Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 29d. 18:45

Į kelionę su augintiniu

Šuniukai lagamine
Fotolia nuotr. / Šuniukai lagamine

Pasidomėkite, ką derėtų žinoti vykstant į kelionę su mylimu keturkoju.

Prieš kelionę į užsienį būtina pasirūpinti augintinio dokumentais ir skiepais. Keliaujant su augintiniu iš Lietuvos į Europos Sąjungos šalis, reikia turėti ES naminio gyvūnėlio pasą. Augintinis turi būti paženklintas įskaitoma tatuiruote (tatuiruotės galios tik iki 2012 metų) arba po oda jam turi būti įvestas integrinis grandynas (vadinamas mikročipu).

Rengiantis keliauti kartu su augintiniu, ne vėliau kaip mėnuo iki išvykimo būtina apsilankyti pas veterinarijos gydytoją ir paskiepyti gyvūną nuo infekcinių ligų bei pasiutligės. Skiepai paprastai registruojami gyvūno pase arba skiepų knygelėje, kurią būtina pasiimti su savimi. Likus 24 val. iki kelionės, veterinarijos gydytojas turi apžiūrėti jūsų augintinį ir pažymėti jo pase, kad gyvūnas yra sveikas ir gali vykti į kelionę. Atlikę visus šiuos formalumus, galėsite drąsiai keliauti į daugelį Europos šalių, išskyrus Didžiąją Britaniją, Norvegiją, Švediją ir Maltą.

Vykstant į Didžiąją Britaniją, Airiją ar Maltą, augintinis privalo būti paženklintas mikročipu, turi gauti vaistų nuo echinokokozės (likus 24–48 val. iki kelionės), šuns kailis turi būti pateptas profilaktiniu preparatu nuo blusų ir erkių. Paskiepijus gyvūną nuo pasiutligės, būtina atlikti kraujo tyrimą, kad įsitikintumėte, jog skiepas suveikė. Kraujo tyrimo rezultatai įsigalioja tik praėjus šešiems mėnesiams, taigi tuo reikės pasirūpinti iki kelionės likus pusmečiui. Panašūs reikalavimai galioja vykstant į Švediją ir Norvegiją. Jei rengiatės keliauti už Europos ribų, rekomenduojame iš anksto pasidomėti, kokie reikalavimai galioja toje valstybėje.

Jei keliaujate žeme

Automobiliu. Keliaujant automobiliu, augintinį reikėtų vežti tam skirtoje dėžėje arba patupdytą ant galinės sėdynės, kad neblaškytų vairuotojo, netrukdytų keleiviams ir nekeltų jiems grėsmės. Patogiausia keliauti hečbeku, jame augintinį nuo keleivių skiria specialios grotelės. Vežti gyvūnėlius uždaroje automobilio bagažinėje draudžiama. Kai kuriose šalyse (Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje) reikalaujama, kad automobiliu vežamas šuo segėtų specialų saugos diržą. Šių diržų galima įsigyti gyvūnų prekių parduotuvėse.

Autobusu. Keliaujant autobusu, vienas keleivis turi teisę nemokamai vežti gyvūną tik specialioje dėžėje ir neužimti atskiros sėdimosios ar stovimosios vietos. Jei norėsite pastatyti dėžę ant sėdynės ar žemės, teks pirkti dar vieną bilietą. Ne dėžėje gabenamas šuo turi būti su antsnukiu ir pavadėliu, turėti sveikatos pažymą.

Traukiniu. Su naminiais gyvūnėliais galima keliauti ir traukiniais. „Lietuvos geležinkeliai“ leidžia vietinio susisiekimo traukiniuose vežti kambarinius gyvūnus (šunis, kates, paukščius, graužikus ir roplius), jei šeimininkas turi pažymą apie gyvūno sveikatą ir gali užtikrinti keleivių saugumą. Smulkius kambarinius gyvūnus reikia įdėti į specialią dėžę. Trečiosios klasės vagone juos leidžiama vežti nemokamai, vežant kituose vagonuose reikia mokėti kaip už 10 kg lydimojo bagažo.

Didelius šunis leidžiama vežti tam skirtose vagono vietose. Vienas asmuo gali vežti ne daugiau nei du šunis. Šunys turi būti su pavadėliais, antsnukiais ir prižiūrimi šeimininko. Už keturkojo kelionę traukiniu reikia mokėti kaip už 20 kg lydimojo bagažo. Tolimojo susisiekimo traukiniuose gyvūnams gali būti papildomų reikalavimų, pasiteiraukite apie juos pirkdami traukinio bilietą.

Jei skrendate lėktuvu

Jei rengiatės skristi lėktuvu, pirmiausiai išsiaiškinkite, ar skrydžių bendrovė leidžia vežtis gyvūną, nes tokią paslaugą teikia ne visi. Smulkūs naminiai gyvūnėliai (žiurkėnai, jūrų kiaulytės, paukščiai, audinės ir šinšilai), šunys ir katės, kurių svoris su narveliu neviršija aštuonių kilogramų, gali keliauti lėktuvo salone. Dėžė turėtų būti tokio dydžio, kad tilptų po keleivio sėdyne arba ant kelių. Didesni šunys gabenami specialiose dėžėse atskirame lėktuvo skyriuje. Gyvūnui pervežti dėžė turi atitikti Tarptautinės oro transporto asociacijos standartus (ant jos turi būti užrašas „Airline approved“). Dėžės dydis turi leisti gyvūnui stovėti, gulėti natūralioje padėtyje ir apsisukti. Perkant lėktuvo bilietą, būtina pranešti apie gyvūną skrydžių bendrovei ir gauti sutikimą jį gabenti.

Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką