Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 23d. 12:19

Kalbatės su savo augintiniais? Turime žinių apie jūsų sveikatos būklę

Triušis
123RF.com nuotr. / Triušis
Beveik nenustebtume, jei patvirtintumėte, jog kalbatės su savo gyvūnais. Nenustebintų ir faktas, jog šis pokalbis vyksta labiau viena kryptimi, tačiau vis tiek tai yra miela, jog galite savo jausmais pasidalinti su mylimu augintiniu. Be to, dar ir studijos patvirtina, kad kalbėtis su augintiniu labai sveika!

Nesvarbu, ar turite šunį, jūrų kiaulytę ar auksinę žuvelę, vis tiek malonu pasišnekučiuoti su jais retsykiais. O dabar dar ir moksliniai tyrimai patvirtino, jog šie pokalbiai gerai veikia jūsų psichinę sveikatą.

„Mars PetCare“ ir „Human Animal Bond Research“ atliko studiją su 2036 žmonėmis, iš kurių 1469 turėjo augintinių. Tyrėjai nustatė, jog gyvūno namuose laikymas, kalbėjimasis su juo gali padėti išvengti daugelio sveikatos sutrikimų.

„Kai mes kalbame apie vienatvę, iškart žvilgsnis nukrypsta į prisirišimo trūkumą, o gyvūnėlio laikymas tą poreikį patenkina. Jums nereikia jaudintis dėl konfidencialumo, taip pat nesulauksite ir kažkokių nemalonių replikų. Tiesiog yra, kaip yra“, – tyrimo vadovę Nancy Gee cituoja „Usa Today“.

Tai viena priežasčių, kodėl yra gerai kalbėtis su gyvūnu. Nors jūs žinote, kad jis nieko jums neatsakys, tačiau vis tiek malonu būti išklausytam. Jums nereikia jaudintis dėl to, ką jie pagalvos ar pasakys.

Pokalbiai su augintiniu turi ir daugiau privalumų. Daugiau nei pusė tyrimo dalyvių pažymėjo, kad jų gyvūnai padėjo jiems užmegzti kontaktą su kitais žmonėmis. Be to, 51 proc. dalyvių, turinčių gyvūnus, pabrėžė, jog jie jautėsi ne tokie drovūs, bendraudami su gyvūnu.

Tyrimas parodė, jog keturkojis draugas pagausina jums žmogiškų kontaktų. Jūs paprasčiausiai jaučiatės ne toks vienišas, kai šalia yra katė, šuo ar triušis. Tuo pačiu jaučiatės labiau pasitikintys žmonėmis. O tai išties abiem pusėms naudinga situacija!

Taigi, pasakokite ir toliau savo pūkuotam (ar ne tokiam pūkuotam) draugui apie savo dieną, kalbėkitės su juo. Jums tai – į sveikatą!

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką