Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 27d. 14:47

Rūpinamės akvariuminių žuvelių sveikata: kada reikalingi vitaminai?

Rūpinamės akvariuminių žuvelių sveikata: kada reikalingi vitaminai?
Partnerio nuotr. / Rūpinamės akvariuminių žuvelių sveikata: kada reikalingi vitaminai?

Įsigijus naują augintinį visuomet iškyla daugybė klausimų, kaip tinkamai užtikrinti jo gerbūvį ir sveikatos būklę. Tai ypač aktualu kalbant apie akvariumines žuveles – egzotinių gyvūnų įpročiai ir poreikiai nėra žinomi kiekvienam, tad neretam prireikia ne tik informacinių šaltinių, tačiau ir specialistų pagalbos. Tam, kad žinių apie kokybišką akvariuminių žuvelių sveikatos užtikrinimą nereikėtų ieškoti ilgai, Ogmios mieste įsikūrusios gyvūnų prekių parduotuvės „Akvazoo“ specialistai pateikia informaciją apie tai, kaip tinkamai pasirūpinti savo egzotiškais augintiniais.

Ekspertų teigimu, norint kad žuvys būtų sveikos, visų pirma derėtų pasirūpinti akvariumo ekosistemos pusiausvyra. Tai padaryti galima reguliariai nusiurbiant akvariumo gruntą ir atšviežinant vandenį. Taip pat, svarbu naujas žuveles rinktis iš atsakingų ir patikimų augintojų. Vos pastebėjus, kad žuvis – vangi, pakeitusi spalvą, sutrikusi jos koordinacija, reikėtų nelaukti ir imtis priemonių. Pirmiausiai tokią žuvį, esant galimybei, būtų gerai atskirti nuo kitų. Stebėti, ar neatsirado ligos požymių ir kitoms žuvims. Jei pavyksta nustatyti ligą, būtina neatidėliojant imtis gydymo. Po jo – išvalyti visą akvariumą, tokiu būdu pašalinant ir vaistų likučius, ir galimus ligos sukėlėjus.

Žuvims taip pat svarbus kokybiškas ir pilnavertis pašaras. „Akvazoo“ specialistai siūlo itin kokybiškus žuvų pašarus, kurie gaminami atidžiai tiriant kiekvienos žuvų rūšies mitybos ypatybes ir poreikius, tokių įmonių kaip „Hikari“, JBL, „Tropical“.

Taip pat, žuvų imunitetui stiprinti ekspertai rekomenduoja rinktis šias priemones:

  • Easy Life Catappa-X. Katapa medžio lapų ekstraktas, padedantis palaikyti gerą žuvų sveikatą ir ryškias spalvas. Katapa medžio lapai yra žinomi dėl savo gydomojo poveikio žuvims ir krevetėms. Priemonė nedažo ir neteršia vandens, sumažina ligas sukeliančių bakterijų kiekį, užkerta kelią grybelinėms infekcijoms ir gleivių susidarymui ant žuvų kūnų. Taip pat, skatina žuvų ir krevečių augimą, gyvybingumą bei spalvingumą;
  • JBL Atvitol multivitaminai. Apsaugo akvariumo žuvis nuo vitaminų trūkumo, skatina neršimą, padidina apetitą ir augimą. Aprūpina mikroorganizmais, reikalingais biologiniams teršalams naikinti. Dėl specialios emulsijos su lecitinu, vitaminai vandenyje išlieka ilgesnį laiką;
  • Tropical Sanital + Aloevera druskos su alaviju. Druska, skirta gyvavedėms žuvims (kardonešiams, molinezijoms, pecilijoms ir kt.), kurią rekomenduojama papildomai įberti į akvariumą. Priemonė padeda pagerinti žuvies būklę po streso, transportavimo, aptikus odos defektus. Alavijas pagreitina odos gijimą, jos regeneraciją, stiprina imuninę sistemą. Ši druska taip pat pašalina biologinį vandens drumstumą.
Partnerio turinys
Komentarai
Temos: 2 Akvariumas Žuvys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Video

01:19
01:17
05:26

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką