Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gražūs žmonės: juos teisiame taip pat, kaip ir jais žavimės?

Graži mergina
„Fotolia“ nuotr. / Graži mergina
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Grožis – reliatyvi sąvoka. Ir nors mus supa visa galybė peršamų standartų, kiekvienas jį suprantame ir vertiname skirtingai. Visgi yra faktų, kuriuos patvirtina net mokslas.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Tobulas grožis – ne mitas

Per visą gyvenimą išvystame milijonus veidų. Vienais žavimės, kitus pamirštame vos nusisukę. Tačiau pasitaiko ir tokių, kurie priverčia stabtelėti ir atsigręžti.

Remdamiesi prielaida, kad tobulas grožis egzistuoja, mokslininkai ryžosi nustatyti, kas tokius veidus sieja. Tam Toronto universiteto (Kanada) specialistai ėmėsi matuoti atstumą tarp moters akių, burnos ir ausų.

Tyrimo dalyvių buvo prašoma įvertinti tos pačios dailiosios lyties atstovių portretus, kuriuose minėti matmenys buvo pakeisti fotošopu. Pasirodo, moteris yra patraukliausia, kai atstumas tarp akių ir burnos yra maždaug 36 proc. viso veido ilgio nuo plaukų linijos iki smakro. O atstumas nuo vieno akies centro iki kito – 46 proc. viso veido pločio.

Šie skaičiai nereiškia, kad turėtumėte gultis po plastinės chirurgijos specialisto peiliu. Priartėti prie tobulo grožio galima ir pasirinkus tinkamą šukuoseną.

Kairė pusė patrauklesnė

Ruošiatės į vakarėlį, kuriame akins fotoaparatų blykstės? O gal planuojate atnaujinti savo asmenukę feisbuke? Tuomet turėtumėte žinoti, kad kairė jūsų veido pusė yra patrauklesnė. Tokias išvadas padarė Veik Foresto universiteto (JAV) mokslininkai, pastebėję, kad kairioji to paties žmogaus veido pusė tyrimo dalyvių buvo vertinama kaip estetiškai patrauklesnė nei dešinioji.

Taip pat skaitykite: 10 faktų apie žilumą

Mūsų veido raumenys geba perteikti daugybę emocijų, ir tai padeda bendrauti vieniems su kitais. Charlesas Darwinas buvo pirmasis, pastebėjęs, kad rodant tam tikrą emociją žmogaus veidas yra asimetriškas.

Taigi reiškiant emocijas, abi veido pusės gali veikti atskirai viena nuo kitos ir viena jų gali būti patrauklesnė už kitą. Ar žinojote, kad net tapydamas garsiąją Moną Lisą Leonardo da Vinci vadovavosi šia taisykle?

Gražūs uždirba daugiau

Didesnė, pasitempti skatinanti konkurencija tvyro ir tarp pačių darbuotojų. Todėl nieko nuostabaus, kad tai įvertindami darbdaviai gražiems žmonėms moka daugiau.

Jeigu manote, kad jūsų ilgakojei šviesiaplaukei kolegei viršininkas moka didesnę algą vien dėl to, kad ji yra graži, esate visiškai teisi. Kiekvienas protingas vadovas žino, kad būti apsuptam gražių žmonių yra prabanga. Nes šalia gražių darbuotojų geriau jaučiasi ir klientai, todėl yra lengviau sukalbami.

Didesnė, pasitempti skatinanti konkurencija tvyro ir tarp pačių darbuotojų. Todėl nieko nuostabaus, kad tai įvertindami darbdaviai gražiems žmonėms moka daugiau. Vieno Sent Luiso (Misūris, JAV) banko užsakyto tyrimo duomenimis, lieknos, aukštos ir patrauklios išvaizdos moters valandinis užmokestis yra vidutiniškai 5 proc. didesnis nei kitų, įprastos išvaizdos jos kolegių. Taigi, mielosios, pasitempkime!

O kaipgi laimė?

Turbūt nereikia atlikti daug tyrimų, kad suprastum, jog gražūs žmonės yra laimingesni. Natūralu, kad ir moterys, ir vyrai, kuriuos lydi sėkmė tiek finansų srityje, tiek socialiniame gyvenime, yra labiau patenkinti savo gyvenimu, taigi ir laimingesni. Juk taip jaustis jie turi nepalyginamai daugiau priežasčių.

Taip pat skaitykite: Tyrimas: net 96 proc. moterų nelaiko savęs gražiomis

Kad šie pasvarstymai ne iš piršto laužti pamėgino įrodyti Teksaso universiteto (JAV) ekonomikos mokslų specialistai. Anot jų, grožis iš dalies yra susijęs su laime dėl ekonominės naudos. Be to, specialistai pastebėjo, kad gražūs žmonės ne tik daugiau uždirba, bet ir santuokiniam gyvenimui renkasi patrauklesnes, taigi ir daugiau uždirbančias antrąsias puses, palyginti su ne tokiais patraukliais jų kolegomis.

Kita medalio pusė

Kartais, jei gamta jo nepašykšti, grožis gali būti ne dovana, o prakeiksmas. Pavyzdžiui, nepaprastai patrauklūs žmonės dažnai aplinkiniams (mažiau savimi pasitikintiems asmenims) sukelia didelį pavydo jausmą. O štai patekusi į vyrišką kolektyvą graži moteris gali blaškyti darbinę nuotaiką ir paskatinti kolegas daugiau laiko spoksoti į ją, o ne į kompiuterių ekranus.

Todėl pernelyg gražiam žmogui gali kilti problemų ieškant darbo, siekiant mokslinių, profesinių aukštumų ar kitose srityse, kuriose pasiekimai tiesiogiai priklauso nuo kitų žmonių vertinimo.

Štai psichologė Maria Agthe nustatė, kad gerai atrodantys kandidatai gauti stipendiją sulaukia mažiau palankių nuomonių iš tos pačios lyties vertintojų nei ne tokie patrauklūs. Anot specialistės, gražius žmones teisiame taip pat smarkiai, kaip ir žavimės jų genetika.

Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką