Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 27d. 17:25

Išmanūs prietaisai nuo šiol geba pasirūpinti augintiniais už jus

ACC Distribution nuotr./Automatinė šėrykla
ACC Distribution nuotr./Automatinė šėrykla

Tik atėję į šeimą, keturkojai augintiniai labai greitai tampa pilnaverčiais nariais, kurie nuolatos dalyvauja visos šeimos gyvenime. Tiesa, pasibaigus atostogoms ir visiems grįžus į darbo vietas ar mokymosi institucijas, geriausi keturkojai žmogaus draugai ilgas valandas laukia šeimininkų namuose vieni. Tada tenka susidurti su problema: kaip tinkamai pasirūpinti savo augintiniu, kol jis kantriai laukia namiškių? Laimei, sukurta speciali programėlė „PetKit“ ir įvairūs išmanūs augintinių priežiūros įrenginiai, kurie suteikia daugiau komforto ir užtikrina augintinių priežiūrą, kol šeimininkų nėra namie.

Šunų „Facebook“ – mobilioje programėlėje

Jau ir Lietuvoje veikia interaktyvi platforma, kurioje galima valdyti ir sisteminti informaciją apie augintinio mitybą, aktyvumą ar miegą. Tokie prietaisai kaip, šėrykla, aktyvumo sekiklis yra susieti su programėle, tad per atstumą galima iš dalies kontroliuoti augintinio priežiūrą.

„Daugelis šunis ar kates auginančių žmonių norėtų susikalbėti su savo augintiniu ir suprasti, jo poreikius. Deja, viskas, kuo tenka pasikliauti, būna nuovoka ir gyvūno kūno kalba. Tačiau vien jos neužtenka, kad gyvūnas liktų patenkintas ir būtų tinkamai prižiūrėtas. Supratę šią problemą, „PetKit“ sukūrė platformą, kurią net pavadiname augintinių „Facebook“. Joje galima sekti pranešimus, gauti priminimus, apie tai, kada jau metas augintinį skiepyti ar atlikti kokias nors procedūras ir panašiai“, – pasakojo „ACC Distribution“ produktų ir marketingo departamento direktorius Marijus Miceika.

ACC Distribution nuotr./Išmanusis daviklis, tvirtinamas prie antkaklio
ACC Distribution nuotr./Išmanusis daviklis, tvirtinamas prie antkaklio

Pavyzdžiui, su minėta platforma galima susieti augintinio aktyvumo sekiklį, kuris tvirtinamas prie šuns ar katės antkaklio. Toks įrenginys raportuos apie kiekvieną augintinio dieną, koks aktyvus jis buvo, kiek laiko miegojo ir pan. Pastarieji duomenys gali padėti indikuoti ligą ar kitus sveikatos sutrikimus.

Anot technologijų eksperto, minėtas prietaisas fiksuoja mitybos įpročius, miego kokybę, sveikatos būklę. Tai leidžia kontroliuoti mylimo keturkojo gyvūno gyvenimo gerovę, nes visus duomenis galima stebėti bet kuriuo metu savo išmaniajame telefone.

Priežiūrai, kol esate išvykę

Kiekvienas gyvūnas turi savų specifinių poreikių. Tai apima įvairias sritis: mitybą, higieninę priežiūrą ir gyvenimo sąlygas. Kai kurioms veislėms išskirtinai svarbus griežtas mitybos režimas ir jo periodiškumas. Tokį klausimą šiandien galima išspręsti pasitelkus į pagalbą tam specialiai sukurtą automatinę šėryklą.

ACC Distribution nuotr./Automatinė šėrykla
ACC Distribution nuotr./Automatinė šėrykla

Jeigu laiku nespėjate sugrįžti iš darbo ir pamaitinti savo augintinio, tą šiandien už jus jau gali padaryti speciali šėrykla. Tereikia į programėlę suvesti keturkojo veislę, svorį bei lytį ir optimaliai paskaičiuojama, kiek per dieną reikėtų maisto augintiniui. Įrenginys numatytu laiku atitinkamą ėdalo kiekį iš rezervuaro įberia į dubenėlį.

Jei galvojate, kad automatinė šėrykla yra stebuklas, tai toli gražu ne. Pasak „ACC Distribution“ produktų ir marketingo departamento direktoriaus, jau sukurti augintinių higienai palaikyti skirti kvapo neutralizatoriai „PURA AIR“, taip pat specialiai augintiniui skirtas namelis, kurio temperatūrą galima reguliuoti pagal poreikį. Tokia funkcija paranki mažiems gyvūnėliams, kuriems svarbu nuolatos užtikrinti vienodą temperatūrą.

ACC Distribution nuotr./PURA AIR kvapų neutralizatorius
ACC Distribution nuotr./PURA AIR kvapų neutralizatorius

„Yra tikrai jautrių gyvūnų aplinkos temperatūrai. Tokią karštą vasarą kaip šiemet, daugumai šeimininkų buvo aktuali vėsinimo funkcija. Lygiai taip pat, kai vėsu, galima namelį pašildyti. Namelis turi ir papildomų sensorių, kurie fiksuoja ar gyvūnas būna namelyje ir kiek laiko jame praleidžia“, – apie funkcijas pasakojo M.Miceika.

Fontanėlis ne tik pagirdys augintinį, bet ir papuoš namus

Augintiniams, kaip ir žmonėms, svarbu vartoti pakankamai skysčių. Tačiau, reikėtų pripažinti, kad kai kurie gyvūnai net ir ištroškę gali būti išrankūs, ypač katės. Pavyzdžiui, kiek ilgiau pastovėjusiam vandeniui net ir smalsus katinas vargiai rodys susidomėjimą, o vanduo, bėgantis iš čiaupo, iš karto katiną sudomintų.

Kaip „Apple“ padarė revoliuciją mobiliųjų telefonų industrijoje, taip ir „PetKit“ supurtė visą prekių gyvūnams rinką

„PetKit Eversweet Fountain“ automatinis vandens fontanėlis – specialiai sukurtas prietaisas, kuris minkština vandenį, sulaiko dulkes, pūkus, gerina vandens skonį bei kvapą. Čiurlendamas vanduo prisotinamas deguonimi, todėl augintiniai mielai laka iš fontanėlio.

Be to, išskirtinio dizaino prietaisas gali tapti ir subtilia interjero detale. Dažniausiai rinkoje esantys dubenėliai ar gyvūnų guoliai būna lyg iš praėjusio šimtmečio ir nedera prie mūsų šiuolaikiško namų interjero. „PetKit“ išmanių prietaisų augintiniams linija sukurta vadovaujantis estetika ir minimalizmu, gaminiai pripažinti tarptautinėje rinkoje įvairiais gero dizaino apdovanojimais, tokiais, kaip „IF” ar „Red Dot”.

„Kaip „Apple“ padarė revoliuciją mobiliųjų telefonų industrijoje, taip ir „PetKit“ supurtė visą prekių gyvūnams rinką“, – kalbėjo „ACC Distribution“ produktų ir marketingo departamento direktorius, pabrėždamas, kad „PetKit“ linijos įrenginiais prekiauja ir „iDeal” autorizuotų „Apple“ parduotuvių tinklas.

Ilgiems pasivaikščiojimams lauke funkcionalus pavadėlis

Jeigu šiuolaikiniai įrenginiai geba augintiniu pasirūpinti už žmogų, tai yra viena veikla, ko jie kol kas negali padaryti už mus. Žinoma, kalba eina apie ilgus pasivaikščiojimus. Tiesa, išmanusis pavadėlis „GO” pasivaikščiojimą gali perkelti į visai naują kokybės lygmenį. Pavyzdžiui, pasivaikščiojimo metu jis fiksuoja, kiek laiko buvo skirta pasivaikščiojimui ir ar tai atitinka fizinės veiklos standartus konkrečiai veislei.

ACC Distribution nuotr./Šviečiantis išmanusis GO pavadėlis
ACC Distribution nuotr./Šviečiantis išmanusis GO pavadėlis

„Rinkoje iki šiol nebuvo nė vieno pavadėlio, kuris turėtų tiek funkcijų: apšviestų kelią, įrašytų pasivaikščiojimų istorijas ir informuotų apie skambučius“, – apie pavadėlį, kuris siejasi su „PetKit“ programėle pasakojo M.Miceika.

Jis taip pat pridūrė, kad ilgiems pasivaikščiojimams, o ypač vasaros metu, nepakeičiamas daiktas yra nešiojamos gertuvės augintiniams. Pastarosios ypač patogios, nes šeimininkas tokią gertuvę gali neštis rankoje ar kuprinėje, o augintinis bet kur galės atsigaivinti švariu vandeniu.

Nuo seno buvo įprasta palikti savo augintinį kaimynų ar draugų priežiūrai, kai šeimininkų nebūdavo namie. Tačiau darbo dienos metu tokį sprendimą rasti sunku. Nors jokios technologijos negali atstoti žmogiško ryšio, tačiau šeimininkai šiandien gali jausis kur kas ramiau, nes išmaniosios priemonės puikiausiai pamaitins, pagirdys jūsų augintinį ir praneš, kaip jis šiandien jaučiasi.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
37:17
01:02

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką