Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 27d. 15:39

Artėja šiltasis sezonas: kokie pratimai tinkamiausi, norint pasiekti greitų rezultatų

Daili moters figūra
Fotolia nuotr. / Daili moters figūra

Tapo įprasta, kad pirmąjį pavasario mėnesį sporto klubai būna perpildyti. Pradedantiesiems dažniausiai reikia greitų rezultatų – prarasti 10 kg ir po dviejų mėnesių treniruočių pamatyti išryškėjusias raumenų linijas.

Tačiau nepamatę greitų rezultatų tokie žmonės praranda motyvaciją. Sporto klubų tinklo „People fitness“ trenerė Lina Dranginytė pranešime žiniasklaidai pasakoja, ar intensyviai treniruojantis iš tiesų galima pasiekti greitų rezultatų; ar „CrossFit“ treniruotės yra pavojingesnės už kitas treniruočių programas; ką daryti, jei turite šiek tiek antsvorio ir baiminatės eiti į sporto klubą bei kokias sporto šakas rinktis, jeigu dirbate visą dieną.

Noriu greitų rezultatų!

Dauguma žmonių yra įsitikinę, kad tik varginantys pratimai gali duoti norimų rezultatų ir kad nėra jokios naudos iš jogos ar vandens aerobikos. Tačiau trenerė Lina sako kitaip:

„Nėra prasmės daryti ką nors, kas jums nepatinka ar nedžiugina, o rezultatų pasiekiama tik treniruočių reguliarumas, kantrybė ir tinkamas krūvis. Vos po pusės metų pilateso treniruočių jūs turėsite plokščią pilvuką, bet tik tuomet, jei reguliariai treniruositės, gerai miegosite ir teisingai maitinsitės.

Jeigu norite pasiekti rezultatų itin gretai, galite pakenkti savo sveikatai. Be to, jei darote tai, kas jums nepatinka, vien dėl to, kad tiesiog ištreniruotumėte pilvo raumenukus, pasiekto rezultato ilgai tikrai neišsaugosite.“

Man būtinos „CrossFit“ treniruotės!

Šiuo metu populiariausia treniruočių programa – „CrossFit“ ir jos analogai. Tai susiję su jau minėta nuomone, kad tik intensyviai treniruojantis pasiekiama norimų rezultatų. Daugelis eina į specialius „CrossFit“ klubus, tačiau ir įprasti sporto klubai siūlo panašias treniruotes. „CrossFit“ – tai prekės ženklas, už kurį turite sumokėti, todėl daugelis tokių treniruočių klubų yra gana brangūs.

„Kiti sporto klubai, nors ir siūlo tą patį, tačiau vadinasi kitaip. Pavyzdžiui, tokios treniruotės vadinamos „Crossbox“. Kitos populiarios intensyvių treniruočių programos yra „TRX“, „Bodypump“, „Tabata“ ir pan.“, – paaiškina trenerė. Yra žmonių, atsisakančių eiti į „CrossFit“ ar panašias treniruotes, nes jos atrodo daug labiau fiziškai žalojančios.

Scanpix/Panthermedia nuotr./Treniruotė.
Scanpix/Panthermedia nuotr./Treniruotė.

Tačiau trenerė paneigia šį mitą – „CrossFit“ treniruočių programa nėra pavojingesnė nei bet kuri kita sporto šaka. Bet kokioje treniruotėje galite susižeisti, jeigu kas nors bus atliekama netinkamai.

Man jau pakanka!

Trenerė Lina paaiškina, kad daugelis lietuvių treniruojasi labai nereguliariai. Paprastai sausio mėnesį sporto klube sportuojančių žmonių skaičius išauga apie 10–20 proc., tačiau vasario mėnesį šis skaičius sumažėja 10 proc.

Kovo mėnesį žmonės vėl sugrįžta, nes visi ruošiasi vasarai. „Nereikia nė sakyti, kad su savo kūnu turėtumėte elgtis ne taip. Fizinis aktyvumas reiškia sveikatą ir gerą būklę, todėl turėtų būti reguliarus. Be abejo, žmonės meta sportą ne dėl to, kad jis nedomina, bet todėl, kad pradėdami sportuoti gauna per didelį treniruočių krūvį. Dauguma jų eina į sporto salę kiekvieną arba kas antrą dieną, – sako trenerė Lina.

– Yra ir kitų priežasčių. Pavyzdžiui, daugelis praranda motyvaciją, kai nemato greitų rezultatų. Tačiau svarbu suprasti, kad net viena treniruotė labai teigiamai veikia jūsų kūną ir, norint pasiekti matomų rezultatų, užtrunka šiek tiek daugiau laiko. Kai kuriuos baugina kitų asmenų fizinė forma arba nepakankamos žinios apie įrangą – pradedantieji gana dažnai būna drovūs.“

Esu drovus!

Kaip nenutraukti treniruočių? Ogi labai paprastai! Pirmomis dienomis nepersistenkite intensyviai treniruotis. „Apklausa rodo, kad 4 proc. lietuvių nesitreniruoja, nes pajunta raumenų skausmą, bet net 9 proc. – nes yra drovūs. Šie skaičiai nėra labai dideli, tačiau rodo blogą pradedančiųjų patirtį – eina į sporto klubą „piko valandomis“ arba pernelyg intensyviai treniruojasi.

Pradėkite nuo jogos ar baseino, naudokite bėgimo takelį ar treniruoklį. Būkite kantrūs ir leiskite savo kūnui priprasti prie fizinio krūvio! Jei jums nepatinka vienos rūšies pratimai, išmėginkite kitus“, – pataria Lina.

Daugelis nutraukia treniruotes ar patiria traumas, nes nežino, kaip tinkamai naudotis įranga, arba yra pernelyg drovūs, kad paprašytų pagalbos. Blogiausias dalykas, kurį naujokas gali padaryti, tai bandyti išmokti naudotis įranga žiūrint „YouTube“ vaizdo įrašus.

„Pavyzdžiui, apie 10 proc. žmonių netaisyklingai lenkdamiesi gali patirti kelio girnelių traumas, o netinkamai keldami svorius gali susižaloti nugarą. Ir tai tik vienas pavyzdys!“ – teigia L.Dranginytė.

Vida Press nuotr./Moteris daro atsilenkimus
Vida Press nuotr./Moteris daro atsilenkimus

Tai galima išspręsti konsultuojantis su treneriais – geriau sugaišti laiko ir viską išmokti, o ne visą gyvenimą vengti treniruočių vien dėl to, kad drovėjotės paklausti!

„Tiems, kurie drovisi eiti į sporto klubą, nes jiems atrodo, kad visi aplinkiniai yra raumeningi specialistai, aš siūlau iš pradžių pasirinkti kitą laiką treniruotėms – tuomet, kai salė nėra tokia pilna ir galite jaustis patogiai. Be to, nereikia drovėtis, nes kiekvienas raumenų kalnas kadaise pirmą kartą atėjo į sporto klubą“, – pataria trenerė.

Aš esu per senas aktyvioms treniruotėms!

Renkantis treniruočių programą reikia atsižvelgti į gyvenimo būdą. Tiems, kurie dirba sėdimą darbą, būtų geriausia judrios treniruotės. O ir amžius nesvarbu – galite aktyviai treniruotis, nekreipdamas dėmesio, kiek jums metų.

Pavyzdžiui, atpalaiduojančios treniruotės, tokios kaip plaukimas, yra geresnės tiems, kurie visą dieną praleidžia stovėdami, nes tai teigiamai veikia raumenis ir sąnarius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:16
01:00
01:14

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką