Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 24d. 17:41

Viešoje erdvėje plinta sunerimti verčiantis įrašas, kai vaikas netinkamai elgiasi su žiurkėnu: internautai siūlo ieškoti tėvų

Socialiniame tinkle „Tik Tok“ internautai pastebėjo kelis vaizdo įrašus, kuriuose berniukas netinkamai elgiasi su, spėjama, savo augintiniu – žiurkėnu. Į 15min kreipėsi ne vienas skaitytojas, prašydamas pasidomėti, kur tokiu atveju kreiptis, kaip rasti vaiko tėvus.

Sprendžiant pagal vaizdo įrašuose girdimą balsą – berniukui gali būti maždaug 6–7 metai. Nors jis kalba rusų kalba, tačiau vaizdo įrašuose matomos detalės patvirtina, kad filmuota Lietuvoje – sąsiuvinio lapuose yra užrašyti lietuviški žodžiai.

Tokių vaizdo įrašų paskelbtas ne vienas. Tarkim, vakar dienos įrašas sulaukė apie 1500 komentarų. Jame matyti, kaip vaikas, žiurkėną pasiguldęs ant sąsiuvinio, ant gyvūno piešia. Tiesa, nežinia, ar žiurkėnui nieko nenutiko – jis nejuda. Tuo, ar gyvūnas gyvas, suabejojo ir ne vienas komentatorius.

Kitame vaizdo įraše vaikas meta žiurkėną, dar kitame – išpakuoja jį kaip dovaną. Iš visų vaizdo įrašų matyti, kad gyvūnas berniukui tėra tik žaislas, o kaip tinkamai elgtis su augintiniu – jis nežino, nemoka arba nenori.

Komentuodami „Tik Tok“ vartotojai piktinosi ne tik tokiu vaiko elgesiu, tačiau ir tuo, kad to nepastebi jo tėvai.

„Mums reikia susisiekti su jo tėvais“, „Kam iš viso gyvūną turėti? Jokio gailestingumo“, „Kas tau blogai, kad taip elgiesi?“ – tokie ir panašūs komentarai buvo po įrašu.

Siūlo pranešti apie žalingą turinį

Tačiau ką daryti ir kur kreiptis neabejingiems žmonėms, kai viešai dalinamasi tokiais vaizdais, kai iš jų galima įtarti esant netinkamą elgesį su gyvūnas? 15min kreipėsi į Lietuvos policijos departamentą.

Pasak Lietuvos policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio, apie žalingą turinį gali pranešti kiekvienas Ryšių reguliavimo tarnybai.

„Paprastai kuo daugiau žmonių praneša apie žalingą turinį, tuo greičiau jis pašalinamas.

Jei „Youtube“, „Facebook“ turi aiškias taisykles, kaip ir kur galima pranešti apie netinkamą turinį, tai su „Tik Tok“ yra sudėtingiau, nes tai – ne tik naujas, bet ir labai populiarus tarp vaikų tinklas, todėl tėvams primygtinai rekomenduojama stebėti ir domėtis, ką jų vaikai veikia internete – kokiose svetainėse registruojasi ir dalyvauja.

Galima taip pat pranešti Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai“, – teigė R.Matonis.

M.Pareščius: galimybių nustatyti asmenybę yra

Informacinių technologijų specialistas Marius Pareščius sako, kad kaip ir kiekviename socialiniame tinkle, atsiradus netinkamam turiniui, visais atvejais galima pranešti portalo savininkams ir jie tokį turinį naikina.

„Kalbant apie konkretų vaiką – galima jį identifikuoti, kreipiantis į policiją. „Tik Tok“ turi galimybę identifikuoti vartotojų IP adresus. Policijai teisingai uždavus klausimą, „Tik Tok“ administracija suteikia informaciją apie tokio turinio autorius – jų IP adresus.

Ir tada techniškai įmanoma juos identifikuoti jau šiame, nebeskaitmeniniame pasaulyje. Toliau jau veiktų lietuviški teisėsaugos instrumentai. Tarp jų – ir atsakomybėn patraukti tėvus“, – sakė M.Pareščius.

Specialisto teigimu, policijos žinios gali būti nepakankamai gilios bendraujant su portalo administracija, jei pareigūnai teigia, jog identifikuoti asmens negalima.

Kuriai tarnybai pranešti, taip pat reikia suprasti

Gyvūnų priežiūros centro „Nuaras“ vadovė Jurgita Gustaitienė sako, kad visų pirma reiktų kreiptis į policiją – jei viešoje erdvėje pamatome nederamą elgesį su gyvūnu.

„Pirmiausia policijai, taip pat Maisto ir veterinarijos tarnybai. Papildomai galima informuoti ir gyvūnų globos organizaciją. Žmogus kartais nemoka suformuluoti, kokia yra problema, o mes, dirbdami su gyvūnais, tas problemas gerai žinome ir galime patarti“, – sakė J.Gustaitienė.

J.Gustaitienės teigimu, kuriai tarnybai pranešti, taip pat reikia suprasti – tai priklauso nuo problemos. Jei namuose šuo kelia triukšmą – tai yra viešosios tvarkos pažeidimas.

Jei matome, kad žmonės skriaudžia gyvūną – yra pažeista gyvūno gerovė, tad informuoti reiktų Maisto ir veterinarijos tarnybą. Jei žiaurus elgesys su gyvūnu – policiją.

„Jei „Tik Tok“ žmonės mato kankinamą žiurkėną, greičiausiai jie vieni kitus pažįsta, yra bendrų draugų. Įrašą reiktų išsisaugoti, identifikuoti asmenį, jei tai nepilnametis – įspėti jo tėvus. Ir, be abejo, pranešti policijai, o tą galima padaryti ir anonimiškai“, – sakė J.Gustaitienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką