Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 21d. 08:11

Kosmetikos priemonės veidui: kiek jas galima naudoti ir kas rodo, kad jos paseno?

Makiažas, kosmetika
123RF.com nuotr. / Makiažas, kosmetika

Atsakyti į klausimą, kiek galioja dekoratyvinė kosmetika, veido kremas, – nesunku – pažiūrime gamintojo rekomenduojamą produkto naudojimo terminą ant pakuotės. Tačiau būna atvejų, ir net gana dažnai, kai nusipirkta kosmetikos priemonė kosmetinėje užsiguli gerokai ilgiau, nebepamename, kada pirkome ir kada pradėjome naudoti. Ką daryti tokiais atvejais? Kaip žinoti, kad kosmetiką dar galima naudoti, o kada ją tikrai reikia mesti lauk?

„J&J make up box“ vizažistė Jolita Verseckienė sako, kad yra trys gairės, kuriomis derėtų vadovautis, svarstant, ar jūsų turima kosmetika vis dar tinkama naudoti.

Viena jų – gamintojų rekomendacija, kuri paprastai yra nurodoma ant pakuotės. Kita itin svarbi gairė – kosmetikos laikymo sąlygos, ir trečia – produkto išvaizda, kvapas ir tai, ar jis gerai atlieka savo funkciją.

Natalios Koinovos nuotr./Jolita Verseckienė
Natalios Koinovos nuotr./Jolita Verseckienė

„Tačiau būna atvejų, kai nusiperkame kokią nors kosmetikos priemonę ir dar kurį laiką jos nenaudojame. Lygiai tas pats, kai perkame parduotuvėje, nežinome, kiek laiko ir kokiomis sąlygomis kosmetika ten gulėjo. Taigi vertinant jos tinkamumą naudoti, būtina paisyti ne tik skaičiukų, kurie parašyti ant pakuočių – tai yra, kiek kosmetikos priemonę galima naudoti nuo tada, kai atidarai pakuotę, bet ir sveiko proto – atkreipti dėmesį į tai, kaip produktas atrodo, koks jo kvapas, spalva, ar gerai tepasi, laikosi ir pan., – pataria vizažistė.

Vertinant jos tinkamumą naudoti, būtina paisyti ne tik skaičiukų, bet ir sveiko proto – atkreipti dėmesį į tai, kaip produktas atrodo, koks jo kvapas, spalva, ar gerai tepasi.

– Gamintojų nurodomas laikas yra rekomendacinis – kaip ir maisto produktai: juk dėl to, kad pienas baigė galioti šiandien, nereiškia, kad ryt ar net poryt jis jau bus nebevartojamas. Taip yra ir su kosmetika. Nemesime produktų, kurie gerai laiko, gerai kvepia, nesukelia jokių neigiamų pojūčių, odos reakcijų.“

Nelaikykite kosmetikos vonioje

Vadinamoji sausa dekoratyvinė kosmetika įprastai galioja dvejus metus – tokias rekomendacijas ant pakuotės nurodo gamintojas. Tačiau yra priemonių, kurios galioja ir trejus ar net penkerius metus – pavyzdžiui, akių vokų šešėliai. Pasak vizažistės, kosmetikos galiojimo laiką galime sutrumpinti ir pačios, jei netinkamai naudosime ir laikysime priemones.

Kaip vieną didžiausių klaidų J.Verseckienė išskiria „sausos“ dekoratyvinės kosmetikos – birių pudrų, akių vokų ir antakių šešėlių, skaistalų – laikymą vonioje.

Dekoratyvinės kosmetikos laikyti vonioje nepatartina, nes visi sausi produktai prisigeria drėgmės, praranda savo funkciją.

„Tai yra didelė klaida, – sako vizažistė. – Vonios kambaryje yra šlapia, drėgna, paprastai nevėdinama. Jei vonioje nėra langų, vienintelis geras dalykas – kad ten tamsu. Bet kuriuo atveju, dekoratyvinės kosmetikos laikyti vonioje nepatartina, nes visi sausi produktai prisigeria drėgmės, praranda savo funkciją – gerai nebesisklaido ant odos.“

Kreminės sudėties kosmetikos produktai – kreminės pudros, tušas, blizgiai, lūpų dažai – galėtų būti laikomi ir vonios kambaryje, tačiau, pašnekovės teigimu, nepatartina to daryti dėl šilumos – ten šilčiau nei kituose kambariuose.

„Nesakau, kad tokią kosmetiką reikia laikyti šaldytuve, nes sušalti ir atšilti produktams taip pat nėra gerai. Idealiausia vieta ta, kur sausa, tamsu ir vyrauja normali kambario temperatūra – pavyzdžiui, stalčius ar spintelė. Tik nepatariama laikyti kosmetikos spintelėse, kurios yra šalia radiatorių ar virš jų“, – sako vizažistė.

Idealiausia vieta ta, kur sausa, tamsu ir vyrauja normali kambario temperatūra.

Kuo mažiau sąveikos su oru, tuo geriau

Kalbėdama apie tai, kaip svarbu kosmetikos galiojimo laikui jos laikymo sąlygos, pašnekovė pabrėžia dar vieną dalyką – visada uždaryti, užsukti indelius, nes sąveika su oro, pakliūvančios dulkės, bakterijos – visa tai trumpina kosmetikos galiojimo trukmę. Tiesa, būtina prižiūrėti ir teptukus, šepetėlius, kuriais dažotės ir kas kartą tepate priemones ant veido.

Fotolia nuotr./Makiažo pagrindas
Fotolia nuotr./Makiažo pagrindas

J.Verseckienės teigimu, kreminės konsistecijos kosmetikos priemonės iš esmės greičiau genda, jautriau reaguoja į šilumą, šaltį ir sensta kur kas greičiau, jei yra daug sąveikos su oru. Pasak vizažistės, kreminės pudros, maskuokliai paprastai gali būti naudojami apie dvejus metus. Natūralesnė, ekologiškesnė kosmetika – trumpiau. Kaip sako vizažistė, jei produktas tinka ir yra naudojamas, paprastai gamintojų nurodyto laiko jam išnaudoti tikrai pakanka.

„O jei turite tokių kosmetikos priemonių, kurių beveik ar išvis nenaudojate, pagalvokite – galbūt verta kam nors padovanoti. Tai kur kas geresnė išeitis, nei išsitraukti po penkerių metų, panaudoti ir paskui keliauti pas dermatologą“, – pataria J.Verseckienė.

Lūpų dažų paprastai galioja apie metus–pusantrų nuo tada, kai atidarote pakuotę. Tačiau visada išlieka niuansas, kad nežinome, kokiomis sąlygomis priemonė buvo laikoma parduotuvėje, o daug jų guli lentynose šildomos lempų.

Taigi klausimas, ar nusipirkusios lūpų dažus tikrai dar galėsime naudoti juos metus ar daugiau. O galbūt nusipirkusios panaudosime ir kuriam laikui užmiršime juos kosmetinėje. Paklausta, kaip žinoti, kad lūpų dažai dar tikrai geri ir gali būti naudojami, vizažistė sako, kad kriterijus, pagal kurį galima spręsti, yra kvapas – pasenę lūpų dažai skleidžia nemalonų kvapą.

123RF.com nuotr./Lūpų dažai
123RF.com nuotr./Lūpų dažai

„Dar viena klaida, kurią daro moterys dažydamosi lūpas skystais lūpų dažais, blizgiais ar blakstienas tušu – daug kartų ištraukia, įkiša atgal teptuką / šepetėlį – tokiu būdu į produktą patenka daug oro, sėkmingai pradeda daugintis ir bakterijos. Taip daryti nereikėtų. Išsukote teptuką / šepetėlį, pasidažėte ir vėl užsukote“, – dėmesį atkreipti siūlo J.Verseckienė.

Blakstienų tušą gamintojai dažniausiai rekomenduoja naudoti pusmetį. Jei dažotės kasdien, per tą laiką tušą išnaudojate. Tačiau yra moterų, kurios dažosi retai, ir tušas užsistovi. O moterys juk išradingos – išsitraukia trejus metus stalčiuje gulintį tušą, pašlapina vandeniu šepetėlį ir toliau naudoja.

Vizažistė sako, kad taip elgdamosi rizikuojate sudirginti, alergizuoti akis. „Tušą rekomenduojama naudoti pusmetį, o norėdamos pasitikrinti, ar jis dar geras, suprasite iš kvapo – pasenęs tušas skleidžia nemalonų kvapą. Tokią priemonę meskite lauk be gailesčio“, – pataria pašnekovė.

Vida Press nuotr./Makiažas
Vida Press nuotr./Makiažas

Jei dažydamosi blakstienas ant šepetėlio pastebite tušo gumulėlius, vadinasi, priemonė jau yra šiek tiek padžiuvusi. Geras tušas, J.Verseckienės teigimu, turi būti skystas ir tolygiai dengti blakstienas.

Tiesa, jei įsigijote naują tušą ir jį naudodamos jaučiate, kad akys pajautrėjo, ima ašaroti, vizažistė pataria tokio tušo nebenaudoti, kad nepakenktumėte akims. Tai nereiškia, kad priemonė yra bloga, galbūt pajautrėjo jūsų akys, o gal netinka sudedamoji dalis. Net jei tai priemonė, kurią visada pirkdavote – kaip sako vizažistė, gamintojai mėgsta keisti jų sudėtį.

Veido kremai: kaip naudoti ir kur laikyti?

Kosmetologė Ieva Perveneckienė sako, kad kartais, kalbant apie veido kremus, galime atsidurti keblioje padėtyje, nes daugelio jų nei kvapas, nei spalva, nei tekstūra pasibaigus galiojimo laikui nepakinta.

„Ant kremo pakuočių nurodytas galiojimo laikas dažniausiai yra metai, gali būti ir šeši mėnesiai. Gali praeiti tas laikas, kremas būti visiškai nepakitęs, tai nereiškia, kad pasibaigus galiojimo laikui išbers veidą ar pan., tačiau tada jau nebeveikia kreme esančios veikliosios medžiagos“, – sako kosmetologė.

Gali praeiti tas laikas, kremas būti visiškai nepakitęs, tačiau tada jau nebeveikia kreme esančios veikliosios medžiagos.

Kalbame apie įprastus kremus, natūralūs, ekologiški turi savų niuansų – tokie kremai ir trumpiau galioja, ir pakeičia kvapą, ir juos dažniausiai rekomenduojama laikyti šaltai.

Įprastai nusipirkus veido ar paakių kremą mes jį išnaudojame, iki sueina galiojimo laiko terminas. Tačiau būna atvejų, kad panaudojame kremą ir paliekame jį, tarkime, iki kito sezono. Tokiu atveju, I.Perveneckienės teigimu, jei kremas stovėjo sandariai uždarytas keletą mėnesių ir jo galiojimo laikas, nurodytas ant pakuotės, dar nesibaigė, jį atsidarius po tų kelių mėnesių vėl galima naudoti. Tačiau, jei per tą laiką suėjo kremo galiojimo terminas ir galbūt net jį peržengė, kremo naudoti nebereikėtų.

Vida Press nuotr./Moteris tepa veido kremą
Vida Press nuotr./Moteris tepa veido kremą

Būna, kad gauname įvairių kremų mėginukų, jų iškart nesunaudojame, o po kurio laiko išsitraukiame ir nežinome – tinkamas naudoti ar ne. Jei ant pakuotės nėra galiojimo laiko, tuomet, kosmetologės patarimu, tinkamumo naudoti rodiklis gali būti kvapas. „Jei iš esmės kremas galioja metus, tai, aišku, pastovėjęs metus ir mėnesį jis dar nebus sugedęs, tačiau pastovėjusio gerokai ilgiau kvapas gali būti nekoks. Atidariusios pakuotę tikrai pajusite“, – sako pašnekovė.

Pašnekovės teigimu, svarbus aspektas naudojant kremą yra higiena – rankos visada turi būti švarios. Jei kalbame apie atsukamą indelį, geriausia naudotis mentele, o ne kas kartą kišti pirštus į kremą. Tik kiekvieną kartą prieš naudojant ir panaudojus mentelę reikia nuvalyti vienkartine servetėle.

Priešingai nei dekoratyvinę kosmetiką, kremus galima laikyti vonios kambaryje. Tik kosmetologė atkreipia dėmesį – jei jūsų vonios kambaryje yra langų, kremus laikykite spintelėje ar stalčiuje, kad neturėtų sąlyčio su tiesiogine dienos šviesa, saulės spinduliais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką