Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dauning Stritas gina savo katiną Larry nuo priekaištų tinginyste

Didžiosios Britanijos premjero rezidenciją saugantis policininkas stebi miegantį katiną Larry.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Didžiosios Britanijos premjero rezidenciją saugantis policininkas stebi miegantį katiną Larry.
Šaltinis: BNS
0
A A

Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Davido Camerono administracija atsisakė atleisti iš pareigų savo katiną Larry, nors jis pastaruoju laiku sulaukia priekaištų, kad nepakankamai uoliai kovoja su pelėmis Dauning Strito 10-ajame name.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Britų žurnalistų duomenimis, neseniai per vakarienę Britanijos vyriausybės rezidencijoje buvo pastebėta pelė.

Pranešama, kad D.Cameronas paleido į graužiką sidabrinę šakutę, bet nepataikė. Tada darbo ir pensinio aprūpinimo ministras Iainas Duncanas Smithas sarkastiškai paklausė, „Na, ir kur gi Larry? Kažkodėl jis tau nepadeda, kai reikia.“

Tačiau atsakydamas į žurnalistų klausimą, ar turi Britanijos premjero katinas atsistatydinti, Britanijos vyriausybės vadovo oficialusis atstovas atsakė: „Larry teikia daug džiaugsmo labai daugeliui žmonių“.

Ketverių metų Larry pateko į Dauning Stritą iš Batersio kačių ir šunų prieglaudos vasario mėnesį.

Britų premjeras nutarė įsigyti katiną, kai ant Dauning Strito 10-ojo namo slenksčio buvo pastebėta didelė žiurkė. Situaciją pablogino tai, kad graužikas ramiai prabėgo šalia garsiųjų juodųjų durų tiesioginėje laidoje, tiesiog už žurnalistų, pasakojančių apie naujienas vyriausybėje, nugarų.

„Paskiriant“ Larry buvo pranešta, kad katinas „turi puikų medžiotojo instinktą“, kurį jis išlavino per savo benamį gyvenimą Londono gatvėse.

Taip pat buvo pareikšta, kad Larry būdinga „akivaizdi grobuonies elgsena“ ir kad jis mėgsta žaisti su žaislinėmis pelėmis.

Birželį premjeras BBC sakė, kad Larry – „geras medžiotojas“: per savo darbą vyriausybės rezidencijoje jis sugavo jau tris peles.

Drauge D.Cameronas prisipažino, kad neseniai nufotografavo pelę savo virtuvėje, bet tuo metu Larry į šią patalpą dar nebuvo įleidžiamas.

Premjeras pažymėjo, kad katinas „jaučiasi gerai“, ir nors jam „ne itin patinka žmonės“, bet vis dėlto išimties tvarka leidosi paglostomas JAV prezidento Baracko Obamos.

Britų mokesčių mokėtojai nemoka už Larry išlaikymą, ir dar neseniai ministro pirmininko padėjėjai buvo priversti mokėti už jo ėdalą iš savo kišenės. Dabar vyriausybei pavyko gauti labdaros lėšų jo maitinimui užtikrinti.

Šių metų rugsėjį Britanijos Karališkųjų parkų valdybos oficialusis atstovas patvirtino, kad Larry užmezgė glaudžius draugystės santykius su Maisie – kate, kuri gyvena gretimo Šv. Jokūbo parko sargo name.

VIDEO: Cat quiz night for Larry

Dauning Strito 10-ajame numeryje iki Larry „dirbo“ daugybė kitų kačių. Jo oficialus titulas – vyriausiasis peliautojas prie Ministrų kabineto.

1989 metais šis postas atiteko katinui Humphrey, kai šis užklydo į vyriausybės vadovo rezidenciją, kurioje tuo metu šeimininkavo Margaret Thatcher. Jis taip pat liko dirbti premjero Johno Majoro administracijoje.

Humphrey teko šešiems mėnesiams išsikraustyti, kai leiboristai laimėjo visuotinius rinkimus 1997 metais. Tačiau jų premjero Tony Blairo žmona Cherie neigė pranešimus, kad katinas buvo išspirtas dėl jos nemeilės šiam gyvūnui.

Humphrey nugaišo 2006 metų kovą vieno valstybės tarnautojo namuose, kuris rūpinosi „į pensiją išėjusiu“ katinu.

Dauning Strito 10-ajame numeryje iki Larry „dirbo“ daugybė kitų kačių. Jo oficialus titulas – vyriausiasis peliautojas prie Ministrų kabineto.

Praeito amžiaus 3-iame dešimtmetyje vyriausybei vadovavusio leiboristų premjero Ramsay MacDonaldo katinas, pagarsėjęs kaip puikus žiurkių gaudytojas, turėjo išties karališką vardą – Anglijos Rufas (Rufus of England), tačiau jam negirdint būdavo pravardžiuojamas „Banknotu“ (Treasury Bill).

Istorijos šaltiniuose taip pat įamžintas kitas Dauning Strito katinas, žinomas Miuncheno Peliautojo (Munich Mouser) vardu, kuris „ėjo pareigas“ vadovaujant premjerams Neville'iui Chamberlainui ir Winstonui Churchilliui praeito amžiaus 4-ame ir 5-ame dešimtmetyje.

8-ame dešimtmetyje, kai vyriausybei vadovavo toris Edwardas Heathas, iš Karališkosios draugijos prieš žiaurų elgesį su gyvūnais (RSPCA) buvo įsigytas katinas Wilberforce'as.

Jis baigė savo dienas 1986 metais – pasak gandų, kai M.Thatcher nupirko jam dėžutę sardinių konservų per vizitą Maskvoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką