Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyvūnų mylėtojas iš Kėdainių fiksuoja nuostabius gamtos vaizdus

Išpuoselėtoje sodyboje apsilanko stirnos, o šalia Nevėžio esančioje senvagėje puikiausiai gyvena bebrai
Asmeninio archyvo nuotr. / Išpuoselėtoje sodyboje apsilanko stirnos, o šalia Nevėžio esančioje senvagėje puikiausiai gyvena bebrai
Šaltinis: rinkosaikste.lt
0
A A

Kėdainietis Vidas – geradarys, gamtos, gyvūnų mylėtojas ir fotografas. Jis savo gražioje, tvarkingoje bei išpuoselėtoje sodyboje šalia Nevėžio senvagės augina katinus, kurie gali sau laisvai bėgioti. Vyrui patinka fiksuoti gyvūnus, jų elgesį, o šalia jo sodybos – jų gausu. Matyt, jaučia, kad čia gyvena geras žmogus ir jų neskriaus.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Jei Vidas pamato išalkusį ir šeimininkų pamestą katiną, visuomet pamaitina. Kasmet pakabina inkilėlių paukščiams, o visai neseniai vyras pastebėjo, kad jo katinai puikiausiai sutaria su laukiniu ežiu. Jie net pasidalija maistu!

Daug laukinių gyvūnų

Vidas šalia savo išpuoselėtos sodybos fiksuoja bebrų gyvenimą. Kruopščiai laukdamas, vyras jau yra nufotografavęs ne vieną senvagės šeimos atstovą.

Pas jį į sodybą užsuka ir stirnaitės, ir stirninai. Vidui taip pat pavyksta juos užfiksuoti. Atrodo, tarsi laukiniai žvėrys jo nebijotų.

Vidui labai patinka stebėti laukinį gamtos pasaulį. Visai neseniai vyras pamatė, kad į jo sodybą kas vakarą užsuka ežiukas, kuris puikiai sutaria su jo auginamais katinais.

Ir maisto, ir pieno

„Kaip ir kiekvieną vakarą, katinai visados palieka maisto savo draugui ežiukui. Pirmiausia jis suėda kietą maistą, o paskui atsigeria pieno. Net manęs jau nebijo ir geranoriškai papozuoja“, – po viena iš nuotraukų komentuoja savamokslis gamtininkas.

Ir iš tiesų, nuotraukoje užfiksuota, kaip iš dubenėlio laukinis ežiukas ėda kačių maistą, o sodybą sergintys katinai ant jo nepyksta. Sutaria draugiškai. Kokia nuostabi ir nepakartojama gali būti gyvūnų draugystė!

Asmeninio archyvo nuotr./Vido sodyboje iš dubenėlio laukinis ežiukas ėda kačių maistą, o sodybą sergintys katinai ant jo nepyksta
Asmeninio archyvo nuotr./Vido sodyboje iš dubenėlio laukinis ežiukas ėda kačių maistą, o sodybą sergintys katinai ant jo nepyksta

Gaili kiekvieno

Jei Vidas, važiuodamas automobiliu, pamato niekam nereikalingą, išvargusį ir išalkusį katiną – visuomet jį pamaitina. Visai neseniai toks atvejis ir buvo.

„Matyt, jis niekam nereikalingas. Teko pamaitinti, bent tą kartą gyvūnėliui bus geriau“, – sako Vidas.

Vido profesija – visai nesusijusi su gamta, tačiau negali nesižavėti šio žmogaus gerumu, kilniaširdiškumu, noru padėti gyvūnams ir su jais draugauti.

rinkosaikste.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Gamta Kėdainiai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką