Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Auginame dekoratyvinį triušį

Mergaitė ir triušis
Fotolia nuotr. / Mergaitė ir triušis
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Dekoratyviniai triušiai – be galo jautrūs gyvūnai, todėl jiems reikia skirti nemažai dėmesio ir laiko. Tiesa, perdėtas dėmesys, juolab šeimininkų glamonės, dažnam triušiui sukelia stresą, dėl to jis tampa baikštus, sutrinka jo virškinimas. Pūkuotukas bus sveikas, jeigu vadovausitės specialistų patarimais.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

► Triušį taisyklingai kelkite ir laikykite rankose. Jokiu būdu gyvūno nesiekite stovėdama jam už nugaros ar iš viršaus. Pritūpusi prie gyvūno, ranka tvirtai suimkite už kailiuko ir odos menčių srityje, tada kelkite gyvūnėlį į viršų kita ranka prilaikydama jį iš apačios ties pasturgaliu (taip triušį imkite ir iš narvo). Kad triušis jaustųsi saugus, nesiblaškytų, laikykite priglaudusi prie krūtinės (jiems patinka galvytę laikyti alkūnės linkyje), švelniai pakasykite paausius, paglostykite nugarytę.  

Atkreipkite dėmesį! Nevalia triušio kelti į viršų suėmus už ausų – gyvūnui tai sukelia skausmą.

► Kasdien išleiskite augintinį iš narvo pastraksėti. Jeigu grindys slidžios, ant jų patieskite seną storą pledą, dar geriau – paskleisti šiaudų. Stebėkite, kad graužikų giminės pūkuotukas neparagautų kokio nors nuodingo kambarinio augalo, buityje naudojamų chemikalų, nepragraužtų elektros laidų.

► Vasarą gyvūną dažniau laikykite gryname ore. Į lauką jį galite išnešti su narveliu arba sumeistrauti aptvarą ant žolės. Svarbu, kad į namelį nekristų tiesioginiai saulės spinduliai, jo nekoštų vėjas, nemerktų lietus. Nepamirškite pastatyti dubenėlio su vandeniu.

► Įpratinkite triušį reaguoti į jam parinktą vardą. Tai padaryti visai nesunku. Kaskart švelniai pašaukusi triušį vardu (darykite tai kelis kartus per dieną), iškart pavaišinkite jį skanėstu. Gyvūnas netrukus jūsų balsą susies su maloniu dalyku ir atšuoliuos prie jūsų vos pakvietus.

Atkreipkite dėmesį! Neagresyviu tonu sudrausminus triušį žodžiu „ne“, negalima iškart tarti jo vardo. Antraip gyvūnas jį ims sieti su nemaloniu dalyku ir spruks slėptis vos išgirdęs savo vardą.

► Parūpinkite triušiui žaislų. Tada jis nenuobodžiaus, jam nekils noras graužti visko, kas papuola. Jei bent sykį per dieną į pūkuotuko žaidimus įsitrauksite ir jūs, tikrai užsitikrinsite beribę jo meilę ir prieraišumą. Triušiai mielai žaidžia su kartoniniais tualetinio popieriaus ritinėliais, iš vytelių pintomis ar kartoninėmis dėžutėmis (svarbu, kad nebūtų apdorotos cheminėmis medžiagomis), beržų, ąžuolų, drebulių šakelėmis (netinka spygliuočių, vyšnių, slyvų), kaštonais, šeimininko šlepetėmis, obuoliais.     

Verta žinoti

♦ Neglostykite triušio, kai jis žaidžia ar, tarkim, graužia daržovę – gyvūnui tai nėra malonu.

♦ Triušiams labai patinka slapstytis. Suteikite augintiniui tokį malonumą – erdviame narve ar kokiame tuščiame kambario kampe suręskite slėptuvę, pavyzdžiui, iš senų knygų, stambių kartono lakštų ar seno kilimo atraižų.

Remtasi www.mypets.lt, www.kika.lt interneto puslapiais.

Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Gyvūnai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką