Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 21d. 22:41

Jubiliejinė grožio industrijos paroda „Pelenė“: kas šiemet laukia lankytojų?

Oksanos Pikul-Jasaitienės seminaras
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Oksanos Pikul-Jasaitienės seminaras

Balandžio 6–8 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks jubiliejinė – 25-oji – grožio industrijos paroda „Pelenė 2018“. Joje bus pristatomos pasaulinės grožio rinkos naujienos, vyks meistrų pasirodymai ir čempionatai, mokymai ir seminarai. Šių metų parodos tema – kosmetologija ir SPA, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Džiaugiamės, kad sulaukusi 25 metų jubiliejaus „Pelenė“ gali save vadinti didžiausia grožio industrijos paroda Baltijos šalyse, – sako „Litexpo“ projektų vadovė Dovilė Vertelytė. – Per tuos metus paroda išgyveno daugybę pokyčių.

Pirmasis dešimtmetis buvo gausus grožio specialistų ir atstovų. Parodoje dalyvavo visi garsūs pasaulio grožio ženklai, tuo metu kūrėsi grožio salonai ir kosmetikos parduotuvės, į Lietuvą atvežusios naujų grožio priemonių ir paslaugų.

Antrasis dešimtmetis grožio parodą orientavo į prekybą, paroda tapo daugiau moterims skirta muge, kurioje buvo galima rasti visko: nuo daržovių pjaustiklių iki lūpdažių. Nuo 2015 m. paroda pakeitė formatą. Profesionalams skirta produkcija buvo atskirta nuo paslaugų ir prekių galutiniam vartotojui. Paroda pradėjo augti ir susigrąžino svarbius rinkos grožio atstovus.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Grožio paroda „Pelenė 2017“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Grožio paroda „Pelenė 2017“

Nors registracija dar nesibaigusi, jau žinoma, kad paroda suvienys per 350 dalyvių. Pirmą kartą per visus jos gyvavimo metus stendai, mobilūs grožio salonai, kosmetologijos kabinetai, demonstracijų erdvės užpildys visas penkias sales, o parodos dalyviai įsikurs pagal parodos temas.

Atnaujinti rūmai – kosmetologijai

Pirmuosiuose neseniai atnaujintuose centro rūmuose įsikurs estetinės medicinos profesionalai. Čia bus galima rasti naujausios ir moderniausios kosmetologijos įrangos, kosmetologų darbui skirtų priemonių ir kosmetikos. Čia vyks daugybė seminarų ir mokymų kosmetologams.

Bene svarbiausia parodos konferencija – „Kosmetologo veiklą reguliuojantys tesės aktai Lietuvoje ir EU“. Čia pranešimus skaitys tarptautinių kosmetologų asociacijų atstovai iš Briuselio, Stokholmo, Londono ir Lietuvos ūkio, Sveikatos apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijų.

„Teoriškai Lietuvoje turime įstatymus, reglamentuojančius kosmetologų ir SPA specialistų veiklą, tačiau praktiškai tie įstatymai neveikia. Grožio salonuose atliekamos procedūros, kurios gali pakenkti žmogaus sveikatai, – sako konferencijos organizatorė ir moderatorė, Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacijos prezidentė Rūta Bražiūnienė. – Įsakymais šių procesų reguliuoti neužtenka, reikia aukštesnio lygio įstatymų.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Grožio paroda „Pelenė 2017“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Grožio paroda „Pelenė 2017“

R.Bražiūnienė tikisi, kad konferencijoje išsirutulios prasminga diskusija: „Ir valdininkai, ir specialistai yra nusiteikę kalbėtis. Juo labiau kad Lietuva – ne vienintelė tokia šalis, kurioje trūksta reglamentų. Labai tikiuosi, kad užsienio patirtis mums labai pravers, o ja konferencijoje dalysis iš Belgijos, Šveicarijos, Anglijos atvykę specialistai.“

Pirmuosiuose „Litexpo“ rūmuose, kuriuose prieš 25 metus vyko ir pirmoji „Pelenės“ paroda, bus surengtas IX atviras Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų konkursas. Jame kviečiami dalyvauti baigiamojo kurso studentai ir diplomuoti kosmetikai bei grožio terapeutai, kurių darbo stažas – ne mažiau nei metai.

„Prieš devynerius metus, kai pradėjome rengti konkursą, mums sakė, kad neįmanoma reglamentuoti, įvertinti specialisto darbo – kiekvienas turi savo metodą, yra unikalus, nepakartojamas. Tačiau šiandien galime drąsiai teigti, kad normos, standartai ir taisyklės egzistuoja, o geriausius nėra sunku pastebėti, – teigia R.Bražiūnienė. – Šis konkursas – puiki vieta ieškoti naujų talentų.“

Kosmetologijos erdvėje, pirmoje „Litexpo“ centro salės galerijoje, bus įrengti kosmetologijos kabinetai, kuriuose iš anksto užsiregistravę parodos lankytojai galės išmėginti veidui ir kūnui skirtas procedūras, pasitarti, kokią kosmetiką naudoti, ir išgirsti geriausių profesionalų patarimų, išbandyti naujausią įrangą. Lankytojų patogumui parodos organizatoriai įrengs laukiamuosius, kur bus galima atsigaivinti, pailsėti ar palaukti savo eilės prie procedūrų.

„Pelenės“ parodos dienomis vyks pirmasis estetinės mezoterapijos kongresas, kuriame paskaitas skaitys ir praktinius užsiėmimus ves tarptautinio pripažinimo sulaukę dėstytojai: Algirdas Čejauskas, Oksana Frolova, Matasianas Avanesovičius, Vladislavas Michailovas.

„Pirmieji „Litexpo“ rūmai man kelia nostalgiją, juk čia vyko pirmosios „Pelenės“ parodos. Kiekvienais metais pastebiu, kaip paroda stiprėja, – sako viena jos partnerių, žurnalo „Les Nouvelles Esthetiques“ Lietuvai, Latvijai ir Estijai redaktorė Svetlana Juralevič. – Man atrodo, ji jau seniai išaugo mažos mergaitės batelius ir tapo tikra karaliene. „Pelenė“ – tai vieta, kur susirenka profesionalai, čia dalijamasi patirtimi ir žiniomis, o lankytojai gauna pačią naujausią grožio informaciją iš pirmų lūpų.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Grožio paroda „Pelenė 2017“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Grožio paroda „Pelenė 2017“

Nauja parodos tema – SPA

„Jubiliejaus proga „Pelenėje“ išskirtinis dėmesys ir vieta tenka visiškai naujai parodos temai – kosmetologijai ir SPA, – sako parodos organizatorė D.Vertelytė. – Kosmetologijos akcentas pasirinktas neatsitiktinai – didžiausios šių metų grožio parodos pasaulyje 2018-aisiais kosmetologiją išskiria kaip vieną svarbiausių sveiko grožio elementų.“

Antroji parodų ir kongresų centro salė bus skirta SPA ir sveikatingumui. Parodos naujiena – pirčių kultūros desantas. Pirmą kartą grožio parodoje bus atstovaujama lietuviškai pirčiai, kurios ritualai gali drąsiai rungtis su šiuolaikiškiausiomis grožio puoselėjimo priemonėmis. Tuo galės įsitikinti ir parodos lankytojai: į gražinimo procedūras kvies mobilioji pirtis, autoriniais pasirodymais stebins patyrę pirties meistrai, o vanojimo mėgėjai vienas kitam galės mesti iššūkį – organizuojamos vanojimo varžybos.

Trečioje salėje šiais metais įsikurs nagų, antakių ir blakstienų priežiūros priemonių bei paslaugų teikėjai, taip pat – parfumeriai. Per 40 bendrovių savo stenduose pristatys naujausias nagų lakavimo tendencijas ir manikiūro naujoves, o lankytojai galės įsigyti nagų priežiūros priemonių, skirtų profesionaliam ir saugiam lakavimui namuose.

Ketvirtoji, Autorinio dizaino, salė tradiciškai sukvies garsiausius Lietuvos juvelyrus, kurie pristatys naujausias savo kolekcijas. Šiais metais jų ir kolegų iš Estijos, Latvijos, Vokietijos, Prancūzijos susirinks per 50.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Grožio paroda „Pelenė 2017“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Grožio paroda „Pelenė 2017“

Parodoje – naujausios stiliaus tendencijos

Penktąją salę „Pelenėje“ užkariaus plaukų stilistai, makiažo meistrai, įvaizdžio kūrėjai, taip pat čia bus galima susipažinti su naujausiomis priemonėmis ir moderniausia įranga, o viešose demonstracijose stebėti, kaip gimsta madingiausi šio sezono kirpimai ir makiažai.

Žinomų makiažo ir grožio specialisčių – Olesios Žuravliovos, Gritės Maruškevičiūtės, Oksanos Pikul modeliais galės tapti parodos lankytojos. Pirmą kartą „Pelenėje“ dalyvaujantis vienas geriausių Lietuvos makiažo meistrų Povilas Staniulionis dalysis patirtimi, kaip tobulai padengti veidą, pasakos apie 2018 m. pavasario makiažo tendencijas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Oksanos Pikul-Jasaitienės seminaras
Luko Balandžio / 15min nuotr./Oksanos Pikul-Jasaitienės seminaras

Parodoje vyks pasaulyje pripažintų kirpimo meistrų pasirodymai, savo šou surengs ir išskirtines konsultacijas teiks barzdaskučiai.

„Nepaprastai džiaugiuosi, kad šiais metais kiekviena grožio sritis turės atskirą zoną. Neabejoju, taip bus lengviau dirbti profesionalams, o lankytojams – susigaudyti pasiūlymų gausybėje, – sako parodos partnerė, žurnalo "Hair profesionalams" redaktorė Laura Urbaitė. – Tvirtai tikiu, kad ateis diena, kai ši paroda taps didžiausia grožio specialistų švente ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Ne taps, o jau tampa.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką