Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 29d. 17:45

Graži nuotraukose – praktiški patarimai

Mergina pozuoja asmenukei
„Shuterstock“ nuotr. / Mergina pozuoja asmenukei

Patarimų, kaip paryškinti savo gražiausius bruožus – tiek kalbant apie veidą, tiek apie figūros linkius, yra apstu. Tik štai ką daryti, kai realybėje atrodote gerai, o nuotraukose – nelabai? Yra žmonių, kurie nemėgsta fotografuotis ar bent jau kai juos fotografuoja kiti – nes nuotraukose atrodo nekaip. Tačiau galbūt kažką negerai darote? Juk daug kas priklauso nuo rakurso, nuotaikos ir kitų dalykų.

Pasipraktikuokite prieš veidrodį

Galbūt skamba lėkštai, bet kiekviena mūsų nori turėti gražų atsiminimą. Ir jei tai ne kokia „crazy“ nuotrauka, nesinori joje atrodyti kvailai, nuobodžiai ar... negražiai.

Tam, kad atsiminimas būtų gražus, pirmiausia turėtumėte pasipraktikuoti veidrodyje. Gal pradžioje jausitės keistai, bet jei norite ateityje nuotraukose attrodyti geriau, pasibandykite prieš veidrodį įvairias mimikas ir pozas. Nekalbame apie atkištas it ančiuko lūpas – kalbame apie normalią veido fizionomiją ir įdomesnę, bet natūralią kūno poziciją. Tiesa, „ančiuko veidas“ (angl. duck face) mėgstamas ne veltui – lūpos atrodo putlios, o skruostai siauresni. Bet tai – tik „crazy“ nuotraukoms ir jaunoms panelėms.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Jauskitės patogiai ir pasitikėkite savimi

Pasitikėti savimi – didelis darbas, bet jo rezultatai pravers visose gyvenimo srityse.

Kad tikrai gerai atrodytumėte nuotraukose, fotografuojama (ar fotografuodamasi) turite jaustis patogiai ir pasitikėti savimi. Jei taip nesijausite, nuotraukoje iš jūsų nenatūralios išraiškos arba keistos povyzos (pavyzdžiui, susikūprinimo) tai atsispindės – net jei to sąmoningai ir nesuvoksite.

Pasitikėti savimi – didelis darbas, bet jo rezultatai pravers visose gyvenimo srityse.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Peržiūrėkite ankstesnes nuotraukas

Malonu tai ar ne, bet iš klaidų pasimokyti galima tik tuomet, kai jas suvokiate. Kad tai padarytumėte, turite peržiūrėti tas nuotraukas, kuriose jūs sau nepatinkate (jei jų neištrynėte). Objektyviai apgalvokite, kas su tomis nuotraukomis negerai – gal netinkamas rakursas, apšvietimas, fonas, nenatūrali veido išraiška. Ir kitąkart šių klaidų nebekartokite.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Akys ir lūpos

Pravertos lūpos, matomos beveik visose fotografuojamose reklamose, atrodo gundančiai ir seksualiai. Tam tikromis progomis taip pozuoti galite ir realiame gyvenime. Bet tik jei jums tai tinka ir mokate lūpas praverti natūraliai. Kitu atveju bus ne gundanti, o komiška nuotrauka.

Taip pat stenkitės neužmerkti akių tuo metu, kai esate fotografuojama. Jei saulė tvieskia į akis ar bijote, kad sumirksėsite, paprašykite fotografuojančio žmogaus garsiai skaičiuoti iki trijų ir tik tuomet spausti mygtuką.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Žinokite savo geruosius kampus

Daugumos veidai, kaip ir kūnas, nėra tobulai simetriški. Tai reiškia, kad, fotografuojami profiliu, iš kurios nors pusės žmonės atrodo geriau. Žinokite šią savo pusę. Kaip ir tai, kad jei esate fotografuojama pasisukusi pusiau įstrižai, ypač jei atsiduriate nuotraukos kampe, atrodysite platesnė (tiek veidas, tiek kūnas), nei esate iš tikrųjų.

Taip pat žinokite, kad jei jus fotografuojantis žmogus yra pritūpęs, jūsų pagurklis veikiausiai atrodys didelis. Vengiant šių elementarių klaidų, galima turėti gražesnių nuotraukų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Megan Fox
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Megan Fox

Nesišiepkite iki ausų

Ne kiekvienai tinka plati kaip aktorės Julios Roberts šypsena – kartais tai atrodo dirbtinai, kartais tiesiog iškraipo veido bruožus. Šypsokitės natūraliai, nerodydamos dantų – šypsokitės akimis (taip, tai menas) ir lūpomis. Nebent plati šypsena yra jūsų vizitinė kortelė – tuomet pirmyn!

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Fotogeniški drabužiai

Jei žinote, kad būsite fotografuojama (einate į renginį, vakarėlį, gimtadienį ar susitikimą su draugėmis mieste), apsirenkite tokius drabužius, su kuriais gerai atrodote ir jaučiatės. Taip pat vienas iš variantų – fotogeniški drabužiai.

Artėja ruduo, todėl tai puiki proga užsimesti neužsegamą paltą – su tokiu vizualiai gražiai atrodo siluetas. Taip pat gražiai nuotraukose atrodo midi ilgio (dengiantis kelius) sijonas ir aukštakulniai. Jis gali būti pieštuko formos arba platėjantis, lengvai krintantis.

„Shutterstock“ nuotr.
„Shutterstock“ nuotr.

Dar neblogas variantas – aptemptas, juodos spalvos arba ramių spalvų megztukas ar golfas. Nors „oversized“ tipo drabužiai yra patogūs ir gerai atrodo mados fotosesijose, paprastoje nuotraukoje gali jus išplatinti ar negražiai kristi – žodžiu, yra rizikingi.

Asmeninio archyvo nuotr. /Tutu sijonas
Asmeninio archyvo nuotr. /Tutu sijonas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką