Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 5d. 13:23

Į gyvūnų prekių parduotuvę – ne tik apsipirkti, bet ir rasti naują šeimos narį

Į gyvūnų prekių parduotuvę – ne tik apsipirkti, bet ir rasti naują šeimos narį
Partnerio nuotr. / Į gyvūnų prekių parduotuvę – ne tik apsipirkti, bet ir rasti naują šeimos narį

Ogmios mieste veikianti gyvūnų prekių parduotuvė „Pet24“ jau ne vienerius metus stengiasi įrodyti, jog verslui turi rūpėti ne tik finansinė nauda, bet ir socialinė atsakomybė. Joje stovinčios aukų dėžutės kviečia gyvūnų prieglaudas paremti tiek reikalingiausiais daiktais, tiek pinigais, o 5 Vilniuje veikiančios keturkojų globos organizacijos nuolat yra aprūpinamos maistu bei kitais gyvūnų priežiūros produktais. Tačiau tai – dar ne viskas. Pernai, bendradarbiaujant su VšĮ „Priglausk“, parduotuvės erdvėje atidarytame beglobių kačių kampelyje kiekvienas gali rasti sau naująjį šeimos narį ir suteikti keturkojui kitokio gyvenimo galimybę.

Apie tai, kaip gimė mintis globojamus gyvūnus priartinti prie potencialių jų šeimininkų bei kiek jų randa naujus namus, kalbamės su „Pet24“ marketingo specialiste Evelina Leškyte ir VšĮ „Priglausk“ vadove Laura Vaicekauskaite.

Idėją įkvėpė siekis padėti silpnesniems

Pasak pašnekovių, mintis įkurti beglobių katinėlių kampelį „Pet24“ parduotuvėje gimė labai natūraliai, susitikus keliems žmonėms, vienijamiems idėjos padėti silpnesniems ir rūpesčio stokojantiems keturkojams. „Dar iki atsirandant nuolatiniam kačiukų kampeliui, bendravome su „Priglausk“ ir retkarčiais priglausdavome jų vieną ar kitą gyvūnėlį savo parduotuvėse, na, o susiklosčius palankioms aplinkybėms ir „Pet24“ persikėlus į didesnes patalpas, buvo nutarta įrengti erdvę, kurioje jie galėtų gyventi nuolatos“, – pasakoja E.Leškytė.

Partnerio nuotr./Į gyvūnų prekių parduotuvę – ne tik apsipirkti, bet ir rasti naują šeimos narį
Partnerio nuotr./Į gyvūnų prekių parduotuvę – ne tik apsipirkti, bet ir rasti naują šeimos narį

„Kai sutinki gyvenime neabejingų socialinėms problemos žmonių, norinčių keisti pasaulį ir siekiančių, kad šis būtų gražesnis bei geresnis, matyt, viskas taip susidėlioja, kad mintys realizuojasi pačios. Taip nutiko ir šiuo atveju. Susitikę žmonės, iš, atrodytų, skirtingų sferų, tačiau vienijami noro padėti silpnesniems, subrandino idėją, kurioje dera ir verslas, ir socialinė atsakomybė. Taip ir gimė mūsų kačių kampelis, kurio dėka jau ne vienas gyvūnas surado naujuosius savo namus“, – teigia L.Vaicekauskaitė ir priduria, jog bene svarbiausią vaidmenį čia atlieka parduotuvėse dirbantys žmonės, ant kurių pečių gulasi atsakomybė už kiekvieno keturkojo laimę. „Be galo svarbu yra tai, kad parduotuvėje dirba gyvūnus mylintys žmonės, kuriems ši veikla nėra svetima. Juk būtent jie ir yra svarbiausi žmonės kampelyje gyvenančių gyvūnų gyvenime – maitina, žaidžia ir glosto juk būtent jie. Už tai esame labai dėkingi“, – tikina pašnekovė.

Partnerio nuotr./Į gyvūnų prekių parduotuvę – ne tik apsipirkti, bet ir rasti naują šeimos narį
Partnerio nuotr./Į gyvūnų prekių parduotuvę – ne tik apsipirkti, bet ir rasti naują šeimos narį

Per mėnesį naujus namus randa 2–3 gyvūnai

Pasak L.Vaicekauskaitės, galimybė turėti vietą, kurioje globotiniai būtų lengviau prieinami potencialiems šeimininkams, prieglaudai ir jos keturkojams buvo itin reikalinga. „VšĮ „Priglausk“ yra nedidelė savanoriška organizacija, neturinti pastovios lokacijos ir gyvūnus globojanti laikinų globėjų namuose arba veterinarijos klinikų stacionaruose, taigi, įkūrus katinėlių kampelį Ogmios mieste, atsirado puiki galimybė gyvūnams, ieškantiems namų, būti labiau matomiems ir pastebėtiems. Taip pat šis kampelis leido išvengiant nesutarimų tarp gyvūnų, vienoje vietoje apgyvendinant kačių šeimynas ir katinėlius, įpratusius gyventi vienoje bendruomenėje. Juk katės – ypatingai jautrūs gyvūnai“, – teigia specialistė.

Anot jos, nuo kačių kampelio atidarymo 2018-ųjų birželio mėnesį naujus namus surado jau 37 katės. „Beveik keturios dešimtys gyvūnų šio socialinio projekto dėka buvo išgelbėti nuo gyvenimo gatvėje, išgydyti ir apsupti dėmesio bei meilės sulaukė ar dar laukia savųjų žmonių. Įvertinus kampelio gyvavimo laiką, drąsiai galime teigti, kad per mėnesį namus randa net 2–3 gyvūnai“, – tikina L.Vaicekauskaitė.

Partnerio nuotr./Į gyvūnų prekių parduotuvę – ne tik apsipirkti, bet ir rasti naują šeimos narį
Partnerio nuotr./Į gyvūnų prekių parduotuvę – ne tik apsipirkti, bet ir rasti naują šeimos narį

Moters teigimu, nors gyvūnų gelbėjimo veikloje pasitaiko įvairių atvejų, o neretai gyvūnai nepritampa naujoje šeimoje, visi iš beglobių kačiukų kampelio paimti gyvūnai atrado savo naujus namus ir atgal į parduotuvę nebegrįžo. „Galbūt galime tuo džiaugtis todėl, kad „Pet24“ parduotuvėje lankosi žmonės, ieškantys maistelio ar kitų prekių jau turimiems gyvūnams, o pažaidę su vienu ar kitu katinuku nusprendžia suteikti namus dar vienam ir tai dažnai būna jau antras, trečias keturkojis šeimoje. Žmonės tokiu atveju jau turi patirties ir žino, jog augintinis reikalauja atsakomybės bei dėmesio. Tai nebėra bandymas“, – pasakoja L.Vaicekauskaitė ir priduria, jog visi globotiniai į naujųjų šeimininkų rankas atiduodami tik pasirašius sutartį ir aptarus visas laikymo bei auginimo sąlygas. „Mūsų pagrindinis tikslas – surasti mylinčius ir mažiausiai 15 metų atsakomybę už augintinį prisiimti galinčius šeimininkus. Jei žmonės persigalvoja, nebegali gyvūno laikyti, keičiasi jų gyvenimo aplinkybės, stengiamės kartu ieškoti išeičių ir visada savo prijaukintą gyvūną pasiimame atgal“, – tikina L.Vaicekauskaitė.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką