Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 13, 15:31

Ekspertė – apie didžiausias plaukų priežiūros klaidas: darant jas – jokie produktai nepadės

Slenkantys, neblizgūs, nusilpę plaukai ir lūžinėjantys jų galiukai – vienas dažniausių skundų tų, kurie padėtį bando taisyti kaskart pirkdami vis naujus plaukų priežiūros produktus. O gal problemos priežasčių reikėtų ieškoti kitur? Ne vienus metus kosmetikos srityje dirbanti Justė Pinkevičienė siūlo atsigręžti į dažniausiai daromas plaukų priežiūros klaidas ir patikina: kol darysite jas, joks produktas jums nepadės.
Mergina darosi šukuoseną
Mergina darosi šukuoseną / 123RF.com nuotr.

Praėjusią savaitę grožio nuomonės formuotojos buvo sukviestos į trumpą edukacinę paskaitą apie plaukų priežiūrą ir ateinančio sezono šukuosenų tendencijas.

Paskaitą vedusi Lietuvos kosmetikos ir buitinės chemijos gamintojų asociacijos „Likochema“ valdybos narė, kosmetikos gamintojo „Cosmoway“ bendraturtė, įvairių grožio iniciatyvų autorė Justė Pinkevičienė išskyrė tris dažniausiai pasitaikančias plaukų priežiūros klaidas, kurios užkerta kelią bet kokiam plaukų būklės pagerėjimui. Pasitikrinkite, ar jų nedarote!

1. Nesilaikote produkto naudojimo instrukcijų

„Šiuo metu vartotojai, ypač nuomonių formuotojai, labiau linkę analizuoti, vieni su kitais aptarinėti produktų sudėtį. Vis dėlto nesant chemijos mokslų specialistu ar nedirbant kosmetikos kūrybos procese tai padaryti yra gana sudėtinga, nes taisyklinga plaukų priežiūra reikalauja daug žinių, tam reikia kompetencijų.

Tačiau dažnai tiek šie nuomonės formuotojai, tiek patys vartotojai tiesiog pamiršta perskaityti vartojimo instrukciją. O kaip gali tikėtis, kad produktas sukurs efektą, jeigu jis tiesiog nėra naudojamas taip, kaip turi būti?

Tai tampa viena esminių priežasčių, kodėl nepavyksta pasiekti rezultato. Paprastas pavyzdys: gamintojas rašo, kad plaukų kaukę reikia naudoti 2–3 kartus per savaitę. Kaip vartotojas dažnai pasielgia? Prisiperka įvairių gamintojų kaukių ir nė vienos, kaip nurodyta, 2–3 kartus per savaitę (ar kitokiu laikotarpiu), nepanaudoja bent jau mėnesį laiko, po kurio, pagal teisingą naudojimo instrukciją ir būtų galima spręsti, ar produktas veikia, ar ne“, – sako J.Pinkevičienė.

Kitas pavyzdys, kurį pateikia Justė, yra dažnai ant plaukų kaukių nugulantis prierašas, jog kaukę reikėtų dėti tik ant nusausintų plaukų – taigi, jie neturėtų būti šlapi, jie turi būti gerai nusausinti švelnaus audinio rankšluosčiu:

„Kitaip kaukė nuo drėgno plauko tiesiog nuslys. Daugelis tam, kad taupytų laiką, kaukę tepa tiesiog dušo kabinoje, kur plauko praktiškai neįmanoma normaliai nusausinti. Apskritai, žmonės geriausiu atveju plaukus nusausina ranka, tada užsideda plaukų kaukę ir puola daryti kitas dušo procedūras, būdami drėgnoje dušo kabinoje.“

Anot J.Pinkevičienės, kai plaukų kaukė nuslysta, galima tikėtis nebent trumpalaikio, atpalaiduoto plauko efekto, o ne ilgalaikių rezultatų, kuriuos pasiekti viliasi pirkėjai. Tada jie vėl žiūri į soc. tinklus, vėl ieško naujienos – tai yra bene labiausiai parduodantis žodis. Bandoma naujiena po naujienos ir problema lieka taip ir neišspręsta.

„Neturėti rezultato yra praktiškai neįmanoma, jei laikaisi disciplinos. Žinoma, svarbu atsirinkti ir gerus produktus“, – tikina ekspertė.

2. Darote bendrines plaukų priežiūros klaidas

„Pasitaiko, kad plaukus žmonės plauna su per karštu vandeniu. Vis dėlto yra rekomendacija, kad plovimo procedūrą reikėtų pabaigti šaltu vandeniu arba netgi labai šaltu, juo apiplauti, žinoma, reikėtų tik plaukų galus.

Plauko struktūrą išmanantys plaukų specialistai sako, kad taip plaukas įgauna stipresnį blizgesį. Man ir pačiai šis patarimas yra labai pasiteisinęs“, – teigia J.Pinkevičienė.

123RF nuotr./Mergina duše
123RF nuotr./Mergina duše

3. Šukuojate šlapius plaukus

„Taip pat plaukui kenkia tai, kai šukuojami šlapi plaukai, tai daroma gana agresyviai, arba kai su šlapiu plauku tiesiog elgiamasi per grubiai: pinamos stipriai suveržtos kasos, su gumyte susukamas kuodas ir t. t. Šlapias plaukas yra labai jautrus, su juo reikia elgtis ypač švelniai, jo nešukuoti.

Nors ir yra sukurta specialių šukų, tikrai lieka klausimas, ar vertėtų jas naudoti. Šukuoti siūloma tik pradžiovinus plaukus. Dėl plaukų sukimo į kuodus – šlapias plaukas yra labai jautrus, todėl jo nereikėtų laužyti. Grubi elgsena su šlapiu plauku jam labai kenkia ir vartotojai apie tai net nepagalvoja. Jie užsideda plaukų kaukes, prabūna kad ir tą reikiamą laiką, o paskui tą šlapią plauką, kad ir primaitintą, suka, laužo, šukuoja, o tai blogina plauko būklę“, – sako kosmetikos specialistė.

Kaip užsimena ji, gerai apskaičiuoti reikėtų ir tai, kiek plaukus tiesiname, atsirinkti tinkamos temperatūros feno vėjelį: „Labai dažnai vardan greitesnio išdžiovinimo žmonės įjungia per karštą vėją ir galvoja – ai, nieko baisaus, plaukas greitai atvės. Tačiau taip galime jam pakenkti.“

Madoje – natūralumas

Paskaitą nuomonės formuotojoms vedė ir įžymybių plaukų stilistė Žaneta, instagrame geriau žinoma kaip @Zenetahairstylist. Ji supažindino su naujausiomis plaukų stiliavimo ir formavimo tendencijomis.

Pagrindinė tendencija šiemet yra sveiki, gražūs, žvilgantys plaukai.

„Pagrindinė tendencija šiemet yra sveiki, gražūs, žvilgantys plaukai – tai svarbiausia renkantis bet kokią šukuoseną. Išties labai klaidinga, kai klientai mano, kad nepakirptais galiukais, nesutvarkytais plaukais – nuo dažymo iki formos suteikimo – su šukuosena ką nors užmaskuos“, – pabrėžė stilistė.

Tarp tendencijų, anot Žanetos, jau kuris laikas matome ir banguotus plaukus. Tiesa, bangos šiandien įvairuoja – jas siūloma derinti pagal įvaizdį, kurio siekiame.

„Ar tai glamūras, ar valiūkiškas įvaizdis – rinktis reikėtų individualiai. Be to, šiemet svarbūs ir kirpimai: tai trumpų plaukų natūralesnis formavimas, lengvumas. Madingi ir kirpčiai, kurie suteikia žaismingumo“, – sakė plaukų stilistė.

Mėgstančioms surištus plaukus, ji siūlė rinktis ir kuodą ar porcijavimą. Vis dėlto rišantis plaukus svarbu atkreipti dėmesį į savo veido formą, netgi į charakterį.

„Taip pat šiandien matome ir daugiau sklastymų per vidurį. Svarbu vyraujančių tendencijų detales mokėti derinti saikingai, neužgožiant pačios asmenybės“, – šypsodamasi kalbėjo Žaneta.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką