Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 21d. 13:02

Be adatų ir skalpelio: ką gali populiarios nechirurginės procedūros, skirtos veido odai jauninti?

Moteriai atliekama grožio procedūra
123RF.com nuotr. / Moteriai atliekama grožio procedūra

Tobulai atrodanti veido oda – dažnos moters svajonė. Vienos to siekdamos savo veidą patiki plastikos chirurgams, kitos mėgaujasi injekcijų galia, trečios renkasi procedūras be skalpelio ir adatų. O jų – visa galybė. Šį kartą pasirinkome apžvelgti keturias veido odai atjauninti skirtas procedūras, kurios jas atliekančių specialistų įvardijamos kaip neinvazinės: RFX3-3D radijo dažnio, „HydraFacial“, 4D ir „Fibroblast“. Kaip jos atliekamos, koks jų poveikis odai, kuo skiriasi invazinės nuo neinvazinių, kokie galimi padariniai veido odai procedūras atlikus nekokybiškai?

Kokios procedūros vadinamos neinvazinėmis

Pradėjus naršyti internete, kokias neinvazines veido odai atjauninti procedūras siūlo įvairios klinikos, grožio salonai, teko susidurti su skirtingu specialistų vertinimu, kas yra neinvazinė procedūra.

Štai pasirinktos aptarti RFX3-3D radijo dažnio, veido valymo ir drėkinimo – „HydraFacial“, lazerinė 4D ir perteklinės odos mažinimo be skalpelio – „Fibroblast“ – procedūros pakalbintų jas atliekančių specialisčių įvardijamos kaip neinvazinės. Tačiau su šiuo įvardijimu dėl kai kurių procedūrų sutaria ne visi.

Inovatyvios dermatologijos centro vadovė prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė sako, kad neinvazinėmis procedūromis galime vadinti tik tas, kurios nepažeidžia odos barjero.

Visos procedūros, kurios palieka randą, šašą, žaizdą, mikro žaizdą yra invazinės procedūros, nes jos pažeidžia epidermį, dermą.

„Neinvazinė procedūra negali pažeisti odos vientisumo. Ji gali tik nulupti raginį (negyvą) sluoksnį. O invazinės yra skirtos ne tik epidermio, bet ir dermos stimuliacijai. Ultragarsas, radijo dažnis dermą kažkiek siekia, bet adatos, lazeriai nueina beveik iki jos vidurio. Po tokios procedūros jau ir randas gali likti, ir pigmentacija, ir kitų komplikacijų. Nors lazerinės procedūros ne tokios pavojingos kaip chirurginės, bet vis tiek tai yra invazija, – paaiškino prof. dr. M.Bylaitė-Bučinskienė.

– Kalbant apie neinvazines – rūgštis gali būti silpna, mezoterapijos vadinti neinvazine negalime, nes adata pažeidžia odos paviršių, radijo dažnio procedūra gali būti neinvazinė – ultragarso, gali būti ir invazinė – mikroadatinė, „Fibroblast“ suvarpo odą – po procedūros lieka taškiukai, kurie laikosi savaitę ir dvi, 4D procedūra yra nechirurginė, bet ji nėra neinvazinė, nes į procedūrą įeina frakcinis lazeris, po kurio atsiranda mikrokraujosruvos.

Visos procedūros, kurios palieka randą, šašą, žaizdą, mikrožaizdą, yra invazinės procedūros, nes jos pažeidžia epidermį, dermą. Taip, su skalpeliu čia niekas nepjauna, bet įvyksta mikrotraumavimas.“

123RF.com nuotr./Moteriai atliekama grožio procedūra
123RF.com nuotr./Moteriai atliekama grožio procedūra

Lazerinei 4D veido atjauninimo procedūrai naudojamas frakcinis lazeris, kuris vertinamas kaip invazinė procedūros dalis. Paklausta, ar tikrai šią procedūrą reikėtų vertinti kaip neinvazinę, „Nordclinic“ gydytoja dermatovenerologė Aušrinė Ramanauskaitė paaiškino, kodėl ji taip vadinama ir kada tampa invazine:

„Kadangi 4D veido atjauninimo procedūra gali būti atliekama individualiai parenkant skirtingus režimus pagal paciento amžių, odos padribimo, turgoro, raukšlėtumo, gretutinių problemų (pigmentinės dėmės, randeliai ir t. t.) problematiką, ji gali būti neinvazinė – nepaliekanti odos paviršiuje pažeidimo – šašų, žaizdelių.

Arba gali būti invazinė, jei norėsime stipresnio efekto, jei oda storesnė, labiau raukšlėta ar randuota, tada paskutiniame etape galima ne tik atlikti odos šveitimą, bet ir frakcinį odos šlifavimą.“

To paties – ar procedūrą tikrai galime vadinti neinvazine – pasiteiravome ir perteklinės odos mažinimo procedūrą „Fibroblast“, kuriai nenaudojamas skalpelis, adatos, bet ant odos paviršiaus lieka šašiukai, atliekančios medicininės estetinės kosmetologijos specialistės Lauros Sereičikienės.

„Tai neinvazinė procedūra, čia nenaudojamos jokios adatos. Tie taškeliai atsiranda po plazmos spindulio“, – paaiškino medicininės estetinės kosmetologijos specialistė.

Kaip žmogui išsirinkti?

Šiandien išties turime didžiulę pasiūlą įvairiausių grožio procedūrų ir dažnai sunku suprasti, atsirinkti, kuri jų tiktų labiausiai, nes kiekvienas specialistas, klinika ar grožio salonas giria savąsias kaip pačias geriausias. Kad taip vyksta, patvirtina ir prof. dr. M.Bylaitė-Bučinskienė, o paklausta, ką tokiais atvejais daryti žmogui, kaip jam išsirinkti, sakė, kad svarbiausia visada pasikonsultuoti su specialistu.

„Jei patyrusi ir ne į komerciją orientuota kosmetologė, ji gali duoti patarimų savo kompetencijos ribose, bet tokiu atveju, tai turi būti neinvazinės procedūros. Visas invazines procedūras – užpildai, lazeriai ir pan., gali atlikti tik gydytojas. Todėl, jei norisi ne tik momentinės procedūros, o ir sužinoti, kas tiktų ir koks turėtų būti estetinio gydymo planas, padėtų formuoti prevencinį požiūrį, reikėtų rinktis specialistą.

Manau, kad prie tos kultūros einame, tik dar susiduriame su tuo, kad „noriu būti graži, bet pigiai“. Žinot, labai geri batai vis tiek turi savo kainą ir pigiai jų nenupirksi. Taip ir su veidu: pigiai ir labai gerai – tokių stebuklų nebūna. Arba tada tai neveikia, arba naudojami labai prasti produktai“, – teigė gydytoja dermatovenerologė.

Pranešimo autorių nuotr./Matilda Bylaitė-Bučinskienė
Pranešimo autorių nuotr./Matilda Bylaitė-Bučinskienė

Galimi netinkamai atliktų procedūrų padariniai

Kokius padarinius gali palikti netinkamai atliktos tiek neinvazinės, tiek invazinės procedūros?

„Neinvazinės procedūros gali suerzinti, sudirginti odą, jei specialistas neturi patirties ir neatsirenka, kuriai odai ką daryti.

Kalbant apie lazerines ir visas kitas procedūras, norėčiau pabrėžti, kad veidas – ne ta zona, kuri kaip tešla gali būti minkoma ir visaip kaip veikiama. Ji negali iki begalybės atsistatinėti ir iki begalybės atlaikyti traumavimo. Paskui liks randai.

Ypač, kai dabar procedūras pradeda darytis per jaunos – dar 25-erių – ir jau lazeris. Tokias procedūras reiktų atlikti nuo 40-ies, jei labai senstate – nuo 35-erių, nes jos skirtos vyresnėms moterims, vyresnei odai. Aišku, geriau atlikti 35–40-ies nei 60, bet viskas susiveda į tai, ko jūs norite ir kokios prevencijos kada imatės.

O dėl invazyvumo – kuo procedūra invazyvesnė, tuo daugiau bus komplikacijų, net jei ją atlieka ir labai patyręs specialistas. Nes, atmetus specialisto patirtį, aparatūrą, antiseptikus, dar yra ir žmogus – jo organizmas, imuninė sistema, organizmo reakcija, jautrumas ir visa kita“, – paaiškino prof. dr. M.Bylaitė-Bučinskienė.

Mes praktikoje sakome taip: kuo labiau skauda (atliekant procedūrą), tuo skaudesni gali būti ir padariniai.

Paprašyta palyginti neinvazinių ir invazinių procedūrų efektyvumą, gydytoja dermatovenerologė teigė, kad neinvazinės procedūros yra trumpalaikės, jų reikia atlikti daug ir dažnai, kad būtų palaikomas efektas.

„Kuo procedūra invazyvesnė, tuo ji ilgiau išlieka ir geresni jos rezultatai. Bet invazinėms procedūroms reikia medicininio išsilavinimo, patirties ir gebėjimo suvaldyti komplikacijas, nes jos turi didesnę riziką. Mes praktikoje sakome taip: kuo labiau skauda (atliekant procedūrą), tuo skaudesni gali būti ir padariniai“, – sakė prof. dr. M.Bylaitė-Bučinskienė.

123RF.com nuotr./Grožio procedūra
123RF.com nuotr./Grožio procedūra

Kviečiame susipažinti su keturiomis tiek moterims, tiek vyrams tinkamomis skirtingais būdais atliekamomis veido odai atjauninti skirtomis procedūromis, kurios jas atliekančių specialisčių vadinamos neinvazinėmis (apie tai skaitykite šio teksto pradžioje).

Taigi, kaip tikslingiau būtų kai kurias jų vadinti – „nechirurginėmis“ ar „neinvazinėmis“, išsiskiria ir pačių specialistų nuomonės, bet iš pateiktos informacijos suprasite, kuo jos skiriasi, kaip atliekamos, koks jų poveikis veidui, ar jos skausmingos, kokie galimi šalutiniai poveikiai.

RFX3-3D radijo dažnio procedūra

Kokia tai procedūra ir kaip atliekama? „Vienas pagrindinių RF technologijos privalumų yra galimybė jauninti ir liekninti be intervencijos, tai – alternatyva bet kokioms injekcijoms. Kosmetinės procedūros pasitelkus radijo dažnio aparatą RFX3-3D ir „BioBenéItalia“ kosmetiką atliekamos tiek veidui, tiek kūnui. Radijo dažniai skaido riebalines ląsteles, lieknina, gydo celiulitą, lygina ir stangrina odą. Poveikis matomas jau po pirmos procedūros“, – procedūrą apibūdino studijų „Figūra plius“ vadovė Jūratė Vitkauskienė.

Procedūros poveikis veidui? J.Vitkauskienės teigimu, procedūra padeda naikinti veido mimikos raukšles, pakelia veido ovalą, stangrina ir skaistina veido odą, gerina kraujotakos ir limfos drenažo sistemų darbą, aktyvina apykaitos procesus, aktyviai skaido riebalus, šalina toksinus, gerina audinių aprūpinimą deguonimi, todėl padidėja tonusas, odos elastingumas.

Kiek kartų reikia atlikti? Pasak pašnekovės, rekomenduojamas 3–5 procedūrų kursas. Vėliau, siekiant palaikyti odos būklę, – viena procedūra per mėnesį.

Koks metų laikas tinkamiausias? Galima atlikti visais metų laikais.

Nuo kokio amžiaus rekomenduojama? Nuo 25 metų.

„Figūra plius“ nuotr./RFX3-3D radijo dažnio procedūros rezultatas
„Figūra plius“ nuotr./RFX3-3D radijo dažnio procedūros rezultatas

Kada procedūros negalima atlikti? J.Vitkauskienės teigimu, kontraindikacijos taikomos tik retais atvejais, tada prieš procedūrą būtina pasikonsultuoti su gydytoju.

„Taip pat ir tais atvejais, kuriais dažniausiai tokio pobūdžio procedūros yra nepatartinos, t. y. nėščioms arba krūtimi maitinančioms moterims, kardiologinėmis ligomis sergantiems arba širdies stimuliatorių nešiojantiems asmenims, tiems, kurie turi rimtų problemų su raumeniniais audiniais, veikiamose vietose turintiems metalines dalis ar plokšteles, esant aktyviai infekcijai ir kt.“, – vardijo pašnekovė.

Odos priežiūra po procedūros? Pasak J.Vitkauskienės, speciali odos priežiūra po procedūros nebūtina. Norint palaikyti rezultatus rekomenduojama naudoti kosmetikos, su kuria atliekama procedūra, priemones.

Kuo išsiskiria iš kitų neinvazinių procedūrų? „Tai visiškai nekenksminga, maloni procedūra, atliekant ją naudojama itin veiksminga kosmetika. Poveikis matomas jau po pirmos procedūros, o rezultatai ilgalaikiai“, – sakė J.Vitkauskienė.

Galimi šalutiniai poveikiai? Pasak J.Vitkauskienės, po procedūros gali pasireikšti lengvas odos paraudimas, kuris praeina per dvi tris valandas. Ypač retais atvejais, pašnekovės teigimu, gali pasireikšti lengvas odos pabrinkimas ar ištinimas, kuris taip pat praeina per kelias valandas. Prieš atliekant šias procedūras patariama vengti rūgštinių arba kitų panašių procedūrų, kurios gali sukelti intensyvų deguonies įsisavinimą arba hiperemiją.

Ar skausminga? Pašnekovės teigimu, klientai per procedūrą jaučia malonią šilumą, lengvą masažą.

Procedūros kaina? Nuo 55 eurų.

„Figūra plius“ nuotr./RFX3-3D radijo dažnio procedūros rezultatas
„Figūra plius“ nuotr./RFX3-3D radijo dažnio procedūros rezultatas

„HydraFacial“ procedūra

Kokia tai procedūra ir kaip atliekama? „Tai JAV mokslininkų sukurta inovatyvi veido valymo ir drėkinimo procedūra, per kurią naudojama patentuota „Vortex“ technologija. Procedūrą sudaro 6 pagrindiniai žingsniai:

  • detoksikacija – limfodrenažinis masažas gerina limfos cirkuliaciją ir padeda greičiau pasišalinti toksinams;
  • giluminis valymas + eksfoliacija – pašalinamos negyvos odos ląstelės, skatinant ir stimuliuojant odos regeneraciją;
  • pilingas – glikolio ir salicilo rūgšties serumai minkština odą, lengviau išsivalo poros;
  • drėkinimas – oda prisotinama antioksidantais ir peptidais, kurie suteikia jai švytėjimo;
  • atjauninimas – procedūra užbaigiama raudona arba mėlyna infraraudonųjų LED šviesa, kuri mažina paraudimus ir stimuliuoja kolageno, atsakingo už natūralią vitamino D produkciją, gamybą“, – su procedūra supažindino „Sapiegos klinikos“ kosmetologė Evelina Jakučionytė.

Procedūros poveikis? „HydraFacial MD“ technologija, priklausomai nuo parinktų unikalių koncentruotų serumų, gali būti adaptuojama individualioms odos problemoms spręsti: veidui valyti ir drėgmei atstatyti, odos elastingumui ir švytėjimui atkurti, raukšlėms ir pigmentinėms dėmelėms šalinti, spuogams ir išsiplėtusioms poroms mažinti bei kitiems poreikiams“, – vardijo E.Jakučionytė.

Kiek kartų reikia atlikti? „Pagal procedūrų protokolą rekomenduojamas 4 procedūrų kursas, jos atliekamos kartą per mėnesį. Norint džiaugtis visiškai sudrėkinta ir skaisčia veido oda kasdien, procedūrą reikia kartoti reguliariai“, – sakė kosmetologė.

Koks metų laikas tinkamiausias? Procedūrą galima atlikti bet kuriuo metų laiku. Pašnekovės teigimu, ypač gerai, kai oda labiausiai kenčia nuo staigesnių orų ir sezonų kaitų – tai yra pavasarį ir rudenį.

Nuo kokio amžiaus rekomenduojama? „Procedūra tinkama tiek aknės kamuojamai paauglei dukrai, tiek su raukšlėmis kovojančiai mamai ir hiperpigmentacijos bėdų turinčiai močiutei. Tad amžiaus ribos nėra“, – teigė E.Jakučionytė.

„Sapiegos klinikos“ nuotr./„HydraFacial“ procedūra
„Sapiegos klinikos“ nuotr./„HydraFacial“ procedūra

Kada procedūros negalima atlikti? „Gera žinia, kad procedūra saugi ir tinkama tiek besilaukiančioms, tiek maitinančioms mamytėms, tačiau tuomet praleidžiamas aktyvių komponentų etapas su rūgštimis. Kitais atvejais procedūra neatliekama sergant tam tikromis odos ligomis, esant alergijoms ar sergant pūsleline“, – paaiškino kosmetologė.

Odos priežiūra po procedūros? Rekomenduojama vengti fizinio aktyvumo, pirčių, saunų ir tiesioginių saulės spindulių, soliariumų.

Kuo išsiskiria iš kitų neinvazinių procedūrų? E.Jakučionytės teigimu, tai efektyviausia neinvazinė procedūra, tinkanti visiems odos tipams. „Rezultatai akivaizdūs net po pirmos procedūros, nepalieka diskomforto jausmo ar šalutinio poveikio, pagerina tam tikras odos būkles, po jos pastebimai sumažėja smulkiosios mimikos raukšlės. Priešingai nei dauguma alternatyvių procedūrų, ši metodika vienodai gerai tinka tiek sausai, tiek riebiai odai“, – pridūrė kosmetologė.

Galimi šalutiniai poveikiai? „Oda gali lengvai parausti – kaip ir po veido masažo, nes suaktyvinama odos kraujotaka. Jokių rimtų šalutinių poveikių ir diskomforto nėra“, – sakė E.Jakučionytė.

Ar skausminga? Kosmetologės teigimu, ši procedūra natūrali ir neskausminga, primena pasilepinimą vandens masažu.

Procedūros kaina? Priklauso nuo pasirinkto procedūros tipo, jos trukmės ir kliento odos būklės, taigi kaina svyruoja nuo 69 iki 139 eurų.

4D lazerinė odos atjauninimo procedūra

Kokia tai procedūra ir kaip atliekama? „4D odos atjauninimo procedūros metu naudojamos keturios lazerinės technologijos, kurios odą veikia tiek iš išorės, tiek iš vidaus – per burnos gleivinę.

  • Pirmasis procedūros etapas – „smooth lifting – atliekamas per burnos gleivinę ir veikia giliausią odos sluoksnį. Lazerio skleidžiama šiluma skatina kolageno skaidulų susitraukimą ir naujo kolageno gamybą. Odos patempimo efektas matomas iš karto, oda tampa stangresnė, raukšlės nosies ir lūpų zonoje – lygesnės.
  • Antrasis etapas – „Frac 3“ – veikia problematiškiausius odos taškus. Lazerio siunčiami spinduliai į odą prasiskverbia frakciniu (taškiniu) principu ir veikia tik tikslingai pasirinktus taškus, o aplink esantys audiniai lieka nepakitę. Šio etapo tikslas yra dar labiau paskatinti natūralią kolageno ir elastino gamybą.
  • Trečiasis etapas – „Piano – stimuliuoja visus odos sluoksnius. Oda ilgą laiką tolygiai šildoma lazeriu, kol jo siunčiami impulsai pasiekia giliausią dermos sluoksnį. Taip sustiprinamas antrame etape pasiektas efektas.
  • Ketvirtasis etapas – „Superficial– skirtas paviršiniam odos sluoksniui, tačiau jis sustiprina visus iki tol atliktus veiksmus. Oda lengvai nušveičiama (atliekamas lazerinis pilingas), išlyginamas jos paviršius, pašalinami paviršiniai defektai“, – su procedūra supažindino „Nordclinic“ gydytoja dermatovenerologė Aušrinė Ramanauskaitė.

Procedūros poveikis veidui? Pasak A.Ramanauskaitės, oda tampa stangresnė ir elastingesnė, išlyginamos smulkios ir gilesnės veido raukšlės, odos paviršius tampa lygus, švelnus ir švytinti, skatinama kolageno gamyba.

Kiek kartų reikia atlikti? „Rezultatas – odos „patempimo“ efektas – matomas jau po vienos procedūros – tiek iškart, tiek po mėnesio. Atlikus vieną procedūrą, rezultatas trunka metus. Atliekant 2–3 procedūras kartą per mėnesį, nauja kolageno gamyba dar labiau suaktyvinama ir rezultatas išlieka gerokai ilgiau“, – sakė gydytoja dermatovenerologė A.Ramanauskaitė.

„NordClinic“ nuotr./4D veido odos atjauninimo procedūros rezultatai
„NordClinic“ nuotr./4D veido odos atjauninimo procedūros rezultatai

Koks metų laikas tinkamiausias? Galima atlikti visais metų laikais.

Nuo kokio amžiaus rekomenduojama? Gydytojos dermatovenerologės teigimu, procedūrą rekomenduojama atlikti jau esant pirmiesiems senėjimo požymiams – siekiant atstatyti odos stangrumą ir sulėtinti senėjimo procesus (nuo 30 metų), siekiant koreguoti jau matomus senėjimo požymius (nuo 45 metų) arba pagal poreikį gydymo tikslais. Procedūros stiprumas parenkamas kiekvienam individualiai. Dažniausiai atliekama 30–70 metų pacientams.

Kada procedūros negalima atlikti? A.Ramanauskaitės teigimu, procedūra neatliekama nėštumo metu ar maitinant krūtimi, esant ūminei odos infekcijai ar piktybiniams odos susirgimams (melanoma, bazalioma), šalinimo srityje turint keloidinių randų, esant įdegusiai odai ar turint infekcijų, kurios gali paūmėti gydant lazerio šviesa.

Odos priežiūra po procedūros? Rekomenduojama naudoti apsauginius saulės kremus, drėkinti odą ir valyti įprastinėmis priemonėmis.

Kuo išsiskiria iš kitų neinvazinių procedūrų? „Ši procedūra unikali tuo, kad yra kombinuota ir jos metu oda lazeriu veikiama tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Derinant dviejų bangos ilgių lazerius ir 4 odos atjauninimo lazerines technologijas, oda atjauninama visuose jos sluoksniuose. Taip gaunamas veido odos „patempimo“ efektas, stangrumas, pagerėja odos paviršiaus kokybė (mažesnis porėtumas, mažiau kapiliarų, odos netolygios pigmentacijos ir raukšlelių). Nereikia nuskausminimo. Rezultatas matomas iš karto, trumpas gijimo laikotarpis“, – vardijo gydytoja dermatovenerologė.

Galimi šalutiniai poveikiai? Pasak A.Ramanauskaitės, procedūra yra saugi, kai ją atlieka sertifikuotas gydytojas dermatovenerologas. Galimas jautrumas atliekant procedūrą, dilgčiojimas ir kaitimas. Po procedūros galimas odos paraudimas, šerpetojimas, kuris išnyksta po 12–24 valandų, taip pat lengvas patinimas, ypač aplink akis.

Ar skausminga? „Ši procedūra nėra skausminga. Ji dažniausiai trunka iki 2 valandų, per tą laiką pacientai spėja net užsnūsti ar pailsėti. Kiek jautresnis gali būti tik paskutinis etapas – galima jausti dilgčiojimą, kaitimą“, – sakė gydytoja dermatovenerologė.

Procedūros kaina? Pirminė procedūra – 550 eurų, pakartotinė – 480 eurų.

„Nordclinic“ nuotr./4D veido odos atjauninimo procedūros rezultatai
„Nordclinic“ nuotr./4D veido odos atjauninimo procedūros rezultatai

„Fibroblast“ procedūra

Kokia tai procedūra ir kaip atliekama? „Fibroblast“ yra neinvazinė procedūra, jos metu aparatu sukuriamas elektros impulsas (dar vadinamas plazmos spinduliu) tarp aparate esančios bukos adatos ir odos paviršiaus. Atliekant šią procedūrą atnaujinami fibroblastai.

– Oda, paveikta sklindančio plazmos spindulio, praranda drėgmę ir tuo pat metu susitraukia. Tokiu būdu atliekant tam tikrose vietose daromas raštas ar forma ir taip patempiama oda bei sumažinamas odos perteklius. Žinoma nereikia pamiršti, kad tai ne blefaroplastika ir esant didesniam odos pertekliui gali būti, kad ši procedūra nedaug pagelbės“, – sakė medicininės estetinės kosmetologijos specialistė Laura Sereičikienė.

Procedūros poveikis veidui? Pasak specialistės, procedūra atliekama siekiant pakelti vokus, mažinti paakių maišelius, žąsies kojeles, raukšles prie ausų, taip pat odos perteklių kūno srityje.

Kiek kartų reikia atlikti? „Rezultatas matomas jau po pirmos procedūros, tačiau ją galima kartoti 1–3 kartus. Bet tai labai individualu, juk biologinis senėjimas niekur nedingsta, oda sensta ir toliau, kad ir kokią procedūrą atliktume“, – sakė L.Sereičikienė.

Koks metų laikas tinkamiausias? Pasak pašnekovės, geriausia atlikti, kai nėra aktyvios saulės – rudenį, žiemą ar ankstyvą pavasarį.

Asmeninio archyvo nuotr./„Fibroblast“ procedūra
Asmeninio archyvo nuotr./„Fibroblast“ procedūra

Nuo kokio amžiaus rekomenduojama? „Procedūra atliekama, kai prasideda odos gravitacija, atsiranda raukšlės, akių vokų apdribimas, ryškiai matomas odos perteklius“, – įvardijo medicininės estetinės kosmetologijos specialistė.

Kada procedūros negalima atlikti? „Procedūra neatliekama esant kokiai nors infekcinei ligai, jei sergate ar sirgote onkologine liga. Esant herpeso virusui, sergant vilklige ar kita odos liga, sergant diabetu, išskyrus, jei jis kontroliuojamas. Jei per pastaruosius tris mėnesius buvo vartoti izotretinoino preparatai (,,Roccutane'') arba tretionino retinolio vitamino A preparatai, taip pat – jei oda linkusi randėti“, – priežastis vardijo L.Sereičikienė.

Odos priežiūra po procedūros? „Po procedūrinis laikotarpis yra labai individualus. Gijimo procesas, rezultatai, rezultatų išlikimo laikas priklauso nuo kiekvieno mūsų odos ir organizmo, kaip pasiduos procedūrai.

Šašiukai nukrenta per 5–7 dienas. Kurį laiką po procedūros odelė būna plona, jautri ir dažnai rausva. Visiškas odos regeneracijos laikas yra 8–12 savaičių. Retai, bet būna, kad tai užsitęsia ir iki 4–6 mėnesių“, – kas laukia po procedūros, supažindino specialistė.

Kuo išsiskiria iš kitų neinvazinių procedūrų? „Šia procedūra galima sumažinti odos perteklių be skalpelio. Nuo kitų neinvazinių procedūrų skiriasi, manau, tuo, kad gijimo procesas vis dėlto reikalauja kantrybės ir laiko“, – sakė pašnekovė.

Galimi šalutiniai poveikiai? „Po atliktos procedūros oda šiek tiek parausta, gali patinti, tačiau didelio diskomforto nesukelia. Jaučiamas odos tempimas, perštėjimas. Dažniausiai paraudimas ir patinimas praeina per 3 dienas, tačiau jautresnė oda gali išlikti paraudusi iki 2 savaičių“, – sakė L.Sereičikienė.

Ar skausminga? Specialistės teigimu, procedūra nėra maloni, tačiau naudojamas nuskausminamasis kremas.

Procedūros kaina? Nuo 70 eurų – priklauso nuo odos ploto.

Asmeninio archyvo nuotr./„Fibroblast“ procedūra
Asmeninio archyvo nuotr./„Fibroblast“ procedūra

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką