Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 liepos 28d. 22:00

Augintinių krematoriumas – etiškas atsisveikinimo būdas

Skiepijamas šuo
123RF.com nuotr. / Skiepijamas šuo

Žmonės įvairiai atsisveikina su savo mirusiais augintiniais: kas pakasa po pušele, o kas supila pelenus į urnelę. Lietuvoje augintinių kremavimas - populiarėjantis jų išlydėjimo anapilin būdas. Šiuo metu kremuoti augintinį galima tik vienoje vietoje - augintinių krematoriume.

Augintinių krematoriumas yra įsikūręs Vakarų Lietuvoje, Tauragės rajone, Zoliškių kaime. Ten augintinių šeimininkai keliauja iš visos Lietuvos, dažniausiai iš Vilniaus ar Kauno. Krematoriumo savininkai teigia, kad gali paimti augintinių kūnelius iš įvairių Lietuvos miestelių.

Pagrindinis tikslas – padėti augintinių savininkams etiškai ir humaniškai atsisveikinti su savo augintiniais.

Augintinių krematoriumai tapo populiarūs visame pasaulyje, tačiau Lietuvoje vienas jų atsirado tik prieš kelerius metus. Iki tol norintiems kremuoti augintinį žmonėms tekdavo vykti į tokias kaimynines šalis kaip Latvija ar Lenkija, kuriose yra net po du krematoriumus.

Augintinių krematoriumai yra patrauklūs tiems, kas neturi nuosavo žemės sklypo, gyvena butuose ar mažuose namuose, urna neužima daug vietos, taip pat tai yra etiškas atsisveikino būdas su augintiniu.

Augintinių krematoriumas bendradarbiauja su veterinarijos klinikomis visoje Lietuvoje. Jeigu augintinis yra užmigdomas ar nugaišta klinikoje, susiskambinama su krematoriumu, kad paimtų. Kremavimo laikas priklauso nuo gyvūno svorio, tai gali trukti nuo pusvalandžio iki trijų valandų.

„Didžioji dalis augintinių į krematoriumą patenka iš veterinarijos klinikų, todėl gyvai augintinių savininkų pamatyti netenka, bendraujame telefonu, tačiau tie, kurie atvyksta pas mus, su jais pabendraujame“, – kalbėjo augintinių krematoriumo savininkė Toma Žebelienė.

Dažniausiai yra kremuojami šunys, katės, bet yra buvę jūros kiaulytė, vėžliukų ir net papūgėlė. Iš viso augintinių krematoriumas kremavo 1 350 gyvūnų. Vidutiniškai šiuo metu per mėnesį tenka kremuoti apie 50 gyvūnų.

„Kad augintinių savininkai neatsiimtų augintinio urnelės, yra buvę tik keli variantai. Tokiu atveju augintinių pelenai kaupiami pelenų kaupimo rezervuaruose ir bus atiduoti specializuotam atliekų tvarkytojui“, – sakė T.Žebelienė.

Vakarų ekspresas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką