V.Andriukaitis

Naujienos

15min tema Aktualu

Kol Lietuva tyli, Vakarai skambina pavojaus varpais dėl Rusijos grėsmės užimti Interpolą

Gyvenimas

15min startuoja iniciatyva „Šiemet buvau geras“: ieškome geradarių, kurie padeda kitiems

Aktualu

R.Masiulis: kokio laiko nori Lietuvos gyventojai, paaiškės jau šiemet

Vardai

15min studijoje – Ilona Balsytė: apie „Muzikos galią“, teatro žaidimus ir „Keistuolius“

Aktualu

Prezidentūra teisinasi dėl atšauktos kelionės į Latviją: mašina spėję nebūtume

Geriausios mėgėjų panoramos – „EPSON International Pano Awards“ nugalėtojos

Mokslas.IT

„Apple“ mažina trijų naujausių išmaniųjų telefonų modelių gamybą

Maistas

auGalingas pirmadienis: kalafiorų ir lęšių karis bei kreminė žolelių ir česnakų užtepėlė

Vardai

Išsigydžiusi depresiją Monika Šalčiūtė grįžo į viešumą ir atskleidė, kiek uždirba

Aktualu

Badaujantys kaliniai jau pradėjo žalotis, bet jie sulaukė palaikymo iš laisvės

Sportas

Po susišaudymo Chabibas Nurmagomedovas ragina uždrausti Dagestane naktinius klubus

Mokslas.IT

Naujos kartos sausumos minos: civilių nežudys, bet žalos priešui pridarys daug daugiau

Sportas

„Skrieja kamuolys“: šaltis Bukarešte, ateitis Tautų lygos D divizione, anglai, vokiečiai ir VAR „Premier“ lygoje

Vardai

Niujorką netikėtai įsimylėję Ugnė Galadauskaitė ir Marius Siparis susuko nuotaikingą kelionės video

24sek

Geriausių krepšininkų rinkimuose – aiškus lyderis ir aštri kova tarp moterų

Gazas

Žurnalistas V.Milius sieks rekordo: elektromobiliu „Hyundai Kona“ skries į pajūrį

Pasaulis kišenėje

Audra Tenerifėje: gigantiškos bangos plovė daugiaaukščio balkonus

Aktualu

Teisėsauga netruko nustatyti ir dujų atakos rengėjus Šalčininkų J.Sniadeckio gimnazijoje

Kultūra

Artūras Tereškinas: Meilės pažadų simfonija

Maistas

Salotos su žuvimi pasotins, bet neapsunkins: 12 pasiūlymų pietums ar vakarienei

Vardai

Ypatingos

07:48
07:40

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką