Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 18d. 13:43

Velykų medelis šaukia pavasarį!

Volkerio Krafto velykų medis
„Scanpix“ nuotr. / Volkerio Krafto Velykų medis

Ne už kalnų gražiausia pavasario šventė šv. Velykos, kai taip norėsis džiaugtis akis užliejančia žaluma ir saulės spinduliais. Nors kol kas sinoptikų prognozės nedžiugina, su atriedančiais margučiais pasistenkime kuo greičiau atridenti gerą nuotaiką ir šventinę dvasią. Smagus Velykų medelis yra būtent tai, ko reikia.

Juo nuo seniausių laikų iš Vokietijos atkeliavusi tradicija aktuali ir dabar – krūmus ir medelius puošti velykiniais išmargintais kiaušiniais. Į šį itin smagų procesą verta įtraukti ir artimuosius, ypač mažylius.

 

Šiek tiek istorijos

Pasakojama, kad medeliai dailiais kiaušiniais nukabinami jau daugelį metų, o margutis apskritai jau nuo seno yra gyvybės simbolis – juk vis dėlto šv. Velykos simbolizuoja visa ko prisikėlimą. Taigi Velykų medelį galima išvysti ne tik Vokietijoje ir Austrijoje, bet ir Lenkijoje, Čekijoje, Ukrainoje, kai kuriose Amerikos valstijose.

O štai Vokietijoje greičiausiai nerastume nė vieno žmogaus, kuris nežinotų, kas toks yra Volkeris Kraftas. Savo medelį šis Velykų aktyvistas puošia jau nuo 1965-ųjų! Pradžia gal ir nebuvo pati įspūdingiausia: medelis buvo padabintas 18 plastikinių kiaušinių. Tačiau vien ko verta Volkerio svajonė! Apie stebulingą Velykų medelį jis svajojo nuo vaikystės, kai pirmą kartą pamatė alyvų krūmą, išpuoštą margučiais.

1994 m. kiaušinių jau buvo 350, o iki 2009-ųjų ant medžio kabėjo jau 9200. Deja, dėl tam tikrų aplinkybių (audros ir ilgapirščių) vėliau jų kažkiek sumažėjo. Tačiau tik įsivaizduokite, kaip nuostabiai turėjo atrodyti medelis 2012-aisiais, kai jį puošė daugiau kaip 10 000 margučių! Tai nėra pasaulio rekordas – jis priklauso Rostoko zoologijos sodui, kai medelis sužibo net 79 596 spalvingais kiaušiniais.

V. Krafto aistrą margučiais puošti savo medį aprašė tokių šalių kaip Olandijos, Austrijos, Ispanijos, Kuveito, Australijos, Tailando, JAV žiniasklaida. O kiek buvo lankytojų – sunku ir suskaičiuoti! Ir ne vienas jų V. Krafto medeliui padovanojo po savo margutį…

 

Pamėginkite ir jūs!

Kraftų šeima kasmet kabinti kiaušinius ant medelio pradeda maždaug keturios savaitės prieš šv. Velykas. Tad ir jūs galite pradėti jau dabar! Nors sinoptikai nedžiugina šiltais orais, bet gal taip greičiau prisišauksime pavasarį į savo širdis?

Kiaušinius galite ruošti patys. Tarkime, Krafto medelis puošiamas „išpūstais“ margučiais, kurie lengvi ir nežaloja medelio. Nudažyti juos galima pačiomis ryškiausiomis spalvomis ar apklijuoti lipdukais, išpaišyti spalvotais flomasteriais, apnerti, apmegzti, dekoruoti blizgučiais, plunksnelėmis, paukščių atvaizdais, kaspinėliais, drugeliais, zuikučiais, lizdeliais... Žodžiu, tereikia šiek tiek kantrybės ir fantazijos. Tuomet belieka margučius perverti siūlais ir užkabinti! Na, o tie, kuriems visuomet pritrūksta laiko, tačiau vis tiek nori kiaušinių medelio, gali įsigyti įvairių dydžių spalvingų kiaušinių, kuriais beliks papuošti pasirinktą medelį: magnoliją, svarainį, vyšnią, gluosnį, forsitiją... Žinoma, sumažintą Velykų medelį, arba, tiksliau, spalvingą, pavasariu kvepiančią puokštę, galima papuošti ir namie. Jokių specialių taisyklių, kaip tai daryti, nėra – viskas priklauso nuo jūsų išmonės.

Smagių ir spalvingų eksperimentų!

 

VIDEO: Velykų medis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką