Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

5 paprasti būdai, padėsiantys sumažinti strijų žymes

Toks jau tas grožio kultas – visos trokšta turėti lygią, gražią odą. Strijos jos tikrai nepuošia, bet ir čia viskas priklauso nuo požiūrio. Jei jums svarbu ir jums trukdo, natūralu, kad norite to atsikratyti. Tai padaryti nėra lengva, bet sumažinti nepageidaujamas žymes ant savo kūno tikrai galite.
Strijos pilvo srityje
Strijos pilvo srityje / 123RF.com nuotr.

Strijos būna baltos, melsvos, violetinės, rausvos spalvos. Dažniausiai jos atsiranda ant pilvo, šlaunų, sėdmenų, krūtinės srityje ar viršutinėje rankų dalyje. Viena pagrindinių strijų atsiradimo priežasčių laikomas nėštumas. Tačiau ne mažiau įtakos turi ir svorio ar su amžiumi susiję odos pokyčiai, paveldimumas, stresas, greitas augimas, hormonų sutrikimas, endokrininės ligos.

Kaip aiškina portalas Top10homeremedies.com, odą sudaro trys pagrindiniai sluoksniai: epidermis (išorinis), derma (vidurinis) ir hipoderma (giliausias). Strijos formuojasi dermoje, kai jungiamasis audinys yra pernelyg ištempiamas. Tai galioja svorio metimo ar priaugimo atveju.

„Fotolia“ nuotr./Strijos
„Fotolia“ nuotr./Strijos

Kai oda yra ištempiama, susilpnėja kolagenas, sutrinka jo gamybos ciklas. Tai lemia randus po išoriniu odos sluoksniu. Iš pradžių jie būna rausvos spalvos, kaip minėta, gali būti melsvos ar violetinės, tačiau ilgainiui tampa baltu ruožu. Teigiama, kad atsikratyti ankstyvųjų strijų įmanoma, bet įgavusių baltą spalvą, tų, kurios kūną „puošia“ jau ne pirmus metus, sunku.

Vis dėlto yra keletas priemonių, kurias naudodamos namuose galite sau padėti: gal ir nepavyks visiškai atsikratyti strijų, bet bent jau jas sumažinsite ir pagerinsite išvaizdą.

Cukrus

Strijų atsiradimui įtakos turi nėštumas, svorio ar su amžiumi susiję odos pokyčiai, paveldimumas, stresas, greitas augimas, hormonų sutrikimas, endokrininės ligos.

Healthline.com teigimu, dermatologų atliekama mikrodermabrazija (efektyvus odos šveitimas) yra vienas iš nedaugelio metodų, panaikinančių strijas. O šveitimą galite atlikti ir namuose.

Receptas. Puodelį cukraus sumaišykite su ketvirtadaliu puodelio aliejaus – migdolų ar kokosų, tada viską gerai išmaišykite. Įlašinkite keletą lašų citrinų sulčių. Geriausia procedūrą atlikti maudantis. Gautu mišiniu švelniai masažuokite tą kūno srity, kurią nugulusios strijos. Tai reikėtų daryti keletą kartų per savaitę, o viena procedūra turėtų trukti keletą minučių.

123rf.com nuotr. /Cukrus
123rf.com nuotr. /Cukrus

Alavijų sultys

Nors maža klinikinių tyrimų, kad alavijas galėtų padėti sumažinti strijų, tačiau logikos čia yra. Grynos alavijų sultys yra drėkinamasis komponentas, puikiai minkštinantis odą. Tad verta pamėginti: kiekvieną dieną, kai išsimaudysite, alavijų sultimis švelniai įmasažuokite strijų pažeistas odos vietas.

Hialurono rūgštis

Kolagenas yra odoje esantys baltymai, kurie leidžia palaikyti jos formą ir atrodyti sveikai. Su amžiumi kolageno gamyba mažėja. Tad čia gali pagelbėti hialurono rūgštis – ji padeda stimuliuoti kolageno gamybą. Dėl jų vartojimo galite pasikonsultuoti su gydytoju.

Citrinų sultys

Citrinų sultys yra natūrali rūgštis, padeda gydyti spuogus, randus, taigi čia dar vienas paprastas būdas strijoms mažinti. Jomis švelniai įmasažuokite strijų pažeistas odos vietos, palaikykite bent 10 minučių, paskui nuplaukite šiltu vandeniu. Dar galite išmėginti lygiomis dalimis sumaišyti agurkų ir citrinų sultis ir kartoti tą pačią procedūrą.

„Scanpix“ nuotr./Citrina
„Scanpix“ nuotr./Citrina

Aliejai

Kokosų aliejus žinomas dėl savo gydomųjų savybių. Kasdien naudojant pirmojo spaudimo kokosų aliejų ir juo tepant strijų pažeistas vietas, galima pašalinti kai kurias rausvas strijas.

Ricinų aliejus naudojamas daugeliui odos bėdų gydyti: raukšlėms, įvairioms dėmėms, smulkioms linijoms, spuogeliams ir pan. Taigi taip pat jį galima naudoti ir siekiant sumažinti strijų. Švelniai įmasažuokite į vietas, kuriose yra strijų. Tas masažas gali trukti ir keletą minučių. Paskui apvyniokite tą vietą plonu medvilniniu audiniu, uždėkite butelį karšto vandens ar pūslę ir palaikykite 20–30 minučių.

Alyvuogių aliejus turi daug maistinių medžiagų ir antioksidantų, kurie padeda pagerinti įvairias odos problemas, įskaitant ir strijų būklę. Procedūra labai paprasta: šiltu pirmo spaudimo alyvuogių aliejumi švelniai įmasažuokite strijų pažeistas odos vietas, palikite pusvalandžiui, kad oda gautų vitamino A, D ir E.

Fotolia nuotr./Alyvuogių aliejus.
Fotolia nuotr./Alyvuogių aliejus.

Ir, žinoma, nepamirškite, kad vanduo yra ne tik mūsų gyvybės, bet ir mūsų odos grožio šaltinis. Būtina jį gerti, kad drėkintume odą iš vidaus, o tuo pačiu išvengtume daugybės nemalonių veiksnių. Odos grožio šaltiniu laikomas ir vitaminas E, o jei dar prijungsite ir vitaminą A, rezultatas tikrai džiugins.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius