Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 08 07, 10:29

Kaip prižiūrėti senus šunis?

Šuo, kaip ir žmogus, nori būti mylimas, lepinamas, o svarbiausia – prižiūrimas, tačiau kiekviename šuns augimo etape reikalinga skirtinga priežiūra. Ką tik gimęs šuniukas reikalauja daug dėmesio, nes pats savimi dar negali pasirūpinti, šuniui paaugus - jis tampa savarankiškesnis, tačiau ką daryti, kai šuo tampa senjoru?
Šuo
Šuo / Fotolia nuotr.
Temos: 1 Šuo

Žmonių ir šunų amžius skiriasi: vieneri žmogaus metai prilygsta septyneriems šuns metams, todėl nesunku suskaičiuoti ir susieti žmogaus ir šuns amžių. Didelių veislių šunys (pavyzdžiui, Vokiečių dogai, Labradoro retriveriai, Vokiečių aviganiai ir t.t.) laikomi senjorais sulaukę 6 ar 7 metų, tuo tarpu mažų veislių šunys (tokie kaip, pudeliai, taksai, bigliai, mopsai, spanieliai ir pan.) vyresniais laikomi tik sulaukę paauglystės metų, maždaug 15-os. Vidutinė šunų gyvenimo trukmė priklauso nuo veislės ir gyvūno dydžio, čia galioja taisyklė, kad kuo šuo didesnis, tuo mažiau metų gyventi jam skirta. Didelių veislių šunys vidutiniškai nugyvena 7 – 12 metų, mažų veislių šunys gyvena gerokai ilgiau, pavyzdžiui, kambariniai šunys gyvena net iki 20 metų

8 patarimai, pagerinantys šunų senjorų gyvenimo kokybę

Vyresnio amžiaus šunims, kaip ir žmonėms, laikui bėgant atsiranda specialių poreikių, senstantis keturkojis reikalauja daugiau priežiūros ir atidumo. Žinodami, kaip reikia rūpintis šunimis senjorais, mes galime pagerinti savo augintinių gyvenimo kokybę ir buvimą kartu. Juk sakoma, prižiūrėtas šuo – laimingas šuo, todėl šiame straipsnyje bus pateikta patarimų, kaip pasirūpinti savo keturkoju senjoru.

Šunų amžiaus lentelė
Šunų amžiaus lentelė

1. Šerkite savo šunį maistu, kuris skirtas vyresnio amžiaus šunims (senjorams)

Senstant šuniui, sulėtėja jo organizmo medžiagų apykaita ir energijos išeikvojimas, todėl reikėtų tokį šunį šerti mažiau kaloringu maistu, kuriame būtų pakankamai baltymų, reikalingų raumenų masei palaikyti. Tinkamiausia šunį šerti 2 kartus per dieną vidutinėmis porcijomis arba 3 kartus mažomis porcijomis. Siekiant, kad Jūsų augintinis gautų reikiamą maisto kiekį, rekomenduojama pasitarti su veterinaru. Jis gali patarti, kokio prekės ženklo, kokias sudedamąsias dalis turinčio ar specialios receptūros ėdalą duoti savo augintiniui, kad jis jaustųsi gerai.

2. Stenkitės, kad šuo darytų pakankamai pratimų

Senstant šuns gyvenimas lėtėja, tačiau tai nereiškia, kad jis turi praleisti dienų dienas gulėdamas ant sofos. Nebūtina kartu su savimi šunį vestis į ilgus žygius, naudingiau, jei jį vesitės į trumpesnius pasivaikščiojimus. Lengvo fizinio krūvio pratimai daro teigiamą įtaką tokio keturkojo sveikatai. Pasak vyresnio amžiaus sulaukusių naminių gyvūnų sveikatos ekspertės Ernie Ward, fiziniai pratimai šuniui – svarbus užsiėmimas ir vienas iš esminių veiksnių, padedančių išvengti sveikatos problemų bei nutukimo vyresniame amžiuje.

3. Išlaikykite normalų šuns svorį

Keli papildomi kilogramai vyresnio amžiaus šunims reiškia daugiau streso kūnui, įskaitant sąnarius ir vidaus organus. Jei manote, kad Jūsų augintinis turi numesti kelis priaugtus kilogramus, pasitarkite su veterinarijos gydytoju, koks turėtų būti svorio metimo planas ir kokia fizinė veikla augintiniui tinkamiausia.  

4. Reguliariai veskite šunį pas veterinarą ir tikrinkite jo sveikatą

Amerikos gyvūnų asociacija rekomenduoja vesti savo augintinį pas veterinarą ne rečiau kaip kas 6 mėnesius, kad būtų atlikta patikrinimo procedūra. Kai Jūsų šuo sulaukia senjoro amžiaus, negalite nekreipti dėmesio į šuns sveikatos problemas, net jei jos ir atrodo nereikšmingos. Laiku aptiktos ligos simptomai gali būti pagydomi ar net išgydomi visam laikui.

5. Pakeiskite savo šuns vakcinacijos grafiką

Veterinarijos kolegijos rekomenduoja šuns vakcinacijos grafiką keisti kas 3 metus.

6. Nepamirškite valyti ir prižiūrėti savo augintinio dantų

Reguliari dantų priežiūra reikalinga siekiant geros šuns gyvenimo kokybės. Veterinarijos gydytojas dr. Fredas Metzgeris, prisidėdamas prie vyresnių šunų rūpinimosi, savo pranešime teigia, kad vyresnio amžiaus šunų ar kačių neprižiūrėti dantys – tai tiksinti laiko bomba.

Puikus būdas prisidėti prie savo šuns senjoro sveikatos gerinimo yra išlaikyti sveikus dantis ir dantenas, tai galima padaryti naudojant įprastą namuose esantį šepetėlį ir šunų dantų pastą. 

„Dantyse esančios bakterijos yra pavojingos, nes gali patekti į kraują ir užkrėsti vidaus organus“, – savo pranešime rašė Fredas Metzger.

Puikus būdas prisidėti prie savo šuns senjoro sveikatos gerinimo yra išlaikyti sveikus dantis ir dantenas, tai galima padaryti naudojant įprastą namuose esantį šepetėlį ir šunų dantų pastą. Reikėtų stengtis kuo dažniau savo šuniui atlikti šią procedūrą.

„Savo senukui taksui Džimiui, kuriam dabar 15-ika, dantis valau kasdien po du kartus. Kai jis pradėjo senti, dvokas iš burnos pasidarė nebepakeliamas, kreipėmės į veterinarijos gydytojus ir šie rekomendavo labiau pasirūpinti senstančio šuns burnos higiena“, – pasakojo Evaldas, pridurdamas, kad taksas visai nesibaido tokios procedūros, nes žino, kad po jos bus išvestas į lauką, kur galės smagiai palakstyti.

7. Reguliariai šukuokite šunį

Kaip įmanoma dažniau tikrinkite šuns ausis, odą ir kailį. Įsitikinkite, kad Jūsų augintinis savo kailyje nesinešioja blusų ar kitų gyvų parazitų. Šuns odai ir kailiui jam senstant reikia skirti daugiau priežiūros, kad būtų galima išvengti įvairių užkrėtimų ir šuniui nemalonių apsilankymų pas veterinarijos gydytoją.

8. Nupirkite didelį, patogų šunims skirtą guolį

Rinkitės kuo minkštesnį, o svarbiausia – kuo žemesnį guolį, kad šuniui nebūtų sudėtinga įlipti ir išlipti. Geriausia savo augintinio guolį laikyti padėtą ant žemės pirmame aukšte, kad pastarąjam nereikėtų varginti sąnarių laipiojant laiptais.

Straipsnį parengė Ernestos Mickevičiūtė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką