Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 10, 21:50

Turtingo verslininko žaisliukas – namie ant stogo gyvenantis liūtas

Kabulo turtuolių gyvenimas – gana apribotas: ginkluota sargyba, už aukštų tvorų paslėpti rūmai, šarvuoti automobiliai… Bet vienas vyras žengė gana ekstravagantišką žingsnį – įsigijo liūtą.
Liūtas
Liūtas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

42-ejų verslininkas Mohammadas Shafiqas didžiuojasi sparčiai augančiu savo keturkoju, kuris dienas leidžia slampinėdamas ant prabangiame Kabulo rajone esančio namo stogo įrengtoje terasoje.

„Bičiulis papasakojo Kandahare auginantis liūtą ir pasiūlė jį įsigyti, – agentūrai AFP sakė statybų kompaniją turintis M.Shafiqas. – Jis žinojo, kad mėgstu šunis ir paukščius, bet liūtas buvo kai kas daugiau, nei tikėjausi. Buvau matęs liūtų per televiziją ir zoologijos sode, bet niekada iš taip arti. Todėl nedvejodamas atsakiau, kad pirksiu. Liūtus laikau drąsiais ir gerbiu juos. Mintis, kad vieną jų galėčiau įsigyti, nepaprastai jaudino.“

Kol kas bevardis liūtas gyvena nepririštas. Didžiumą laiko jis ramiai guli ant sandėlio stogo įrengtos terasos kampe, o vakarais nusileidžia paėsti. Prižiūrėtojas, ateinantis pašerti liūtą iš mėsininko pirkta šviežia mėsa, ir reguliari veterinaro apžiūra M.Shafiqui kas mėnesį maždaug apie 1 tūkst. JAV dolerių.

Nuvertus talibus ir Afganistaną iš užsienio užplūdus milijonams dolerių, ne vienas afganistanietis sugebėjo susikrauti didžiulius turtus. Kabule pilna prabangių būstų, vadinamų „aguonų rūmais“ su užuomina, kad bent dalis jų pastatyti iš pinigų, gautų už opiumą. Bet M.Shafiqas, kovojęs su Talibano režimu, o vėliau neblogai uždirbęs iš pelningų statybos užsakymų – tarp jo klientų buvusi net JAV ambasada, kol kas vienintelis savo turtus demonstruoja tokiu būdu.

Liūtą jis augina jau porą mėnesių ir spėja, kad dabar patinas, galbūt atkeliavęs iš Irano, – maždaug šešių mėnesių amžiaus. Keturkojis kainavo 20 tūkst. dolerių, įskaitant atvežimą iš Kandaharo, esantį už 480 km.

Verslininkas nesutiko, kad, laikydamas liūtą privačiame name, jį kankina. Bet apsilankius žurnalistams gyvūnas esą atrodė nervingas ir agresyviai urzgė, jei kas nors prisiartindavo. M.Shafiqas ketina jį perkelti į erdvesnį kiemą kitoje Kabulo vietoje.

Miesto zoologijos sode auga Kinijos padovanota liūtė. Anksčiau čia gyveno pusaklis liūtas Marjanas, kuris tapo afganistaniečių išgyvenimo simboliu, mat pergyveno perversmus, pilietinį karą ir griežtą talibų režimą. 1976 m. gimusį liūtą sužalojo granata, kurią paleido karys, kai jo brolis žuvo įžengęs į narvą, bet jis nugaišo tik 2002 m.

M.Shafiqas nėra tikras, ar savo augintinį išlaikys ilgą laiką, ir neatmeta galimybės vieną dieną jį atiduoti zoologijos sodui.

Liūtas
Liūtas
Liūtas
Liūtas

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką