Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 08 20, 13:06

Kaip mus mato saulė? Šis vaizdo įrašas jus nustebins

Ar kada susimąstėte, ką jūsų odai gali padaryti kenksmingi saulės spinduliai, jei dažnai į lauką išeisite nepasitepę apsauginiu kremu?
Kaip mus mato saulė?
Kaip mus mato saulė? / Kadras iš vaizdo įrašo

Iš pažiūros jai nieko blogo nenutinka, žinoma, neskaitant to, kad retkarčiais tenka kęsti perdegimo saulėje pasekmes. Vis dėlto tikrosios žalos odai plika akimi mes tiesiog nematome, bent jau tol, kol nebūna per vėlu.

Norėdamas atverti žmonėms akis, menininkas Thomas Leverittas nusprendė Bruklino gatvėse surengti eksperimentą. Naudodamas specialią kamerą jis praeiviams parodė, kaip jų oda iš tiesų atrodo po ultravioletiniais spinduliais. Speciali technologija leido žmonėms pamatyti, kokią žalą saulė jau yra spėjusi padaryti jų odai.

Po ultravioletinių spindulių šviesa atsiskleidė visi eksperimente dalyvavusių žmonių odos netobulumai: plika akimi nematomos dėmės, strazdanos ir įvairūs nedideli randai. Save išvydę praeiviai išties buvo priblokšti.

Šiuo eksperimentu T. Leverittas trokšta skleisti žinią, kad teptis kremu nuo saulės išties  būtina, mat jis blokuoja ultravioletinius spindulius ir neleidžia jiems kenkti odai. Eksperimento dalyvių buvo paprašyta pasitepti veidą kremu ir pasižiūrėti į kamerą – po ultravioletiniais spinduliais kremas atrodė lyg juoda smala, nors realybėje jo net nematome, taip tik išryškėja jo apsauginės funkcijos.

Siūlome pasižiūrėti:

VIDEO: Kaip mus mato saulė?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką