Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 16d. 19:05

Dangira atsisakė šampūnų ir galvos plovimui naudoja tik vandenį: plaukai tapo gražesni bei švelnesni

Dangira Eggo Ypatingos
Asmeninio albumo nuotr. / Dangira Eggo

Sparčiai didėjant aplinkos užterštumui, vis daugiau žmonių stengiasi gyventi tvariai: atsisako plastiko, vienkartinių pakuočių, kruopščiai rūšiuoja. „Zero waste“ gyvenimo būdu užsikrėtė ir Kanadoje gyvenanti lietuvė Dangira Eggo – moteris nusprendė pabandyti gyventi be plaukų priežiūros priemonių. Iš pradžių Dangira šampūną pakeitė ruginiais miltais, o galiausiai galvos plovimui ėmė naudoti tik vandenį. Nors rezultatas pasimatė tik po kelių mėnesių, D.Eggo tikina, kad dabar plaukai yra itin gražūs ir švelnūs.

Šampūną iškeitė į miltus ir actą

Pirmuosius žingsnius link tvaraus gyvenimo būdo Dangira ėmė žengti prieš ketverius metus, kai gimė sūnus. Kasdien vaikui sunaudodama po 5–6 sauskelnes, ji pastebėjo, kaip stipriai išaugo šiukšlių kiekis, todėl ėmė svarstyti problemos sprendimo būdus.

„Pabandymui įsigijome kelias daugkartines sauskelnes ir iš karto pastebėjome, kad šiukšlių sumažėjo. Tuomet pradėjau mąstyti, kaip galėčiau moteriškas higienos priemones pakeisti ekologiškesnėmis. Su laiku vis labiau norėjosi ieškoti tvaresnių, aplinkai mažiau kenkiančių sprendimų“, – prisimena D.Eggo.

Asmeninio albumo nuotr./Dangira Eggo
Asmeninio albumo nuotr./Dangira Eggo

Netrukus jos akiratyje atsidūrė šampūnai, kuriuose paprastai būna nemažai chemijos, o plastikiniai buteliukai teršia aplinką. Tuomet Dangira ėmė domėtis, ar įmanoma galvos plovimui naudoti tik namų gamybos priemones.

„Feisbuke radau grupę, kur žmonės plaukams nenaudoja jokių priemonių arba ieško ekologiškesnių variantų, dalijasi savo patirtimi. Susirinkau informacijos ir pamažu pradėjau eksperimentuoti. Plaudama galvą, ėmiau naudoti ruginius miltus, kiaušinius, linų sėmenis, obuolių sidro actą ir pastebėjau, kad man tinka“, – pasakoja D.Eggo.

Kai pirmą kartą kiaušinį panaudojau vietoje šampūno, jaučiausi labai keistai.

Ruginiai miltai ir obuolių sidro actas Dangirai buvo labiausiai pasiteisinusios priemonės. Anot jos, miltai labiau atlieka plovimo funkciją, o actas – skalavimo.

„Galvos plovimui neblogai tinka ir kiaušinis, tačiau jo dažnai naudoti negalima, kadangi gali atsirasti proteino perteklius ir sulauksime visai kito efekto, nei norėtume. Prisimenu, kai pirmą kartą kiaušinį panaudojau vietoje šampūno, jaučiausi labai keistai. Visą gyvenimą plaukus plovus šampūnu, atrodė nenatūralu ant galvos dėti maistą“, – pirmais įspūdžiais dalijasi D.Eggo.

Dabar galvą plauna tik vandeniu

Vis dėlto Dangiros plaukai staigius pokyčius priėmė ne iš karto – porą mėnesių jie intensyviau riebalavosi, o pusmetį teko kovoti su atsiradusiomis pleiskanomis. Tačiau moteris tikina, kad tai yra dažnas šalutinis poveikis, kuriam įveikti reikia kantrybės.

„Pleiskanos yra į galvos odą įsimetęs grybelis, kurį geriausia gydyti natūraliomis priemonėmis. Labai padeda obuolių sidro actas, todėl reikėtų susilaikyti ir nepulti pirkti medicininio šampūno. Nesmagu, tačiau reguliariai naudojant actą, pleiskanas išnaikinti įmanoma“, – tikina D.Eggo.

Pereinamąjį laikotarpį Dangira priėmė natūraliai, tad dėl riebaluotų plaukų neišgyveno. Jeigu šie atrodydavo neestetiškai, moteris juos tiesiog surišdavo į kuodą.

„Galvojau, kad žmonės į mano plaukus neturėtų kreipti dėmesio, o jeigu kreipia, tai yra absoliučiai ne mano reikalas. Jei kažkas į mane kreivai žiūrėdavo dėl nešvarių plaukų, jie tiesiog nežinodavo mano istorijos – galbūt aš eksperimentuoju, o gal nėra hormonų balanso. Riebaluoti plaukai nereiškia, kad esu nevala“, – sako D.Eggo.

Riebaluoti plaukai nereiškia, kad esu nevala.

Pirmais mėnesiais, kai plaukai intensyviau riebalavosi, Dangira pripažįsta jautusi nusivylimą. Ji svarstė, kodėl nepavyksta pasiekti norimo rezultato ir reikia šitaip vargti.

„Atrodė, stengiausi, jog būtų geriau, o viskas ėjo į priešingą pusę. Bet buvau užsispyrusi, labai nenorėjau naudoti šampūno... Negalvojau, kad gadinu plaukus, nes visą gyvenimą jį naudojau ir nieko neatsitiko, tačiau žinojau, jog galiu save perlaužti ir prisidėti prie gamtos taršos mažinimo“, – prisimena D.Eggo.

Po poros mėnesių Dangira pastebėjo, kad plaukų būklė keičiasi: jie ėmė mažiau riebaluotis, pasidarė švelnesni ir sodresni. Anot D.Eggo, atsisakius šampūno, plaukai ėmė atsigauti, nebebuvo užgožti chemijos.

„Mes visi plaukuose jaučiame švelnumą, tačiau naudodami šampūnus, viską išplauname ir puolame tepti kondicionierių, kadangi plaukai pasidaro šiurkštūs. Be oro taršos ar saulės, daugiau nėra priežasčių, kodėl jie turėtų būti šiurkštūs. Šampūnai plaukus dusina, o jų atsisakius, atsiskleidžia visas grožis“, – tikina Dangira.

Asmeninio albumo nuotr./Dangira Eggo
Asmeninio albumo nuotr./Dangira Eggo

Vieną dieną, netikėtai pasibaigus miltams, D.Eggo nusprendė plaukus praplauti tik vandeniu ir pažiūrėti, kas bus. Nieko nesitikėdama, ji pamatė, kad plaukai atrodo visai neblogai, o daugiau pasidomėjusi apie plovimą vien vandeniu, miltų nebepirko.

„Tą kartą ypatingo efekto nebuvo, nes plaukus tiesiog sušlapinau – nieko specialiai nedariau. Tam, kad būtų rezultatas, plaukus kasdien reikia iššukuoti šerno šerių šepečiu ir taip paskirstyti riebalą. Dažniausiai riebalas būna tik šaknyse ir iki galiukų neateina, todėl šie dažnai būna nušiurę bei sausi. Be to, galvą plauti reikėtų minkštu vandeniu, nes su kietu poveikio nebus“, – sako Dangira.

Plaukų priežiūros priemonių atsisakymas padėjo sutaupyti

Anksčiau Dangiros plaukai susiriebaluodavo po 3–4 dienų, o šiandien poreikio plauti ji nejaučia. Anot D.Eggo, per savaitę nė karto nesušlapinus plaukų, jie išlieka visiškai švarūs, todėl plauna juos tada, kada užsimano.

„Kai buvau jaunesnė, turėjau ilgus, storus plaukus, todėl jų plovimas prilygo darbui. Porą valandų užtrukdavau, kol išplaudavau, išdžiovindavau, ištiesindavau. Prisimenu, išplovus šampūnu, plaukai net traškėdavo nuo švarumo – būdavo tiek išplauta, kad nieko nelikdavo. O dabar, kai atsisakiau priemonių, jie yra minkšti, pakilę nuo šaknų... Tikrai kitokie“, – pasakoja Dangira.

Nors daugeliui plaukus plauti vien vandeniu atrodytų kaip iššūkis ar net asocijuotųsi su nešvara, D.Eggo sako, kad pašaipių replikų iš savo artimųjų niekada nesulaukė. Priešingai, visi buvo nustebę ir domėjosi procesu.

„Aš pati buvau nustebusi, kai supratau, kad man pavyko atsisakyti šampūnų. Atrodė neįmanoma plauti galvos tik vandeniu, skambėjo visiškai nelogiškai. Bet kai pamatai, jog atsisakius priemonių nebesigamina tiek riebalo ir nebėra ko plauti, supranti, kad tai yra pasiekiama. Vis dėlto tai yra darbas, kurio per vieną naktį nepasieksi“, – pripažįsta Dangira.

Asmeninio albumo nuotr./Dangira Eggo
Asmeninio albumo nuotr./Dangira Eggo

Didžiajai visuomenės daliai atsisakyti plaukų priemonių būtų neįprasta jau vien dėl to, kad kirpėjai dažnai akcentuoja ne tik tinkamų šampūnų svarbą, bet ir rekomenduoja naudoti kondicionierius, aliejus ar kaukes. Dangiros nuomone, šampūnas plaukui padaro tokią žalą, kad ją tenka taisyti kitomis priemonėmis.

„Tai yra kaip užburtas ratas. Turime tarsi galvos plovimo rutiną, kai panaudojame šampūną, tada reikia losjonų, serumų, daugybės kitų priemonių ir tik tada plaukų priežiūra laikoma gera. Iš tiesų, reikėtų atsigręžti į priemonę, kuri pati sukūrė poreikį kondicionieriams ir kaukėms. Šampūnas ne tik plauna, bet ir žaloja plaukus. Aš jo atsisakiau ir užburtą ratą užkirtau“, – sako D.Eggo.

Šampūnas ne tik plauna, bet ir žaloja plaukus.

Dangira džiaugiasi, kad atsisakius plaukų priežiūros priemonių, pagražėjo ne tik plaukai, bet ir sumažėjo mėnesio išlaidos. Anksčiau ji nemažai pinigų išleisdavo šampūnams ir kondicionieriams, o dabar tam skirti finansų nebereikia. Vis dėlto ji tikina, jog savo pasirinkimo kitiems neperša, ir kiekvienas žmogus turėtų pasirinkti, kas jam yra tinkamiausia.

„Gyvenimo būdas, medikamentai, stresas gali daryti įtaką mūsų organizmui. Manau, kad viskas yra susiję, todėl stengiuosi sveikiau gyventi, prisižiūrėti, žinoma, kartais pasilepinti. Nėra vienos taisyklės, kuri tiktų visiems gyvenimo atvejams, – kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam“, – teigia D.Eggo, pridurdama, kad prie šampūnų naudojimo sugrįžti tikrai neketina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką