Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 16d. 14:27

Depiliacijos technikė pataria: plaukelius geriau skusti ar rauti?

Kokį depiliacijos būdą pasirinkti?
123RF.com nuotr. / Kokį depiliacijos būdą pasirinkti?

Depiliacija šiltuoju sezonu tampa itin aktuali, o jos būdų – ne vienas ir ne du. Ką išsirinkti, kad nepageidaujami plaukeliai taptų užmarštimi?

Į aktualius klausimus apie depiliaciją atsako „Desėja“ depiliacijos cukrumi technikė Inga Ivanovaitė.

Asmeninio archyvo nuotr. /Depiliacijos technikė Inga Ivanovaitė
Asmeninio archyvo nuotr. /Depiliacijos technikė Inga Ivanovaitė

– Geriau plaukelius rauti ar skusti?

– Vienareikšmiškai – rauti. Kai pradedame depiliuoti plaukus rovimo būdu, plaukeliai ir jų šaknys ilgainiui plonėja, todėl jie atauga gerokai silpnesni nei skutant. Skutant plaukus skustuvu, jie atauga labai greitai, būna tvirtesni. Laimingos moterys tą gali pajusti jau po trijų dienų, o kitoms ryte nusiskutus kojas, vakare jau jaučiamas šiurkštumas.

Jeigu nusprendžiate rinktis depiliaciją cukrumi, vašku ar epiliatoriumi, tuomet plaukeliai ataugs tikrai ne taip greitai.

– Ką turėtume žinoti apie šiuos plaukų šalinimo būdus?

– Jeigu renkamės šalinti plaukelius cukraus pasta, galime išvengti to šiurkštaus pojūčio, tačiau turite žinoti, kad po vieno karto stebuklų tikrai nebus – geriausias efektas, šalinant plaukus cukraus pasta, yra pasiekiamas per tris keturis mėnesius. Todėl jeigu grožio specialistai to nepasako, galimas nusivylimas rezultatu.

Ilgainiui plaukas, šalinamas cukrumi, pašviesėja, atauga daug lėčiau, kūno oda tampa švelni,o pati procedūra nebe tokia skausminga.

Vaškas taip pat labai populiarus šalinant plaukus, tačiau cukraus pastos natūralesnė sudėtis, todėl pasireiškia daug mažiau alerginių reakcijų. Pagal senovės receptą cukraus pastos sudėtis buvo cukrus, vanduo ir citrinos rūgštis, tačiau šiandien sudėtis yra pakitusi, pasta praturtinta įvairiais komponentais, kurie mažina alergines reakcijas, teigiamai veikia odą. Tačiau, kaip ir senovės recepte, joje nėra kenksmingų sudėtinių dalių.

Šalinant plaukelius cukraus pasta, toje pačioje vietoje galima daryti 5–6 pakartojimus netraumuojant odos, o tai užtikrina nepriekaištingą rezultatą. Su vašku to padaryti nepavyks. Visų pirma, vaškas kaitinamas iki 30–40 laipsnių temperatūros, todėl atliekant daugiau nei du pakartojimus ant odos ją galima nudeginti ir stipriai sužaloti.

Cukraus pastą galima naudoti nešildomą, nėra tokio didelio sukibimo su oda, kaip su vašku, taip pat cukraus pasta puikiai pašalina ne tik nepageidaujamus plaukelius, bet ir negyvąsias odos ląsteles, o tai sumažina plaukelių įauginėjimą.

Fotolia nuotr./Moteris skutasi kojas
Fotolia nuotr./Moteris skutasi kojas

Dar vienas cukraus pastos pliusas, kad ją dedame prieš plauko augimo kryptį, o rauname pagal plaukų augimo kryptį, todėl ilgainiui, kai plaukai susilpnėja, mažesnė tikimybė juos nutraukti. Nutraukti plaukai dažniausiai įauga, todėl jeigu moterys nori džiaugtis lygia oda ir švelniu kūnu, rekomenduoju būtent depiliaciją cukrumi.

Vaškas taip pat labai populiarus šalinant plaukus, tačiau cukrus pastos natūralesnė sudėtis, todėl pasireiškia daug mažiau alerginių reakcijų.

Kadangi po cukraus pastos depiliacijos nėra tokios didelės žalos odai kaip su kitomis priemonėmis, po 24, daugiausiai – 48 valandų galima eiti į baseiną, pirtį ar sportuoti, o po depiliacijos vašku reikia išlaukti mažiausiai 72 valandas. Klientės dažnai nesilaiko šios taisyklės, tačiau verta žinoti, jog tuomet gali atsirasti įvairūs išbėrimai ar odos užkrėtimai.

Taip pat labai svarbu, kad po depiliacijos cukrumi ar vašku, klientės naudotų UV apsaugą prieš kaitinimąsi saulėje, kadangi depiliacijos metu mes pašaliname negyvąsias odos ląsteles ir tuo pačiu odos apsaugą, todėl padidėja tikimybė atsirasti pigmentinėms odos dėmėms, kurių gydymas labai sudėtingas.

– Ką manote apie elektrinius epiliatorius? Ar tai gali būti alternatyva vaško ir cukraus depiliacijai?

– Kol plaukeliai yra kieti ir tvirti, tol epiliatorius gali atrodyti puiki priemonė. Tačiau ilgainiui plaukeliai silpnėja, ir epiliatoriaus raudamas plaukelius dideliu greičiu juos nutraukia, tačiau neišrauna su folikulu, o tai dažniausiai skatina plaukelių įauginėjimą. Didelė dalis klienčių, naudojusios epiliatorių, ateina su labai prasta odos būkle. Vėliau, norint atsikratyti įaugusių plaukelių, klientės laukia didelis darbas.

– Kaip išvengti tų įauginėjančių plaukų?

– Jeigu reikėtų sudaryti depiliacijos būdų, dėl kurių mažiausiai įauga plaukeliai, sąrašą, pradėčiau nuo cukraus depiliacijos, tuomet vaško depiliacija, skutimosi peiliukai ir epiliatorius.

Tačiau ko nežino moterys? Jos mano, kad užtenka apsilankyti pas specialistą ir neturės įauginėjančių plaukelių. Iš tikrųjų vertėtų žinoti, jog savo oda būtina rūpintis ir namie. Patarčiau bent du kartus per savaitę atlikti odos šveitimą ir po to naudoti drėkinamąsias arba maitinamąsias kūno priemones, o ko būtent reikia jūsų odai, patars specialistas, pas kurį lankotės.

Taip pat labai svarbu, kad šveitiklio tekstūra būtų su stambesnėmis granulėmis. Šveisti odą reikėtų gana stipriai, kad pašalintumėte negyvas odos ląsteles, ir plaukui nebūtų kliūčių augti. Kai nuo odos nėra pašalintas negyvas odos sluoksnis, plaukai pradeda įauginėti, oda tampa matinė, neelastinga, todėl šveitiklis yra būtinas.

– Ar cukraus pasta galima šalinti veido plaukus? O gal tam geriau naudoti pincetą?

– Tikrai taip – cukraus pasta galima šalinti visus kūno plaukelius, ji puikiai tinka ir veido odai. Dėl pinceto naudojimo nepritarčiau. Kai rauname plaukelius pincetu, rauname labai greitai, nes tai yra skausminga, nemalonu ir norime šią procedūrą atlikti kuo greičiau.

Dėl to dažniausiai plaukas nutrūksta, ir folikulas lieka odoje. Odoje tada matome patamsėjimų, kurie nepuošia, ir, žinoma, tai yra pradžia įaugantiems plaukams. Neaišku, į kurią pusę pradės augti nutrūkęs plaukelis, – galbūt tiesiai, o galbūt – po oda. Oda tada jaučia svetimkūnį ir gali prasidėti uždegiminės reakcijos, bėrimai.

Patarčiau bent du kartus per savaitę atlikti odos šveitimą ir po to naudoti drėkinančias arba maitinančias kūno priemones.

Jeigu meistrai naudoja pincetą, dažniausiai tai būna pavieniai nepaklusnūs plaukeliai, todėl verta sunerimti, jeigu šis įrankis yra pasitelkiamas dažnai, raunama daug plaukelių – tai išduoda meistro neprofesionalumą, visgi jūs pasirinkote plaukų šalinimą cukrumi ar vašku, bet ne pincetu.

Vida Press nuotr./Depiliacija vašku skausminga, bet ilgalaikė
Vida Press nuotr./Depiliacija vašku skausminga, bet ilgalaikė

Apskritai oda depiliacijos metu yra tampoma, todėl grožio specialistas turi suvokti, kad gali padaryti žalą klientui, ir elgtis atsargiai bei atsakingai. Tiek naudojantis pincetu, tiek kitomis šalinimo priemonėms nuo vaško iki cukraus ar epiliatoriaus, oda turi būti stipriai įtempta. Todėl moteriai pačiai atlikti depiliaciją netraumuojant odos yra sunku, kai tuo tarpu specialistas procedūrą atlieka saugiau ir greičiau, saugo odą ją įtempdamas ir prilaikydamas.

– Kokio ilgio plaukas turėtų būti, kad galėtume jį šalinti rovimo būdu?

– Plaukelius išrauti naudojant cukraus pastą galime tuomet, kai plaukelis siekia 1–2 mm. Tačiau norint tikrai gero rezultato pirmosios procedūros metu, plaukeliai turėtų siekti 0,5 cm. Be to, jeigu plaukeliai labai trumpi, procedūra užtrunka ilgiau, ir norimas rezultatas tikrai nėra toks geras.

– Ar yra priemonių, kurios pristabdo plaukelių augimą?

– Taip, tokia priemonė yra. Enzimai – nauja, tačiau labai efektyvi, gerus rezultatus duodanti plaukų šalinimo priemonė. Enzimų paskirtis sunaikinti plauko folikulą ir sustabdyti nepageidaujamų plaukelių augimą. Geriausi rezultatai pasiekiami naudojant priemonę po cukraus pastos depiliacijos.

Klinikiniai tyrimai rodo, kad pilnas enzimų kursas gali reikalauti nuo 10 iki 15 procedūrų, priklausomai nuo depiliuojamos srities, plaukų kiekio bei odos tipo, todėl, jeigu klientas darysis procedūrą kas tris ar keturias savaites, tai rezultatą pamatys ne taip greitai, kaip galbūt tikisi. Plaukų augimą stipriai lemia žmogaus hormonai, todėl kiekvienam rezultatas pasirodys skirtingai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

24sek

Šaras nusivylęs skubėjo palikti Miuncheną: „Visos rungtynės buvo blogos“

24sek

Buvęs NBA supertalentas palaužė „Žalgirį“ Miunchene

Aktualu

Kodėl tiek daug šalių keičia požiūrį į kanapes?

24sek

Rekordinį mačą sužaidęs L.Westermannas bedė pirštu į didžiausią „Žalgirio“ problemą

Aktualu

D.Trumpas paskelbė, kas taps J.Kelly įpėdiniu

Buvau geras Gyvenimas

200 jaunuolių Kaune aplankė 100 senolių: 82-ejų Irena svajoja atsikratyti lazdos

Aktualu

Skaitytojos informacija: moters pasivaikščiojimas vakariniu aplinkkeliu baigėsi greitojoje

Aktualu

„Brexit“ be susitarimo: ką prarastų Europos Sąjunga?

24sek

Lietuviškame Miunchene – rekordinės „Žalgirio“ sirgalių pajėgos ir pranešėjo siurprizas

Aktualu

Išrinkite fotokonkurso „Jogailaičių paveldas greta mūsų“ nugalėtoją

Verslas

ES paramos mažėjimas: kalti per maži mokesčiai ir atlyginimai

Vardai

„Kelyje į žvaigždes“ išgarsėjusi Berneen vieši Lietuvoje: vakarėlyje akį traukė ryškiu įvaizdžiu

Vardai

Vandalai nuplėšė Agnetos Kleizienės kalėdines dekoracijas: „Gaila, kad grinčai gyvena visose šalyse“

Pasaulis kišenėje

Nuošaliame Tenerifės paplūdimyje – hipių gyvenimas pagal savas taisykles

Gyvenimas

Daina, kuri padės užmigti per 8 minutes ir sumažins nerimą iki 65 proc.

Vardai

143 kg svėrusi Rima Antonovienė: „Pasakiau sau – geriau jau mirsiu sportuodama, nei lašinių kalėjime“

Vardai

Maltiečiams talkinęs M.Katleris prakalbo apie savo ateitį: „Galbūt 40-ies būsiu niekam nebeįdomus“

Gazas

Automobilis internetu: ar tai realu?

Sportas

Julija Jefimova plaukioja, bet ne čempionate

24sek

Lukas Lekavičius su „Panathinaikos“ aplenkė „Žalgirį“

Naujienos

Mokslas.IT

Aiškėja turistinių skrydžių į kosmosą kaina: ekspertams ji atrodo nerealiai maža

Verslas

Ne tik Londono Sitis: valdžia paramą žada ir už kitas skrydžių kryptis

Aktualu

Kaune sustabdyto „Mitsubishi“ viduje – girtas vairuotojas ir mieganti jo žmona

Aktualu

Liberalams ir VSD susitaikyti nepavyko, byla dėl informacijos paneigimo nagrinėjama toliau

Aktualu

Kauno rotušės laukia pokyčiai: ieško, kas parengs atnaujinimo projektą

Aktualu

Malaizijoje prisaikdinti parlamentarai, įskaitant korupcija kaltinamą ekspremjerą

Kodėl sutartį su „Pontem“ sugalvota pasirašyti dešimčiai metų, paaiškinti sunku. 
Aktualu

„Pontem“ kotletų atsivalgęs Seimas rengiasi ieškoti naujų maitintojų

Aktualu

Tarptautines NATO pajėgas Lietuvoje papildys čekai

Gazas

„Techninio projekto“ raktas į sėkmę „Aurum 1006 km“ lenktynėse – komandos stabilumas

Aktualu

Pėsčiųjų tiltų per Nemuną Kaune projekto konkurse sulaukta septynių pasiūlymų

Sportas

„Žalgiris“ savoje aikštėje laukia „kitokio“ Farerų klubo

Maistas

auGalingas pirmadienis: pupų paplotėliai ir saldžiųjų bulvių ir lęšių kukuliai su naminiu pomidorų padažu

Vardai

„Devilstone“ 2018: nuo ekstremalaus metalo iki alternatyvaus pop

Aktualu

JK panaudota nervus paralyžiuojanti medžiaga „Novičiok“ buvo kvepalų buteliuke

Vardai

Liveta Kazlauskienė televizijos projekte dukrai Ingridai ieškos partnerio

Sportas

A.Griezmannas apie baudinį: „Galvojau mušti „Panenką“, kaip Zizou 2006-aisiais“

Verslas

Po audito globos įstaigų vadovai sprendžia, ką daryti su J.Pagojaus įmone

Vardai

Šokiruojantis Meghan Markle tėvo pareiškimas: „Mano dukra išsigandusi, matau tai iš jos šypsenos“

Sportas

Keistas epizodas: kodėl vienas aukso medalis „dingo“ už V.Putino stovėjusios moters kišenėje?

Verslas

„Agrokoncernas“: su bendrove susijusiose įmonėse esminių pažeidimų nenustatyta

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką