Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grožis ar sveikata? Trumpo snukio gyvūnai dažnai kenčia baisius skausmus

Britų buldogai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Britų buldogai
Šaltinis: 15min
1
A A

Didelės akys, kūdikiškai žavingas žvilgsnis ir apvalus snukutis dažnai žmones taip apakina, kad augintinius jie pasirenka neatsižvelgdami, kad plokščiasnukių gyvūnų sveikatos būklė gali būti nepavydėtina ir jiems tenka kęsti skausmą, rašo „The Washington Post“.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Amerikos šunų augintojų asociacija paskelbė, kad šiemet populiariausio šuns poziciją išlaikė Labradoro veislės šunys, tačiau labai populiarūs yra ir plokščiasnukiai buldogai ir prancūzų buldogai.

Tiesa, jų suploti snukučiai ne tik mieli, bet gali augintojus įspėti ir apie galimas šunų sveikatos problemas.

Veterinarai ir gyvūnų gerovės asociacijos dažnai kritikuoja žmonių pasirinkimą auginti ir veisti šių veislių šunis, nes jiems būdinga brachicefalija. Dėl trumpo snukio, plačios galvos šie šunys kenčia nuo apsunkinto kvėpavimo dėl siauro nosies kanalo.

Todėl, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje, šunų augintojams rekomenduojama rinktis kitų veislių šunis.

Brachicefalija gresia ne tik šunims. Vis dažniau žmonės į plokščiasnukius gyvūnus dairosi ir rinkdamiesi auginti kates ar triušius.

Didžiosios Britanijos Triušių gerovės asociacijos nuotr./Trumpas snukis triušiams nėra būdingas
Didžiosios Britanijos Triušių gerovės asociacijos nuotr./Trumpas snukis triušiams nėra būdingas

Pastariesiems trumpi snukiai visiškai nebūdingi, tačiau yra išvesta veislių, kurių atstovų nosytės trumpos, o snukučiai apvalūs it kamuoliukai. Viena tokių veislių Nyderlandų nykštukai ar liūtagalviai.

Tačiau šių dekoratyvinių triušių gyvenimas būna labai nelengvas. Dėl trumpo snukio pakinta visa gyvūnų anatomija ir jie kenčia dėl prasto sąkandžio, ausų infekcijų, nepaliaujamo ašarojimo.

Britų gyvūnų gerovės organizacijos išplatino nuotraukas, kuriose matyti, kad tokios snukio formos triušių ir katinų gamtoje nebūna.

Gyvūnų globėjai nerimauja, kad kylantis plokščiasnukių gyvūnų poreikis jau tampa pražūtingas.

Didžiosios Britanijos Triušių gerovės asociacijos nuotr./Trumpas snukis katėms nėra būdingas
Didžiosios Britanijos Triušių gerovės asociacijos nuotr./Trumpas snukis katėms nėra būdingas

Didžiosios Britanijos Triušių gerovės asociacijos vyriausiasis veterinaras Richardas Saundersas sako, kad labiausiai tokie triušiai kenčia nuo problemų su dantimis.

„Triušių dantys auga nepaliaujamai visą gyvenimą, todėl geras sąkandis labai svarbus. Trumpesnis apatinis žandikaulis neleidžia teisingai sukąsti dantų, todėl dantys greitai perauga ir sukelia nesibaigiantį skausmą gyvūnui, burnoje atsiranda žaizdų, jos pūliuoja ir neretai gyvūnai nugaišta“, – teigė veterinaras.

Amerikos veterinarų asociacijos atstovė Sharon Granskog patvirtina, kad plokščiasnukiai gyvūnai vieni populiariausių augintinių. Ir jų paklausa vis auga.

Neseniai ši asociacija norėjo priimti sprendimą, kad gyvūnai, kurie paveldi brachicefalinį sindromą neturėtų būti veisiami.

Tokiai politikai nelinkę pritarti gyvūnų veisėjai tam pasipriešino ir neveisti buvo patarta tik tokius gyvūnus, kurie paveldi genetines ligas, bei įpareigoti veterinarus įspėti šeimininkus, kad įsigyjamas plokščiasnukis augintinis gali turėti rimtų sveikatos problemų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką