Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 13d. 17:29

5 dažniausios antakių klaidos: kaip nesudarkyti veido bruožų?

Makiažas
123RF.com nuotr. / Makiažas

Per siauri, per platūs, per tiesūs, per tamsūs, per aukštai – antakiai yra tokia svarbi ir lengvai pastebima veido dalis, kad priekaištų sau ir viena kitai šiuo klausimu negaili daugelis moterų. Prestižinį tarptautinį „HD Brows“ sertifikatą turinti stilistė Elinga Venclovienė pranešime žiniasklaidai sako, kad suklysti – iš tiesų lengva, tačiau nuo to apsaugoti padeda viena paprasta paslaptis.

„Natūralumas. Tai, kokie antakiai geriausiai išryškina mūsų veido bruožus ir labiausiai tinka, atskleidžia anatomija. Žandikaulių struktūra, veido ir akių forma, natūrali plaukelių augimo linija – visa tai parodo, kokią antakių formą vertėtų rinktis“, – sako E.Venclovienė.

Stilistė sutiko pasidalinti dažniausiomis klaidomis, kurias gali padaryti moterys, formuodamos antakius.

Per tiesūs. Pastaruoju metu sparčiai populiarėjanti tendencija – tiesūs antakiai be natūralaus išlenkimo. Tokią formą moterys paprastai renkasi, siekdamos atverti viršutinius akių vokus.

Iš tiesų, pasak E. Venclovienės, tai sukuria visai kitokį efektą.

„Šviesi spalva vizualiai didina, išplečia vaizdą. Taigi, ištiesinus antakį ir tarp jo bei akies sukūrus platų šviesios odos ruožą, sukuriamas patinimo, išsipūtimo įspūdis. Šis vaizdas dažnai nuvilia kitokio rezultato besitikinčias moteris“, – sako nuo panašių sprendimų klientes atkalbinėjanti ekspertė.

Ką jau kalbėti apie tai, kad tiesūs antakiai neatrodo natūraliai ir reikalauja išskirtinai daug priežiūros, tikina ji.

Per siauri. Itin stipriai išpešioti, dažnai viso labo siūlelį primenantys antakiai – praeities tendencija, vis dar gyva šiandien. Dažniausiai moterys, anksčiau itin griežtai išretinusios plaukelius, lieka prie tokios formos antakių tikėdamos, kad jų atauginimo procesas bus itin sudėtingas.

E.Venclovienė teigia, kad tai iš tikrųjų užtrunka, tačiau susigrąžinti natūralią antakių formą nėra skausminga ar neįmanoma. Svarbiausia, pasak jos, ne tik reguliariai lankytis pas specialistus, bet ir pačioms nuolat gerinti kraujo apytaką šukuojant antakius – tai skatina plaukelius augti greičiau.

„Scanpix“ nuotr./Cara Delevingne, Angelina Jolie ir Keira Knightley
„Scanpix“ nuotr./Cara Delevingne, Angelina Jolie ir Keira Knightley

Per platūs. Šiandien, ypač – tarp jaunų moterų, egzistuoja ir priešinga tendencija. Sekdamos dėmesį prikaustyti siekiančiais įvaizdžiais mados kolekcijų pristatymuose, merginos kartais persistengia.

„Stori ir ryškūs antakiai tikrai atrodo įspūdingai žengiant podiumu. Tačiau, visai kaip ir didelė dalis ten pristatomų aprangos detalių, jie nėra skirti kasdienai“, – tikina ekspertė.

Ryškus, kartais – net dvigubai natūralius antakius pastorinantis makiažas iškreipia veido bruožus ir užgožia akis. Ir šiuo atveju E.Venclovienė ragina orientuotis pagal anatomiją – išlaikyti natūralų antakių plotį.

Per sunkūs. Antakių spalva – itin individualus klausimas ir, nors visuomenėje sklando populiarus įsitikinimas, kad jie privalo būti vos pustoniu tamsesni už plaukų spalvą, E.Venclovienė pataria vengti kategoriškumo.

„Būna atvejų, kai šviesiaplaukėms be galo tinka tamsūs antakiai. Tai reikėtų vertinti asmeniškai, pasitarti su specialistais, išbandyti keletą variantų ir rasti tą, kuris leidžia jaustis gerai“, – sako ji.

Tačiau, pasak stilistės, ryškindamos antakius moterys dažnai daro kitą klaidą – užspalvina juos vientisai, tarsi flomasteriu. Tušu ar pieštuku užpildant antakių formą, labai svarbu kurti natūralumo įspūdį: piešti plaukelius, brūkšniuoti, užuot vientisai padengus visą plotą.

E. Venclovienės teigimu, tokie antakiai atrodo sunkūs ir itin nenatūralūs.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Gwyneth Paltrow
AFP/„Scanpix“ nuotr./Gwyneth Paltrow

Išlenkti per vidurį. Dar vienas neretai girdimas mitas – kad antakio linkis, aukščiausia jo vieta turi būti tiesiai virš vyzdžio, ties akies viduriu. E. Venclovienė įsitikinusi: tai – netiesa ir neatrodo natūraliai.

„Antakio linkis turėtų būti virš akies dalies tarp vyzdžio ir išorinio jos kampo. Taip nuo pat vaikystės auga natūralūs daugelio mūsų antakiai – taip, kurdami jiems formą, galime išsaugoti tikrumo įspūdį“, – teigia ji.

Pasirinkti labiausiai tinkamą antakių formą – atsakinga užduotis, tačiau, stebint savo veido bruožus, apsispręsti neturėtų būti labai sunku. Gera žinia, E.Venclovienės teigimu, yra ir tai, kad beveik bet kokia antakių klaida yra gana nesudėtingai ištaisoma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:19
01:17
05:26

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką