Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 10d. 16:11

Dainininkė Evelina Anusauskaitė džiaugiasi suteikusi namus beglobei kalytei Jumai (nuotraukos)

E.Anusauskaitės augintinė Juma
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Evelinos Anusauskaitės augintinė Juma
Dainininkės Evelinos Anusauskaitės ir jos šeimos namuose – didžiulis šurmulys. Čia jau trečia diena karaliauja dviejų mėnesių laikos mišrūnė Juma. Dar visai neseniai kalytei grėsė būti užkastai po žeme ar išmestai į gatvę, tačiau dabar ji gali džiaugtis namų šiluma ir naujųjų šeimininkų rūpesčiu.

Kalėdos – stebuklų ir gerų darbų metas. Atlikti gerą darbą šventiniu laikotarpiu nusprendė ir dainininkės Evelinos Anusauskaitės šeima. Netikėtai portale 15min.lt išvydusi kalytės Jumos nuotraukas, E.Anusauskaitės mama Jurga ant kojų sukėlė visus namiškius. Visa šeima užsidegė idėja Jumą apgyvendinti savo namuose.

„Labai dažnai pamatau žinučių apie beglobius gyvūnus, bet suprantu, kad visiems nepadėsime. O tą kartą Jumos žvilgsnis man tiesiog susmigo į širdį. Būtų šaunu, jeigu mūsų žingsnis paskatintų daugiau žmonių padėti beglobiams gyvūnams“, – kalbėjo J.Anusauskienė.

„Aš labai seniai norėjau paimti beglobį šuniuką, bet dėl įtempto koncertų grafiko ir mokslų to anksčiau negalėjau padaryti. Vakar į paskaitą vėlavau 10 minučių tik dėl to, kad užsižaidžiau su šuniuku. Neįmanoma jos palikti, ji tokia miela – mažas stebukliukas“, – apie augintinę atsiliepė Evelina.

Ir Evelina, ir jos mama labiau mėgsta šunis nei kates: Anusauskų namuose yra augę trys Kaukazo aviganiai. Evelina teigia, kad Juma – be galo žaisminga ir guvi, tačiau visai neišranki maistui ir nekaprizinga. Kalytė labai greitai apsiprato naujuose namuose.

„Kol vežėme į namus, ji sucypė vienintelį kartą, o kai paguldėme nakčiai, visą laiką ramiai miegojo“, – tikino dainininkė. Mergina ketina ūgtelėjusią Jumą vestis į renginius ir kuo rečiau vieną palikti namuose.

Per kelias dienas naujuose namuose Juma jau spėjo iškrėsti porą šunybių: žaisdama nuvertė meškos skulptūrą ir apkandžiojo ant žemės stovinčias gėles. Pasak. J.Anusauskienės, panašu, kad visus augalus bent laikinai teks perkelti aukščiau, kad šunelis jų nepasiektų.

„Stengsimės Jumą auklėti griežtai, kad užaugusi saugotų namų teritoriją. Kai paaugs, jai daug džiaugsmo teiks mūsų kiemas. Galės siausti, kiek norės uždarame kieme“, – kalbėjo J.Anusauskienė.

Prieš pakliūdama į Anusauskų namus, kalytė gyveno pas „SOS gyvūnų“ savanorę Godą ir jos mamą Astą. Asta pasakojo, kad Jumą ir keturis jos broliukus bei sesutes nuo žiaurios lemties išgelbėjo buvusių šuniukų šeimininkų kaimynė. Moteris, sužinojusi, kad šeimininkai nori užkasti tik ką gimusius šunelius, įkalbėjo gyvūnėlius pabandyti atiduoti kitiems žmonėms ir pati kreipėsi į „SOS gyvūnų“ tarnybą. Skaitytojų portale ikrauk.lt paskelbta žinutė apie namų ieškančią Jumą neliko nepastebėta – daug žmonių Astos teiravosi ir apie kitus šunelius bei galimybę juos priglausti.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./E.Anusauskaitės augintinė Juma
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./E.Anusauskaitės augintinė Juma

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką