Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 14:47

Grožio „meistrės“ slaptai dirba namuose: sustabdžiusioms veiklą specialistėms – klientų įžeidinėjimai ir šantažas

Kirpykla namuose Ypatingos
123RF.com nuotr. / Kirpykla namuose

Dėl koronaviruso sustabdžius grožio salonų paslaugas, draudimų paiso toli gražu ne kiekvienas. Vis dar atsiranda moterų, kurios rizikuodamos savo ir kitų sveikata, į prioritetų viršų iškelia norą karantino metu atrodyti gražiai. Maža to, sustabdžiusios savo veiklą meistrės iš klientų lūpų išgirsta ne tik įžeidinėjimų, bet ir grasinimų. Tačiau kai kurios susidariusia situacija nevengia pasinaudoti – klientes slapta kviečiasi į namus, lyg niekur nieko dirba toliau ir „auginasi“ klientūrą. Bet prisiminkite: grožis šiuo atveju tikrai neišgelbės pasaulio.

Nors valdžios atstovai aiškiai uždraudė karantino metu bet kokią grožio paslaugų veiklą, kai kurios meistrės ir klientės vis tik atsisako suprasti situacijos rimtumą.

Kai yra paklausa, yra ir pasiūla – nagus, blakstienas ar šukuosenas norinčios atsinaujinti moterys internete ieško, kam plintantis koronavirusas taip pat nusispjaut. Pinigų besivaikančios „specialistės“ savo ruožtu grožio saloną slapta perkelia į namus, kur nepaisydamos griežtų taisyklių ir kitų sveikatos, toliau vykdo savo veiklą.

Socialiniuose tinkluose plinta reklamos: „Merginos, turbūt žinote, kad visi salonai užsidaryti ir sunku rasti nagų meistrę. Tad kviečiu manikiūrą pasidaryti pas mane. Mielai jūsų lauksiu. Mylėkime save.“

Kitos net kuria slaptas grupes: „Kviečiu visas savo klientes, norinčias laikytis toliau, stoti į privačią grupę, kurioje bus visa informacija. Žinau, kad visos norite būti gražios ir visos ieškote sau palankios išeities. Kadangi karantiną pratęs, manau, teks susitikti slaptai“, – rašo kita nagų meistrė.

Su YPATINGOS bendravusios grožio meistrės prisipažino sulaukusios ne vienos užklausos iš klientų, ar būtų galima pas jas apsilankyti slapta. Tačiau pasakius, kad jos laikosi karantino taisyklių, moterys ėmė jas plūsti įžeidinėjimais ir net keiksmažodžiais.

Nepriėmus nagų korekcijai, išvadino debile

Vilniuje grožio paslaugas teikianti Violeta dar prieš paskelbiant karantiną pripažįsta įtarusi, kad netrukus viskas sustos, taip pat ir jos darbai. Matydama, kaip greitai blogėja Italijoje gyvenančių draugų situacija, nagų meistrė nusprendė ir pati nebedirbti nuo kovo 1-osios.

„Žinoma, finansinė padėtis darosi vis blogesnė, nors parduotuvėse nesilankau kiekvieną dieną. Manęs tikrai laukia krizė. Buvau sukaupusi kažkiek pinigų, bet tikrai ne milijonus. Juolab turiu ketverių metų vaiką, esu išsiskyrusi, tai bus sunku. Bet išgyvensiu“, – viliasi Violeta.

Pinigų besivaikančios „specialistės“ savo ruožtu grožio saloną slapta perkelia į namus, kur nepaisydamos griežtų taisyklių ir kitų sveikatos, toliau vykdo savo veiklą.


Vos tik valdžios atstovai uždraudė vykdyti bet kokią grožio salonų veiklą, ėmė rastis naujų klienčių, klausinėjančių, ar Violeta dirba, ar galėtų nagų korekcijai priimti slapta į namus.

„Kai pasakiau, kad dėl paskelbto karantino nebedirbu, kai kurios net ėmė mane įžeidinėti. Viena parašė, kad išprotėjau, išvadino debile, – pripažįsta ji. – Giliai į širdį nepriėmiau, tačiau tokių klienčių vardai iškart nukeliavo į juodąjį sąrašą.“

Kai pasakiau, kad dėl paskelbto karantino nedirbu, kai kurios net ėmė mane įžeidinėti. Viena parašė, kad išprotėjau, išvadino debile.

Maža to, vėliau parduotuvėje sutikusi ją įžeidinėjusią moterį, ši ne tik kad neatsiprašė specialistės, bet ėmė šaipytis. „Ji pasigyrė savo nauju manikiūru ir pasakė: matai, yra normalių meistrių, kurios priima“, – pasakojo Violeta.

Grožio meistrė neslepia nuostabos, kad net ir esant tokiai rimtai situacijai atsiranda tokių neatsakingų žmonių, tačiau džiaugiasi turėdama sąmoningas klientes.

„Mano klientės, kurios buvo išvykusios į Egiptą dar prieš karantiną, žinodamos, kad virusas plinta, atšaukė savo vizitus ir užsidarė namuose 14-ai dienų. Džiugu bent tiek, kad tikrai yra sąmoningų žmonių, kuriems rūpi sava ir kitų sveikata“, – kalbėjo Violeta.

Organizatorių nuotr./Naujos nagų lakavimo technologijos pristatymas
Organizatorių nuotr./Naujos nagų lakavimo technologijos pristatymas

Grasina, kad išeis pas kitas meistres

Marijampolėje dirbanti manikiūrininkė Saulė pripažįsta iš pradžių nesupratusi situacijos rimtumo ir tikėjusis, kad greitai viskam praėjus, bus galima dirbti toliau.

„Tačiau praėjus kelioms dienoms su kolegėmis pradėjome šiek tiek panikuoti, kaip viskas susiklostys mums, dirbančioms su verslo liudijimais grožio srityje. Juk patalpų nuomą, už komunalines paslaugas mokėti vis tiek reikės“, – kalba ji.

Kadangi Saulė dirba ir kaip manikiūrininkė, ir kaip kosmetologė, dvi savaitės be darbo jai skaudžiai per kišenę kirs finansiškai. O juolab tokiu metu grožio salonuose turėjo būti klientų bumas – artėjant šventėms visos nori atrodyti tvarkingai.

„Kai esu finansiškai atsakinga už daug sričių – buto, darbo vietos nuomą, atsidėti taupymui man nelabai pavyksta. Kol kas dar turiu, iš ko galiu sumokėti mokesčius, o kaip bus toliau – net bijau pagalvoti, tikiuosi, viskas praeis, – viliasi specialistė. – Tačiau darbo namuose kategoriškai atsisakiau, nes mano artimieji patenka į rizikos grupę, taip pat nerimauju pati dėl savęs. Nenorėčiau dėl „juodų pinigų“ rizikuoti savo ir artimųjų sveikata.“

Paskelbus karantiną, Saulės klientės sureagavo skirtingai. Vienoms ši, visą pasaulį ištikusi problema, nė motais, kitos pažiūrėjo atsakingai.

Man pareiškė: „Jeigu nepriimsite, turiu kitą meistrę, kuri priims“. Kitos klientės žodžiai buvo: „Galit mane priimti ir namuose, nes nesergu.“

„Brandesnio amžiaus klientų grupė pritarė ir vizitus atšaukėme, vidutinio amžiaus klientės bandė susitarti ir pasinaudoti geresniais santykiais dėl priėmimo į namus, jaunesnės merginos nebijojo jokių virusų, visos norėjo ateiti ir netgi teigė, kad jeigu ne aš, tai atsiras kita meistrė.

Grasinimų iš klienčių tikrai nesitikėjau... Man pareiškė: „Jeigu manęs nepriimsite, aš turiu kitą meistrę, kuri priims.“ Kitos klientės žodžiai buvo: „Galit mane priimti ir namuose, nes aš nesergu. Jeigu negalit – susirasime, kur kitur tvarkytis nagus“ arba „Jeigu negalite priimti, mus priims kita meistrė, ir jūs neteksite klienčių.“ Taip kalbėjo mano klientės, kurios jau ilgai pas mane lankėsi“, – pasakoja Saulė.

Grožio meistrė sako nesuvokianti – negi nagai yra taip svarbu, kai visame pasaulyje chaosas ir netenkame tūkstančių gyvybių? Šiuo laikotarpiu Saulė sako labai aiškiai supratusi, kad daugelis negerbia nei savęs, nei kitų.

„Labiausiai nusivyliau tomis klientėmis, kurios bandė nuo manęs nuslėpti apie kontaktus su grįžusiais iš užsienio. Dar prieš paskelbiant karantiną buvau visoms pasakius, kad būkite atsakingos, gerbkite save ir mane, nesilankykite mano kabinete, jeigu jaučiate, bet kokius simptomus ar artimoje aplinkoje turite peršalusių žmonių. Tačiau kai kurios ateidavo net sirgdamos…“, – kalba ji.

Grožio meistrė sako nesuvokianti – negi nagai yra taip svarbu, kai visame pasaulyje chaosas ir netenkame tūkstančių gyvybių?

O dabar matydama, kaip kitos „meistrės“ naudojasi esama padėtimi, Saulė neslepia apmaudo.

„Dar prieš paskelbiant karantiną savo šeimai juokaudama sakiau, kad tai puiki proga įsitvirtinti naujoms meistrėms, nes klientės panikuos ir ieškos bet ko, kas galėtų joms padėti.

Būtent taip ir įvyko.

Iš savo klienčių ir pažįstamų rato girdėjau, kad moterys nagus tvarkėsi bet kur. Manau, kad tai yra neteisinga, tačiau aš nieko pakeisti negaliu, išskyrus stengtis su klientėmis kalbėtis“, – teigė Saulė.

Juokaudama sakiau, kad tai puiki proga įsitvirtinti naujoms meistrėms, nes klientės panikuos ir ieškos bet ko, kas galėtų joms padėti. Būtent taip ir įvyko.

Klientės siūlo meistrei atvykti į namus

Marijampolėje mylimą darbą dirbanti Lina pripažįsta nuliūdusi, kai teko rinktis – sveikata ar darbas. Blakstienų meistrė, žinoma, pasirinko nerizikuoti nei savo, nei klienčių sveikata.

Sumažėjo ir finansinės galimybės, tačiau, pasak jos, visa laimė, kad vyras gali išlaikyti šeimą. „O ir aš visada buvau tikra taupyklė, kiekvieną dieną 1/3 uždarbio atsidėdavau į šoną“, – pasakoja Violeta.

Vida Press nuotr./Dirbtinės blakstienos
Vida Press nuotr./Dirbtinės blakstienos

Tačiau laikydamasi taisyklių ir karantino metu neteikdama grožio paslaugų, Lina pripažįsta sulaukusi didelės pykčio bangos.

„Kai kurios pasipiktinusios prašo priimti, sakydamos, kad tikrai manęs neužkrės: „Kaip man dabar vaikščioti be nagų ir blakstienų.“ Jos net siūlo mane nusivežti į savo namus… O man nesutikus, pradeda grasinti, kad išeis pas kitą meistrę, susiras, kuri priims“, – sako ji.

Klientės net siūlo mane nusivežti į savo namus…

Lina pripažįsta, kad ją itin piktina kitos „meistrės“, kurios nepaisydamos reikalavimų, toliau dirba.

„Žinau, kurios kolegės persikraustė su visomis priemonėmis dirbti į savo namus. Kai pagalvoju, kiek savęs per 15 metų atidaviau darbui, bet sėdžiu namuose ir laukiu, kol bus leista grįžti, o kitos nė dienos nebuvo be darbo…“, – kalba ji.

Kai kurios „meistrės“ gerai užsidirba iš visuotinės nelaimės

Kaune dirbanti blakstienų priauginimo meistrė Greta teigia karantinui ruoštis pradėjus jau tuomet, kai pasirodė pirmieji koronaviruso atvejai aplinkinėse valstybėse.

„Finansiškai tai kainuos tikrai nemažus pinigus. O dar kovo pabaiga ir balandžio pradžia turėjo būti finansiškai labai sėkminga dėl šiltėjančių orų, artėjančių švenčių, – pasakoja ji. – Tačiau kadangi visada galvoju apie ateitį, juodai dienai taip pat buvau atsidėjusi pinigų, ir manau, kad pavyks pergyventi šį laikotarpį.“

Klausimų apie darbą karantino metu Greta taip pat sulaukė, tačiau pranešusi, kad šiuo metu dirbti nežada, iš klienčių sulaukia supratingų reakcijų – pasižadėjimo grįžti, kai šis košmaras pasibaigs. Visgi meistrė pripažįsta suprantanti, kad dalis jų gali pabėgti pas kitas „specialistes“, kurios naudojasi esama situacija ir nešvariai užsidirbinėja pinigus.

Labai pikta tiek dėl „meistrių“, kurios šiuo laikotarpiu darosi pinigus, tiek dėl klienčių, kurios neįvertindamos grėsmės naudojasi paslaugomis.

„Daugeliui mūsų tai yra iššūkis visomis prasmėmis – tiek finansine, tiek kitomis – negalime gyventi įprasto gyvenimo ir elgtis taip, kaip buvome įpratę. Nepaisant to, kad kiekviena greičiausiai turime galimybę dirbti namų sąlygomis, esu griežtai prieš tai nusiteikusi.

Mūsų darbo specifika reikalauja ypač artimo kontakto su klientu ir šios paslaugos jokiais būdais negali būti teikiamos. Karantinas skirtas ne tam, kad vieni sėdėtų užsidarę namuose, o kiti nepaisydami nieko dirbtų ir išgyventų vadinamąjį „aukso amžių“.

Kiekvienas mūsų šiuo laikotarpiu turėtume būti sąmoningi ir saugoti ne tik save, bet ir aplinkinius. Labai pikta tiek dėl tokių „meistrių“, kurios neturėdamos pastovios klientūros šiuo laikotarpiu darosi pinigus, tiek dėl klienčių, kurios neįvertindamos galimos grėsmės naudojasi paslaugomis ir leidžia toms „meistrėms“ uždarbiauti iš visuotinės nelaimės“, – atviravo Greta.

Protu nesuvokiama, kam sėdint namie reikia blakstienų?!

Klaipėdoje dirbanti makiažo, plaukų ir antakių meistrė Rita Liatukienė sako jau įsivaizduojanti, kad teks atšaukti ir turbūt visus balandžio mėnesiui suplanuotus vizitus. Tačiau kol kas ji tikina per daug nepanikuojanti, svarbiausia, kad bent vasarą jau galėtų grįžti į darbus.

„Vasarą turiu daug užrašymų vestuvėms, tikiuosi, bent gegužę galėsime pradėti darbus, jei ne, bus daug nusivylusių nuotakų, – sako ji. – Aš pati nuolatos taupau, skaičiuoju pajamas ir išlaidas. Esu „kiaulė taupyklė“, nesvarbu, reikia ar nereikia. Todėl esu rami ir tikiuosi, kad pakaks visiems mokesčiams ir maistui. Be to, turbūt reikės mokėti nuomos mokestį ir už darbo vietą.“

Asmeninio albumo nuotr./Rita Liatukienė
Asmeninio albumo nuotr./Rita Liatukienė

Vienintelis dalykas, kuo Rita šioje situacijoje gali pasidžiaugti, tai kad turi protingas klientes – kai vienos galvoja tik apie grožį ir ieško slapta dirbančių „meistrių“, pajūryje pas Ritą besilankančios moterys supratingai laikosi taisyklių.

„Moterys, dirbusios namuose iki karantino, dirba sau ramiai ir toliau, priima klientus, tačiau sąmoningesni turėjo atkristi. Aišku, pikta, bet neketinu sėdėti galvodama, kaip kitos pelnosi.

Visada buvo ir bus nesąžiningų žmonių. Tokios „meistrytės“ toli neis. Taip ir tūnos namuose netobulėdamos ir atrodydamos neprofesionaliai“, – neslepia Rita.

Tokios „meistrytės“ toli neis. Taip ir tūnos namuose netobulėdamos ir atrodydamos neprofesionaliai

Šiuo metu Rita sako žiūrinti savo ir artimųjų sveikatos, todėl ramiai pralaukusi karantiną, kibs į darbą su naujomis jėgomis.

„Žmonės, kurie prašosi pas meistres, negerbia nei savęs nei kito, neįvertina situacijos rimtumo. Protu nesuvokiama, kam sėdint namie reikia blakstienų, antakių ar plaukų dažymo. Jei negali nueiti pas meistrą, gali kažkiek pati namuose susitvarkyti: nagus pasitrumpinti, blakstienas nusiimti, antakius pasikoreguoti ir pan. Be to, meistrės internete dalinasi vaizdo pamokėlėmis, kaip tai padaryti. Pasėdėkime, palaukime, pasaulis nesugrius. Banalu, bet sveikata tikrai svarbiausia“, – kalbėjo R.Liatukienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką