Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 19d. 11:17

Dveji metai be šampūno: ar ryžtumėtės tokiam eksperimentui dėl gražesnių plaukų?

Gražūs plaukai
„Shuterstock“ nuotr. / Gražūs plaukai
Ar šampūno atsisakymas yra išeitis pagerinti plaukų būklę? Natūralaus grožio ir aplinkos apsaugos šalininkai pasisako prieš šampūnų naudojimą.

Visi esame apsėsti rūpinimosi savo kūnu ir plaukais. Amerikiečių investicinės bankininkystės organizacija „Goldman Sachs“ skaičiuoja, jog plaukų priežiūros priemonių industrija yra verta 38 mlrd. dolerių ir vis auga – kasmet net iki 7 proc. Žmonės dėl savo grožio yra linkę išleisti didžiausias sumas pinigų. Vis dėlto tie, kurie yra nusistatę prieš priemones plaukams, teigia, jog šampūno ir kitų plaukų priežiūros priemonių reikėtų atsisakyti visiems laikams, rašo telegraph.co.uk.

Portale publikuoto straipsnio autorė Cathy Bussey kalbėjosi su viena iš Didžiojoje Britanijoje vykstančio judėjimo „Ne – šampūnui“ entiuziasčių Liuse Aitken Read.

Šio judėjimo šalininkai sako, kad šampūną reikia pakeisti natūraliomis priemonėmis arba išvis nieko nenaudoti ir galvą trinkti tik vandeniu. Šį metodą išbandę žurnalistai ir profesionalūs plaukų stilistai teigia, kad plaukai taps daug storesni, puresni ir labiau žvilgės. O ką jau kalbėti apie tai, kiek daug pinigų sutaupysite!

Liuse Read, viena iš judėjimo šalininkių, siekia kuo labiau išpopuliarinti šią idėją. Ji net parašė knygą, pasidalydama savo patirtimi: „The Definitive Guide to Giving up Shampoo“ L. Read šampūno nenaudoja jau dvejus metus, jos kaštoninės spalvos plaukai atrodo išties puikiai. Moters nuotrauką pasižiūrėti galite čia.

Nemanykite, kad tik hipiai, kuriems nerūpi jų išvaizda, ryžtasi atsisakyti šampūno. 32-ejų Liuse Read yra tikra šio judėjimo šalininkė, ji rūpinasi savo išvaizda ir dėl to nusprendė visiškai atsisakyti šampūno. Pagrindinis moters tikslas buvo toks: „Noriu, kad mano plaukai gerai atrodytų“.

Atsisakyti šampūno moteris nusprendė perskaičiusi straipsnį apie tyrimą, kurio metu buvo išsiaiškinta, kad besidažydamos moterys sau ant veido kiekvieną dieną užsideda net 515 chemikalų. Pasibaisėjusi šio tyrimo rezultatais, Liuse Read perskaitė savo šampūno etiketę ir suprato, kad daugelis jo sudedamųjų dalių išties yra visiški chemikalai.

„Visada norėjau pažiūrėti, ar teisingas gandas, kad jei ilgai neplausi plaukų, jie patys pradės plautis. O kai tapau mama, nusprendžiau, kad turėčiau dažniau atkreipti dėmesį į tai, ką naudoju ant savo ir savo vaikų kūnų“, – pasakoja L. Read.

Gyvenimas su riebaluotais plaukais

Mintis nenaudoti jokių chemikalų tikrai gundanti, tačiau tam pasiryžus iš pradžių tenka sumokėti didelę kainą – iš pradžių plaukai susiriebaluoja, vėliau atsiranda ir nemalonus kvapas...

„Mano plaukai labai greitai susiriebaluodavo, kasdien reikėdavo plauti galvą ir tekdavo naudoti sausą šampūną. Pridėjusi ranką prie širdies galiu pasakyti – tada nemaniau, kad šis būdas visiškai atsisakyti šampūno, bus veiksmingas“, – apie naujos patirties pradžią pasakoja L. Read.

Jei netrinksite plaukų su chemikalais arba naudosite natūralias priemones, galvos oda pati atkurs natūralią pusiausvyrą ir išskirs tiek riebalų, kiek reikia normaliai plaukų būklei.

Paradoksalu, tačiau riebaluoti plaukai ir turėtų daugiausia naudos, jei nustotumėte trinkti juos šampūnu. Šampūnas nuo plaukų panaikina riebalinį sluoksnį, o tai paskatina galvos odą gaminti dar daugiau riebalų. To rezultatas – dar gausiau susiriebalavę plaukai, taigi susidaro tam tikras uždaras ratas, kuriuo ir naudojasi plaukų priežiūros priemonių industrija. Logiška – kuo daugiau šampūno naudojate, tuo dažniau ir daugiau jo reikia pirkti.

Jei netrinksite plaukų su chemikalais arba naudosite natūralias priemones, galvos oda pati atkurs natūralią pusiausvyrą ir išskirs tiek riebalų, kiek reikia normaliai plaukų būklei, ir nebus jokio riebaus ir lipnaus efekto. Galvos odoje išsiskiriantys riebalai apsaugo ją nuo sausėjimo ir atlieka šampūno bei kondicionieriaus funkciją daug geriau nei visi sukurti produktai kartu sudėjus. Rezultatas – sveikesni, storesni ir puresni plaukai.

Liuse Read aiškina, kad iki momento, kada plaukai atrodys puikiai, turi praeiti šiek tiek laiko. Iš pradžių plaukai stipriai rebaluosis ir atrodys išties nekaip. Tai, anot moters, gali trukti maždaug iki dviejų savaičių.

„Fotolia“ nuotr./Plaukai
„Fotolia“ nuotr./Plaukai

„Kai plaukai susiriebalavo ir pradėjo skleisti nemalonų kvapą, nieko nedariau ir nesiėmiau jokių priemonių“, – sako Liuse Read. Moteris tuomet nežinojo, kad vietoj šampūno ji galėjo naudoti alternatyvias priemones: įvairias natūralias esencijas ar aliejus. Kiek daugiau apie gyvenimą be šampūno ji sužinojo tik vėliau, tuomet ir nusprendė parašyti knygą, kurioje išvardijo visas natūralias priemones, galinčias pakeisti chemikalų prikimštus šampūnus.

Kartais, anot L. Read, paprasčiausias vanduo veikia geriau nei visos kitos priemonės: „Trinkau plaukus vandeniu 3–4 dienas iš eilės, jei labai reikėdavo,  papildomai juos išplaudavau kiaušiniu ar soda“.

Norite pabandyti gyvenimą be šampūno ir jūs? Štai, ko jums reikės:

Valgomosios sodos – tai tradicinė alternatyva šampūnui, puikiai išvalo galvos odą ir nesutrikdo riebalų pusiausvyros;

Obuolių acto – tai populiari priemonė, puikiai pakeičianti plaukų kondicionierių ir atstatanti natūralų galvos odos pH.

Natūralių šerių šepečio. Šeriai stimuliuoja galvos odą ir paskirsto susikaupusius riebalus.

Kepuraitės ar galvos raiščio – pradžia bus sunki, o susiriebalavusius plaukus juk reikės kažkaip paslėpti...

Valios. Pasiruoškite kelioms sudėtingoms savaitėms. Plaukų prisitaikymas prie naujo režimo gali užtrukti net iki 3 mėnesių, tačiau juk tiek verta laukti dėl gražių, sveikų ir blizgančių plaukų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:19
08:07
02:04

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką