Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Hipoalerginė kosmetika saugesnė?

Mokslininkai prognozuoja, kad iki 2020-ųjų net iki 90 proc. pasaulio žmonių gali tapti maisto produktų, buitinių valiklių, kosmetikos priemonių ir kitų aplinkos veiksnių sukeltos alergijos aukomis. Taigi – kuo daugiau naudojame įvairios chemijos, tuo labiau didėja rizika. Ypač daug įvairių chemikalų šiuolaikinių moterų organizmas gauna iš kosmetikos. Pamėginkite paskaičiuoti, kiek namuose turite visokiausių grožio priemonių: pradedant kasdieniu šampūnu ir baigiant...
Kosmetikos priemonės
Kosmetikos priemonės / Fotolia nuotr.

Dar 1975 m. amerikiečių mokslininkai sudarė agresyviausių kosmetikoje esančių alergenų sąrašą, kurį kartkartėmis papildo. Jie pažymi, kad iš natūralių priemonių odą ypač dažnai alergizuoja medus, įvairūs koncentruoti eteriniai aliejai, alavijų sultys. Kosmetikos priemonėse kaip dideli alergenai taip pat įvardijami tokie brandžios odos kosmetikos komponentai kaip retinolis, flavonoidai, fitoncidai. Dekoratyvinėje kosmetikoje esančių alergenų sąrašo viršuje – sintetiniai dažikliai, emulsikliai, parabenai, kai kurių rūšių vaškas, vitaminai, polinesočiosios riebalų rūgštys, keramidai ir t. t. 

Hipoalerginėje kosmetikoje alergiją sukeliančių medžiagų (jų neįmanoma išvengti siekiant vienokio ar kitokio gražinamojo poveikio) kiekis yra sumažintas iki minimumo. Joje nėra dažiklių, dažnai ir kvapiųjų medžiagų. Grožio priemonės yra testuojamos dermatologų pasitelkus jautrią, į alergiją linkusią odą turinčius savanorius. Norint pailginti tokios kosmetikos galiojimo laiką, vietoj sintetinių konservantų į ją dedama specialių hipoelarginių medžiagų.

 

Įdomu žinoti

♦ Mokslininkai išskyrė kelis hipoalerginius augalų aliejus. Tai – sviestmedžių, saulėgrąžų, avokadų ir ricinų.             

♦ Hipoalerginės kosmetikos gamintojai negarantuoja, kad vienas ar kitas jų gaminys nesudirgins odos, nes kiekvieno žmogaus oda į įvairias augalines ir sintetines medžiagas reaguoja skirtingai.

♦ Hipoalerginė ir jautrios odos kosmetika skiriasi. Pastaroji skirta sustiprinti tikrąją odą (dermą), suaktyvinti jos apsauginę funkciją. Hipoalerginės grožio priemonės sukurtos odos priežiūrėti.

♦ Hipoalerginę kosmetiką prieš naudojimą būtina išbandyti nedideliame odos lopinėlyje. Geriausiai ja patepti odą ties alkūnės linkiu. Jei per 24–36 valandas oda nesudirgsta, galima gražintis. Negalima pamiršti, kad alerginė reakcija į vieną ar kitą komponentą gali pasireikšti ir ilgiau naudojant kosmetikos priemonę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius