Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 30d. 11:36

Grimo dailininkė įvardijo populiariausius Helovino makiažo įvaizdžius

Helovino makiažas
S.Broks darbų archyvo nuotr. / Helovino makiažas

Helovino naktis – ideali proga pakeisti savo įvaizdį ir nustebinti aplinkinius išskirtiniu makiažu, netikėtais aksesuarais ar originalia vakaro apranga.

„Make Up For Ever“ grimo dailininkė Simona Broks pranešime žiniasklaidai pasakoja, kad iš matomų Helovino tendencijų, ekranuose pasirodžius filmui „Džokeris“, šiemet bus ypač populiarus jo įvaizdis. Tačiau jam nenusileis ir vienas populiariausių mirusiųjų šventės įvaizdžių – kaukolė.

Pasak meistrės, nors Helovinui būdingi gąsdinantys įvaizdžiai, tačiau Lietuvoje, ypač tarp merginų, labai ryškus pageidavimas atrodyti gražiai net ir per baisiausią metų šventę: „Jeigu piešiamas randas, tai lūpos ir akys turi likti gražiai padažytos, jeigu piešiamas Džokeris, tai pridedama blizgučių, o jei kaukolė, tai ji pasaldinama blizgiomis detalėmis ar perlais“, – pasakojo grimo specialistė.

S.Broks darbų archyvo nuotr./Helovino makiažas
S.Broks darbų archyvo nuotr./Helovino makiažas

Kad kaukolė yra pasaldinama, meistrė sako ne veltui, kadangi įvairūs dekoruotų ir spalvingų kaukolių variantai yra vadinami „cukraus kaukolėmis“ (angl. sugar skull). Šios kaukolės kilo iš Meksikos, kur toks personažas yra vadinamas „Santa muerte“ – šventa mirtimi.

Kaukolė Meksikoje suvokiama ne kaip mirties, o kaip gyvybės simbolis.

Meksikoje tikima, kad lapkričio 1–2 dienomis į gyvųjų pasaulį sugrįžta mirusieji, kurie tenori kartu skaniai pavalgyti, išgerti ir smagiai pasilinksminti, lyg vis dar būtų gyvi. Meksikiečiai savo protėvių dvasias pasitinka gėlėmis bei žvakėmis papuošę namus, kapines, prigaminę įvairių patiekalų. Specialiai šiai šventei kepamas mirusiųjų pyragas, gaminami kaukolės formos saldainiai. Kaukolė Meksikoje suvokiama ne kaip mirties, o kaip gyvybės simbolis.

S.Broks įsitikinimu, kaukolės įvaizdis per Heloviną visada buvo ir bus madingas: „Kaukolė yra Helovino klasika, o jos kūrime atsiranda nebent kokios nors tendencijos iš tuo metu madingų makiažų ar kultūrinių aktualijų, o visa kita jau yra meistro kūrybiškumas ir kliento pageidavimai“.

K.Vaitonytės nuotr./Helovino įvaizdis
K.Vaitonytės nuotr./Helovino įvaizdis

Vyrai yra konservatyvesni, rinkdamiesi Helovino įvaizdį. Čia vyrauja panašios tendencijos. Vyrai dažniausiai renkasi vampyro, zombio, filmų herojaus įvaizdžius ar jau aptarto kaukolės įvaizdžio vyrišką variantą. Skirtingai nei moterys, vyrai nebijo ir baisesnių grimo variantų, tokių kaip randai, žaizdos ar kiti gąsdinantys atributai.

S.Broks darbų archyvo nuotr./Helovino makiažas
S.Broks darbų archyvo nuotr./Helovino makiažas

Grimo dailininkė dalinasi savo kurtų kaukolių įvaizdžių nuotraukomis ir brėžiniais, kurie galbūt įkvėps jus pabandyti sukurti savo kaukolės įvaizdį Helovino šventei.

S.Broks archyvo nuotr./S.Broks eskizai
S.Broks archyvo nuotr./S.Broks eskizai

Pasak S.Broks, jums reikės trupučio fantazijos, specialių dažų, makiažo teptukų, pieštukų, įvairiaspalvių akių šešėlių, blizgučių, akmenėlių ar perlų. Skubantiems ir nemėgstantiems kruopštumo reikalaujančių darbų, meistrė rekomenduoja pasinaudoti profesionalų paslaugomis, kurie išpildys bet kokį norimą įvaizdį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką