Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 7d. 17:00

Kosmetologė apie lūpų priežiūrą: ką daryti, kad jos neskirstų, ir kaip veikia putlinimo priemonės?

Lūpos
123RF.com nuotr. / Lūpos

Lūpos – jautriausias ir lengviausiai išorės veiksnių pažeidžiamas organas, kuriam, kaip sako kosmetologė Andrėja Krasnevičienė, Lietuvos klimatas yra labai nedėkingas: žiemą lūpoms kenkia didelis šaltis, žvarbus vėjas, vasarą jas gali nudeginti saulė. Sutiksite, kad sausėjančios, skeldėjančios, šerpetojančios lūpos nekelia malonaus pojūčio. Ką daryti, ko nedaryti, kokias priemones ir kada naudoti, kad lūpoms suteiktume daugiau drėgmės, jos taptų minkštesnės, atrodytų sveikesnės, jaunatviškesnės?

Kosmetologės A.Krasnevičienės teigimu, lūpas gražias ir jaunatviškas galima išlaikyti ilgai. Dabar tam yra įvairiausių priemonių – nuo padedančių palaikyti lūpų odos drėgmę, jas paputlinti, apsaugoti nuo aplinkos poveikio, iki mikrointervencijų. Su kosmetologe kalbamės apie kasdienę lūpų priežiūrą, kokius produktus rinktis, kokių sudedamųjų dalių juose ieškoti, kokiu eiliškumu juos tepti, kas būtina žiemą, o kas – vasarą, kokios injekcijos veiksmingos.

– Andrėja, pradėkime pokalbį nuo to, kaip turėtume rūpintis savo lūpomis kasdien, kad jos nesausėtų, neskirstų? Jūs pasakysite geriau, bet įtariu, kad veidu rūpinamės labiau, o lūpos neretai lieka užmirštos.

– Mūsų Lietuvos klimato zona lūpoms yra labai nedėkinga: lauke – daug drėgmės ir šalčio, viduje – sausas oras. Vos prasideda šaltasis sezonas – visų lūpos suskeldėjusios. Tai rodo, kad jų priežiūrą yra nepakankama arba žmogus neatranda sau tinkamų produktų.

Didelį darbą padaro keramidai, todėl svarbu, kad lūpoms skirtuose ar paakiams ir lūpoms skirtuose kremuose būtų ši sudedamoji dalis.

Mano galva, kasdienė lūpų priežiūra turėtų būti tokia pat svarbi kaip ir vokų. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kai kurie paakių kremai yra skirti ir lūpų priežiūrai. Lūpų oda yra kitokia nei viso veido, tai yra gleivinė. Ji yra plonesnė, jautresnė, todėl jai reikalinga ypatinga priežiūra.

Kalbant apie produktus, didelį darbą padaro keramidai, todėl svarbu, kad lūpoms skirtuose ar paakiams ir lūpoms skirtuose kremuose būtų ši sudedamoji dalis. Keramidai ne tik gerai drėkina, bet ir stabdo lūpų senėjimo procesus, taip pat sukuria barjerinę – apsauginę – odos funkciją ir neleidžia odai skilinėti.

Lūpų odai labai gerai ir omega 3, 9. Jos išgaunamos iš įvairių šaltinių, man labai patinka augalinės – iš nakvišų, simondsijų aliejaus. Padeda atsinaujinti ląstelėms, drėkina odą.

Na, ir, aišku, kolagenas, hialuronas.

Fotolia nuotr./Lūpos
Fotolia nuotr./Lūpos

– Ar yra skirtumas, kokiu eiliškumu naudojamos lūpų priežiūros priemonės? Ar vieną kartą per dieną patepei kremuku, kitą kartą – balzamu?

– Jei jūsų lūpos labai sausos, pleiskanojančios, tokiais atvejais pirmiausia ant jų reikėtų tepti drėkiklį. Tai gali būti, kaip jau minėjau, paakių kremas, skirtas ir lūpoms, gydomasis kremukas, tinka ir veido kremas. Ir tik tada tepti lūpų balzamą, kad jis sudarytų plėvelę, o viduje jau būtų produktas, kuris gydo, drėkina. Nes lūpų balzamas yra lipidas, jis tik suteikia apsaugą, todėl dažnai moterys skundžiasi, kad tepa jo daug, bet efekto nėra.

– Dabar labai populiarūs lūpų blizgiai, turintys putlinimo efektą. Ar jie iš tiesų veiksmingi ir kokių sudedamųjų dalių juose turėtų būti, kad ta priemonė duotų naudos?

– Apie šiuos putlinančius lūpų blizgius galiu pasidalyti savo patirtimi. Pati juos pradėjau naudoti būdama 23-ejų. Tada kaip tik pradėjau važinėti į užsienyje vykstančius seminarus, labai dažnai tekdavo vykti į Barseloną. Ten atradau amerikiečių gamintojo putlinamąją lūpų priemonę su mikrokolagenu ir hialuronu. Užtepus jos ant lūpų atrodydavo, kad jos padidėjo dvigubai (šypsosi). Tais laikais ji nebuvo pigi, kainavo apie 37 eurus, bet užtekdavo metams, dabar rimtos lūpas putlinančios priemonės kainuoja apie 50 eurų.

Taigi jau daug metų naudoju kokią nors putlinamąją priemonę su mikrokolagenu ir elastinu. Žinot, ką pastebėjau, kad ėmus anksčiau naudoti tokias priemones ir darant tai reguliariai ir ilgą laiką, jos tikrai turi poveikį – lūpos tampa putlesnės, priemonė apsaugo nuo smulkių raukšlelių formavimosi. Aišku, nereikia tikėtis, kad tepantis tokias priemones jūsų lūpos dydžiu padidės, tas įspūdis būna tik momentinis.

Pastebėjau, kad ėmus anksčiau naudoti tokias priemones ir darant tai ilgą laiką, jos tikrai turi poveikį – lūpos tampa putlesnės.

Yra tokių priemonių su patentuotu kolagenu, dažniausiai jis būna jūrinės kilmės, jo labai maža molekulė, eina į gilesnius sluoksnius. Suteikia putlumo, turi šaldomąjį efektą, atrodo, kad tos lūpos išties truputį tam tikrą laiką padidėja. Tos priemonės dažnai turi ir gydomąjį poveikį – užkertamas kelias formuotis smulkiajai mimikai, mažesnė tikimybė, kad lūpos džius.

Tik su tokiomis šaldančiomis ir stipriai drėkinančiomis priemonės reikia atsargiai elgtis šaltuoju metų laiku. Nes jei joje mažiau keramidų, yra kolagenas, hialuronas, lūpos gali nušalti. Tad žiemą tokią priemonę reikėtų naudoti nakčiai, o dieną tepti riebesnį lūpų balzamą ar dažus.

O šiltuoju metų laiku, nuo dabar iki vėl prasidės šalčiai, tokios priemonės labai tinkamos naudoti.

Gretos Unguvaitytės nuotr. /Kosmetologė Andrėja Krasnevičienė
Gretos Unguvaitytės nuotr. /Kosmetologė Andrėja Krasnevičienė

– Dar viena labai populiari lūpų priežiūros, drėkinimo priemonė – lūpų kaukės. Ką apie jas manote?

– Kaukės dabar labai madingos. Nemanau, kad jos yra blogai. Iš pradžių idėja buvo naudoti jas prieš atliekant profesionalų makiažą, kad gerai dengtųsi dažai, lūpos atrodytų jaunatviškos, putlios, nes, kai dažoma nenusivalgančiu lūpdažiu, jis yra sausesnis, todėl lūpos turi būti gerai paruoštos. Dabar tos kaukės tampa populiarios ir kaip gydymo priemonė, kai lūpos nuolat džiūsta, kai namuose sausas oras, o lauke jaučiama drėgmė.

– Ar reikia šveisti lūpų odą ir kokią priemonę tam rinktis?

– Jei šveičiate, naudoti tik specialų šveitiklį, skirtą lūpoms. Jokiu būdu nešveisti skirtais veidui, kūnui. Jei nesate alergiški medui, galima pasidaryti medaus ir aliejaus šveitiklį – įlašinti porą lašų aliejaus į medų ir švelniai pamasažuoti lūpas. Medus irgi turi granulių, jis aktyvuoja kraujotaką.

O šiaip yra specialių lūpoms skirtų labai švelnių šveitiklių, kurie nuima tą suragėjusį sluoksnį. Labai dažnai, kai lūpos skirsta, sausėja, žmonės jas kramto, kandžioja, nuplėšinėja odeles. Čia pats blogiausias dalykas, nes dar patys mechaniškai jas pažeidžiame, paskui prasideda toks užburtas ratas. Tam ir skirtas šveitiklis, kad panaikintų šerpetojimą, sausumą, o paskui, jei dar gerai pridrėkinsite, uždėsite kaukę, neliks, ką kandžioti.

– Ką manote apie tokią buitinę priemonę – šveisti lūpas minkštu dantų šepetėliu?

– (Juokiasi). Na, nežinau, jei turite atskirą dantų šepetėlį, ne tą, kuriuo valotės dantis, ir tikrai minkštą – tai yra kraujotakos aktyvavimas. Bet, jei atvirai, visos tokios priemonės man kelia baimę. Žmogus savęs netausoja. Tokiu būdu galima pažeisti lūpų odą, nes gal tas šepetėlis nebus pakankamai švelnus ir minkštas, gal paspausite per daug, pazulinsite.

XXI a. nebeturėtų būti problema nusipirkti specialų lūpų šveitiklį, kuris tikrai ne karvę kainuoja, ir naudosite jį visus metus.

Sutinku, kad stimuliuojamos lūpas atrodys geriau, bus gražesnės, putlesnės, įgaus ryškesnį atspalvį, bet kaip neperlenkti lazdos? Žinau šį metodą, jaunos tikriausiai visos pasibando, bet tai turėtų būti ne dantų šepetėlis, kuriuo valotės dantis, o atskiras produktas.

Bet šiaip XXI a. nebeturėtų būti problema nusipirkti specialų lūpų šveitiklį, kuris tikrai ne karvę kainuoja, ir naudosite jį visus metus.

Aš pati nesu naudojusi lūpų šveitiklių, nes nėra tokio poreikio, bet iš klienčių, kurios juos naudoja, girdžiu labai gerus atsiliepimus – kad lūpos tampa minkštos, o dar papildomai naudojant lūpų putlinimo priemonę, rezultatas džiugina.

– Dabar yra galybė injekcijų, skirtų lūpoms pakoreguoti. Ar visos jos padeda atstatyti ir prarastą lūpų drėgmę?

– Yra toks mitas, kad „pripūstos“ lūpos nedžiūsta. Tai čia reikia atskirti du dalykus. Jei kalbame apie tas perpūstas lūpas, jos nuolat džiūsta, nes jas tempia. Ta procedūra vadinama lūpų kontūravimu ir didinimu ir neturi nieko bendra su lūpų drėkinimu.

Bet tiesa, kad šiandien jau yra tokių injekcijų, kurios skirtos lūpoms drėkinti, minkštinti, lūpų kontūrui atstatyti. Vizualiai lūpų apimtis po šios procedūros nepadidėja, net būtų sunku pasakyti, kad kas nors suleista, nes ne tam tos injekcijos skirtos. Aišku, ši procedūra jau atliekama gydytojų, ne kosmetologų ar salone už kampo.

– O moterų mėgstama mikropigmentacija padeda, kenkia ar lūpų drėgmei įtakos neturi?

– Mikropigmentacija labai sausina lūpų odą, ypač ta vadinamoji senamadiška. Jei jau moterys darosi šią procedūrą, rekomenduočiau pridėti ir injekciją, kad lūpos būtų drėgnesnės, minkštesnės. Jei atliekamos intervencinės procedūros, reikėtų daugiau apie jas pasidomėti ir žinoti, kaip atstatyti tai, ką pažeidi.

– Na, ir pabaigai, kadangi jau atėjo pavasaris, ne už kalnų – ir vasara, kaip prižiūrėti lūpas šiltuoju metų sezonu?

– Vasarą reikėtų rinktis priemones, kurios turi apsaugą nuo saulės (SPF). Priklauso nuo to, kur esate ir kiek būnate saulėje, bet geriausia rinktis priemones, kurios turi didžiausią apsaugą. Tam tinka ir kremai, kurių SPF 50. Yra tokia naujiena – SPF priemonė, kurią galima tepti ir ant makiažo.

Vasarai mano pagrindinė rekomendacija – nedeginti lūpų, nes tai yra gleivinė. Lūpos yra jautriausia organizmo vieta, tad būtina skirti dėmesį jos apsaugai.

Mano nuomone, geriausia apsauga yra šešėlinė, Lietuvoje tai nėra labai sudėtinga. Užsienyje, jei daug laiko praleidžiate vandenyje, užsiimate vandens sportais arba skaitote knygą ir susidaro atspindžiai, net ir būnant su kepure galima nudegti lūpas. Apsauginės priemonės būtina nepamiršti ir kalnuose.

Kartais mėgstu pagąsdinti, bet išties – užtenka vieną kartą nudegti ir to padarinius galite pamatyti ir po dešimties metų. Nes pažeidimas jau būna įvykęs ir tų ląstelių nebeatstatysime. Dar prisideda ir visi kiti veiksniai: nėštumas, gyvenimo tempas, įtampa darbe ir galiausiai metai – tas oksidacinis stresas kaupiasi ir vieną dieną drioksteli.

Todėl visada ir pabrėžiu, tiek kalbant apie veido, tiek apie lūpų odą, kad būtina kasdienė priežiūra ir apsauga. Vien injekcijos visko nesutvarkys. O vasarai mano pagrindinė rekomendacija – nedeginti lūpų, nes tai yra gleivinė. Reikia prisiminti, kad lūpų oda – tai ne rankų, ne kojų ir net ne veido, kuris yra nugairintas ir vėjo, ir saulės. Lūpos yra jautriausia organizmo vieta, tad būtina skirti dėmesį jos apsaugai.

Shutterstock nuotr./Lūpų balzamas
Shutterstock nuotr./Lūpų balzamas

Baigdama pokalbį kosmetologė dar kartą sudėliojo pagrindinius akcentus, kokia turėtų būti kasdienė lūpų priežiūra: jas būtina drėkinti, prieš tepantis lūpų balzamą pirmiausia lūpas patepti drėkinamąja priemone – kremu ar gydomuoju kremu, vasarą naudoti apsaugą nuo saulės, o žiemą – riebesnės tekstūros apsauginę priemonę nuo šalčio.

„Ir viskas. Ši kasdienė priežiūra tikrai duos rezultatų, – sakė A.Krasnevičienė ir pridūrė, kad be visų pagalbinių priemonių, labai svarbu nepamiršti vandens: – Gerti vandenį – pats paprasčiausias ir pigiausias būdas, kad organizmas nehidratuotų, nes lūpos tai išduoda.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką