Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 1d. 11:08

I.Pileckienė: „Pirmąjį šunų reabilitacijos centrą galime įkurti tik visi susitelkę“

Suplotasnukių prieglaudoje
Asmeninio archyvo nuotr. / Suplotasnukių prieglaudoje

Suplotasnukių šunų prieglauda „Dogspotas“ jau penkerius metus veikia savanorystės ir namų globos tinklo principu. Tai reiškia, kad išgelbėtas šuo pirmiausia patenka į centrinę organizacijos būstinę arba yra vežamas tiesiai į veterinarijos kliniką, kur yra apžiūrimas ir įvertinama jo būklė. O tolimesnei priežiūrai, gydymui ir socializacijos procesams, jei šuniuko sveikata leidžia, perduodamas savanoriui-globėjui. Būtent savanorių-globėjų namuose glaudžiasi globotiniai, kol ateina laikas ieškoti ir surasti namus visam laikui, rašome žiniasklaidai išplatintame pranešime.

„DogSpoto“ globotiniai į naujus namus iškeliauja po visų reikalingų tyrimų (kraujo, šlapimo, vidaus organų echoskopijos), skiepų bei čipavimo, o taip pat sterilizacijos/kastracijos.

Deja, „DogSpote“ atsiranda ir lieka vis daugiau globotinių, kurie dėl savo būklės jau niekada neberas ilgalaikių namų. Tai šuneliai, kurie nevaldo arba perspektyvoje nebevaldys galinių letenų, ypač oraus amžiaus senjorai, kurie jau nebegirdi ir nebemato, o taip pat kiti globotiniai, kurių patologijos ir priežiūra – ypač sudėtingi. Visi šie „pasmerktieji“ (o, galbūt, laimingieji, gavę šansą džiaugtis gyvenimu) glaudžiasi Indrės Pileckienės, „Dogspoto“ įkūrėjos, namuose.

TV6 nuotr./Kiekvienam augintiniui reikia meilės ir priežiūros
TV6 nuotr./Kiekvienam augintiniui reikia meilės ir priežiūros

„Poreikis įkurti pirmąjį šunų reabilitacijos centrą yra jau seniai, bet dabar tai tapo tiesiog būtinybe. Liūdna, bet žmonės ir toliau išmeta gyvūnus į gatvę arba jų atsisako, kai tik susiduria su rimtesnėmis problemomis.

Kaip pavyzdys – Milos istorija, kurią jau kuris laikas stebi „Dogspoto“ sekėjai. Buvę šeimininkai ne tik mažiausiai dvi savaites nesuteikė būtinos veterinarinės pagalbos, bet jos atsisakė lengva ranka. Dėl stuburo išvaržos ji nebevaldė galinių letenų, bejėgiškai šliaužė ir nevalingai šlapinosi bei tuštinosi. Be to, jautė stiprų skausmą. Po atliktos operacijos ir reabilitacijos dabar galime džiaugtis, kad Mila vaikšto. Nors jokio realaus procento tokiai sėkmei neturėjome.

Mila vaikšto kiek kitaip, nei sveikas šuo, šiek tiek keistokai ir „šleivodama“, bet tik tokį gyvūną slaugęs ir ant kojų pastatęs žmogus gali suprasti, koks mums tai buvo džiaugsmas. Savanoriai stebėdami pirmuosius Milos žingsnius negalėjo suvaldyti ašarų. Mums pavyko, Milai pavyko“, – pasakoja pašnekovė.

Nuolatinės, specialios priežiūros šiuo metu reikia bent 16-ai šunų. Šiltuoju metų sezono visi glaudėsi „Dogspoto“ kaime, kuris, deja, nėra pritaikytas gyventi žiemą ir nuomojamas minėtai organizacijai tik šiltajam sezonui.

Indrė savo pastangomis šiai žiemai surado patalpas, nedidelį namuką, kur galės priimti išgelbėtus šunis ir drauge slaugyti „DogSpoto“ globoje likusius neįgalius ir kitus globotinius su specifiniais poreikiais. Tačiau prieglobstį globotiniai turi tik ribotą laiką – iki gegužės mėnesio. Tokiam laikotarpiui sudaryta nuomos sutartis.

Asmeninio archyvo nuotr./Cezaris prieš ir po
Asmeninio archyvo nuotr./Cezaris prieš ir po

Susidariusi situacija tik dar labiau paskatino imtis veiksmų siekiant įkurti nuolatinį reabilitacijos centrą, kuriame ne tik galės gyventi specialios priežiūros reikalaujantys globotiniai, bet ir bus atliekamos reabilitacijos bei terapijos procedūros, teikiamos konsultacijos žmonėms, kurie susiduria su įvairiomis savo augintinių sveikatos bėdomis.

„Tai mes darome ir dabar. Jeigu ištiko kokia nors nelaimė, pavyzdžiui gyvūnas turi stuburo išvaržą ar jam atlikta operacija ir jis vis tiek nevaldo kojyčių, kiek pati galiu konsultuoju, rodau kaip galima buitinėmis priemonėmis daryti reabilitaciją. Informacijos beveik nėra, todėl žmonėms sunku, o mes jau turime sukaupę patirtį, todėl tikrai galime patarti ir padėti. Reabilitacijos centras būtų ta vieta, kur galėtume priimti kelis žmones vienu metu ir teikti kompleksinę pagalbą”, – apie centro įkūrimą pasakoja Indrė.

Centro įkūrimui reikalingų lėšų rinkimui „Dogspoto“ komanda pasirinko sutelktinio finansavimo platformą indiegogo.com (spausti ant nuorodos), kurioje visi norintys prisidėti gali tai padaryti ir aukoti pasirinktą pinigų sumą. Už kiekvieną auką yra dovanojamos dovanėlės, kurios skatina prisidėti net ir mažiausia suma, kuri šio centro įrengimui yra labai svarbi.

Daugiau apie reabilitacijos centro idėją ir naudingų veterinaro patarimų laidoje „Gyvūnų manija“ gruodžio 2 dieną per TV6.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką