-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gintaro rūgštis estetinėje medicinoje – ką reikia žinoti moderniai moteriai?

Šveicarijoje patentuota redermalizacijos procedūra, kuriai naudojamas preparatas su hialurono ir gintaro rūgštimis, sparčiai populiarėja ir Lietuvoje, todėl antrojoje „Daugiau grožio“ laidoje jos vedėja Meda Jonaitytė siekė išsiaiškinti, ką apie ją turėtų žinoti save pajauninti arba odos kokybę norinti pagerinti moteris. Bendrosios ir estetinės dermatologijos klinikos „Clinic In“ gydytoja dermatovenerologė dr. Rūta Gancevičienė jai atvirai papasakoja apie tai, kokiu poveikiu odai stebina gintaro rūgštis, kaip atliekama redermalizacija, kada ir kam tinka.
Temos: 1 Grožis

Ne visos procedūros tinka vasarą

„Vasarą nemažos dalies procedūrų negalima atlikti – pavyzdžiui, daugumą lazerinių procedūrų rekomenduojame atidėti rudeniui. Tačiau lieka tos procedūros, kurios odą gaivina, drėkina, saugo nuo saulės, kad nesusidarytų nepageidaujamas pigmentas, kad kraujagyslės nesirodytų. Galų gale išlieka visos odos problemos, kurias žmonės visada turi: aknė, hiperpigmentacija, raukšlės. Joms padėti yra visa eilė procedūrų, kurias galima tęsti ir vasarą“, – sakė dr. R.Gancevičienė.

Asmeninio arch. nuotr./Dermatologė Rūta Gancevičienė
Asmeninio arch. nuotr./Dermatologė Rūta Gancevičienė

Pasak jos, pirmiausia tai – įvairios injekcinės procedūros. Tiesa, po jų reikėtų ypač atsakingai naudoti apsaugines priemones nuo saulės – taip galima išvengti nepageidaujamos pigmentacijos.

Gamintojo nuotr./Problema – jautri oda. Pacientė prieš ir po redermalizacijos procedūros
Gamintojo nuotr./Problema – jautri oda. Pacientė prieš ir po redermalizacijos procedūros

„Mes apskritai nerekomenduojame ilgai degintis saulėje. Moterys ateina norėdamos jaunintis, skaistintis. Tuo metu saulė daro priešingą poveikį odai – ją sendina“, – priminė specialistė.

Visgi specialistė įvardija redermalizaciją kaip tokią procedūrą, kuri vasaros laikotarpiu yra tinkama, ypač, jei siekiama po saulėtojo sezono džiaugtis lygesne, mažiau pigmentuota oda.

Gamintojo nuotr./Problema – pajuodę paakiai. Pacientė prieš ir po redermalizacijos procedūros
Gamintojo nuotr./Problema – pajuodę paakiai. Pacientė prieš ir po redermalizacijos procedūros

Gintaro rūgštis - ne tik veidui

Nors dauguma estetinės medicinos procedūrų yra sukurta konkrečiai veido ar jo sričių korekcijoms, redermalizacija yra gerokai platesnio pritaikymo. Gydytoja atkreipia dėmesį, kad injekcijos su gintaro rūgštimi galimos ir itin sudėtingai atjauninamoms bei jautroms išorinių plaštakų, kaklo, dekolte sritims.

Laidos pašnekovės aptarė, kaip dažnai moterys iitn daug dėmėsio skiria tik veidui, tačiau pamiršta tai, kad irg išduoda amžių beigi atkreipia aplinkinių dėmesį: pavyzdžiui, pigmentuotos rankos, suglebęs kaklas.

Laidos vedėjai asmeniškai buvo aktualu išgirsti ir apie galimybes šviesinti paakius. „Dažnai paakiai būna patamsėję, kartais – patinę. Visa tai pasirinkus tinkamą gintaro ir hialurono rūgšties koncentraciją galima išspręsti“, – sakė dr. R.Gancevičienė

Gamintojo nuotr./Problema – odos senėjimas. Pacientė prieš ir po redermalizacijos procedūros
Gamintojo nuotr./Problema – odos senėjimas. Pacientė prieš ir po redermalizacijos procedūros

Koks gintaro rūgšties ypatingas poveikis?

Atsakydama į klausimą, kokio amžiaus žmonėms rekomenduojamos gintaro rūgšties injekcijos, medikė atkreipė dėmesį į tai, kokią problemą norisi išspręsti. Jauniems žmonėms ši procedūra rekomenduojama, jei kreipiamasi dėl po aknės likusių randelių ar dėmelių, taip pat pigmentinių dėmių, esant uždegiminiams odos procesams. Odos senėjimo problemoms spręsti gintaro rūgštį reikėtų pasitelkti jau brandesniame amžiuje. „Ši rūgštis dalyvauja fibroblasto veikloje. O fibroblastas, kaip žinia, gamina kalogeną, elastines skaidulas. Gintaro rūgštis skatina tam tikrų amino rūgščių gaminimąsi, taip gerėja ir kalogeno gamyba. Kitaip tariant, gintaro rūgštis stangrina odą“, – apibendrino „Clinic In“ gydytoja.

Anot jos, apskritai kalbant, senėjimas yra uždegimas ir laisvųjų radikalų sankaupos. „Būtent gintaro rūgštis ir kovoja su tuo uždegimu. Po gintaro rūgšties procedūrų oda pasidaro skaisti ir graži. Jeigu buvo ruda, ji tampa šviesesnė, pašviesėja ir pigmentinės dėmės“, – apie gintaro rūgšties injekcijų naudą pasakojo dr. R.Gancevičienė, ir atkreipia dėmesį, kad gintaro rūgšties galima atrasti ir maisto papilduose bei kremuose, tačiau, jei leidžiama injekcijomis, ji patenka tiksliai ten, kur reikia.

Gamintojo nuotr./Problema – raukšlės, suglebusi oda. Pacientė prieš ir po redermalizacijos procedūros
Gamintojo nuotr./Problema – raukšlės, suglebusi oda. Pacientė prieš ir po redermalizacijos procedūros

„Bet kokiu atveju tai nebus vienadienė procedūra. Tai yra kelių injekcijų kursas, priklausomai nuo problemos. Be to, kursas turi būti kartojamas bent du kartus per metus. Pavyzdžiui, jeigu tai yra vyresnė moteris, jai galbūt reikės ateiti procedūros kartą per sezoną. Jeigu jaunesnio amžiaus – kartą per pusmetį, – sakė gydytoja dermatovenerologė. „Šių procedūrų esmė – požiūris į visumą, o ne į atskirą raukšlelę. Vienos raukšlės korekcija nepakeičia mūsų bendro vaizdo“, – pabrėžė specialistė.

Procedūra, sujungusi geriausias gintaro ir hialurono rūgšties savybes

Redermalizacijos poveikis akcentuojamas dėl dviejų rūgščių sąveikos – veikdamos sinergiškai, jos padeda pasiekti gerokai geresnio efekto, nei mezoterapinės procedūros su, pavyzdžiui, tik hialurono rūgšties preparatais.

Gamintojo nuotr./Problema – pigmentacija. Pacientė prieš ir po redermalizacijos procedūros
Gamintojo nuotr./Problema – pigmentacija. Pacientė prieš ir po redermalizacijos procedūros

„Kartu veikdami odai jie duoda dar daugiau drėgmės. Be to, jie papildo vienas kitą. Pavyzdžiui, gintaro rūgštis daugiau veikia pačią skaidulą, o hialuronas užpildo tarpus tarp skaidulų. Net uždegimus šis derinys veikia geriau“, – apie redermalizacijos naudą pasakojo specialistė. Ji taip pat pasakoja, kad, priklausomai nuo siekiamo efekto, parenkamas preparatas. Visgi apie tai pačiam pacientui galvoti nereikia – gydytojas ne tik konsultuos, bet ir parinks tinkamiausią.

„Jeigu odai reikia daugiau stangrinimo, renkamasi injekcija su didesniu hialurono kiekiu. Jei to nereikia, mažesniu. Galima vienoms odos sritims leisti injekcijas su mažesniu hialurono kiekiu, o toms sritims, kurios, pavyzdžiui, yra atraminės, pasirinkti didesnį jo kiekį“, – apie individualius sprendimus, kurie aptariami su klientais, pasakojo specialistė.

Išsamiai apie tai, kam tinkama ši procedūra, kaip atliekama ir kada matomas jos poveikis – laidoje „Daugiau grožio“.

VIDEO: Pasaulio įžymybių atrandama estetinė procedūra jau įvertinta ir specialistų Lietuvoje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius