Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 25d. 14:00

Kosmetologė apie veido valymą specialisto kabinete ir odos priežiūrą namuose

Veido valymas
Vida Press nuotr. / Veido valymas

Paviršinis, giluminis, mechaninis, odos valymas ultragarsu. Nutarus apsilankyti pas kosmetologą lengva pasiklysti veido valymo procedūrų pasaulyje. Ką reiškia šie pavadinimai? Kokia šių procedūrų nauda? Ar tikrai būtina lankytis pas kosmetologą? Kaip prižiūrėti savo odą namuose?

Apie veido valymo būdus, kada reikėtų vengti procedūrų, kaip rūpintis savo oda namuose, net tada, kai lankomės pas specialistą, papasakojo Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ kosmetologė Ugnė Želvytė.

Asmeninio archyvo nuotr./Kosmetologė Ugnė Želvytė
Asmeninio archyvo nuotr./Kosmetologė Ugnė Želvytė

– Kodėl būtina valyti veido odą?

– Odos valymas prasideda nuo kasdienės odos priežiūros. Dulkės, makiažo likučiai ir kiti nešvarumai susimaišo su riebalinių liaukų išskyromis ir užkemša poras. Taip atsiranda palanki terpė inkštirams ir spuogeliams susidaryti. Atliekant veido valymą parenkamos tinkamos veido priežiūros priemonės, kurios neleidžia odai vėl užsiteršti. Po procedūros švarios poros tinkamai atlieka savo funkciją, riebalinės liaukos neužsikemša, uždegimo elementų nebelieka, todėl veidas ima natūraliai švytėti.

Dulkės, makiažo likučiai ir kiti nešvarumai susimaišo su riebalinių liaukų išskyromis ir užkemša poras.

– Kas kiek laiko reikėtų lankytis pas specialistą?

– Iš pradžių procedūrą reikia atlikti kas mėnesį ar dažniau. Tada, kai veido oda normalizuojasi, veido valymą pakanka atlikti kartą per du tris mėnesius, kitiems ir rečiau. Tai priklauso nuo veido odos tipo, būklės.

– Kokie šiandien yra veido valymo būdai?

– Juos galima išskirti keturis: paviršinis, giluminis, mechaninis ir odos valymas ultragarsu. Paviršinis veido odos valymas prasideda nuo kasdienės odos priežiūros. Dulkės, makiažo likučiai ir kiti nešvarumai susimaišo su riebalinių liaukų išskyromis ir užkemša poras. Taip atsiranda palanki terpė inkštirams ir spuogeliams susidaryti. Tinkama odos priežiūra, jos valymas, padeda odai išlikti švariai ir skaisčiai.

Giluminis odos valymas nėra kasdienė procedūra. Tai specialus odos valymas, kuris priklauso nuo odos tipo ir jos poreikių. Atliekant giluminį valymą pašalinami odos nešvarumai, inkštirai, negyvas raginių ląstelių sluoksnis. Po jo tampa lengviau prasiskverbti į odą, geriau pasisavinamos kosmetikos priemonės, kremai, veiksmingiau veikia kaukės. Tam naudojami specialūs šveitikliai (mechaniniai, enziminiai, cheminiai).

Atliekant mechaninį veido valymą ant odos uždedama šildomoji kaukė, kompresai arba ji yra garinama. Šis procesas atliekamas tam, kad atsivertų poros, suminkštėtų odos paviršius ir būtų galima rankomis ar specialiais instrumentais, aparatais pašalinti inkštirą ar spuogelį. Po šios procedūros būtina labai kruopščiai dezinfekuoti odą, kad neatsirastų infekcija. Užbaigus dedama valomoji, poras sutraukianti arba kita kaukė, atitinkanti odos tipą ir jos poreikius. Mechaninio veido valymo procedūrą galima atlikti visais metų laikais. Tik po jos keletą dienų rekomenduojama vengti saulės, neiti į soliariumą, saunas.

Atlikus giluminį valymą tampa lengviau prasiskverbti į odą, geriau pasisavinamos kosmetikos priemonės.

Kalbant apie odos valymą ultragarsu, pastarojo poveikis audiniams pasireiškia mechaniniu, šiluminiu, biocheminiu būdu. Mechaniškai ultragarsas veikia odą perduodant svyravimus per ploną vandens, gelio ar kitos kosmetinės priemonės sluoksnį. Taip ultragarso bangos iškelia nešvarumus į odos paviršių. Prieš procedūrą oda sudrėkinama, tada įjungiamas ultragarso prietaisas ir taip į odos paviršių iš gilesnių sluoksnių iškeliami nešvarumai. Nuo odos paviršiaus jie nuvalomi mentele. Atlikus ultragarsinį odos valymą, nuo odos nuvalomos suragėjusios ląstelės, išvalomi inkštirai, oda tampa skaistesnė.

Vida Press nuotr./Profesionalus odos šveitimas
Vida Press nuotr./Profesionalus odos šveitimas

– Kokie veido valymo būdai yra veiksmingiausi?

– Atliekant veido valymą ir naudojant aparatines metodikas veido valymo procedūra bus gerokai veiksmingesnė. Kokį valymą atlikti, nuspręs kosmetologas, įvertinęs odos būklę.

Vaporizacija gali būti taikoma paruošiamajame etape. Garai papildomai valo odą, išplečia poras, suminkština komedonus (inkštirus), pagerina kraujotaką, padidina odos turgorą.

Jeigu odoje yra nors vienas uždegiminis židinys, veido valymo procedūros atlikti negalima.

Gilusis odos valymas – pagarinus arba garinant galima atlikti fermentinį arba mechaninį odos šveitimą. Jie padeda giliau ir tolygiau išvalyti odą. Mechaninį veido valymą galima atlikti naudojant vakuumą arba ultragarsą.

Vakuuminiam valymui naudojamas specialus vakuumo aparatas su tam skirtais antgaliais. Veido oda vakuuminiam valymui paruošiama kaip ir mechaniniam. Specialūs antgaliai veikia odą neigiamu slėgiu, taip nuvalomas paviršinis raginis sluoksnis, atsiveria poros ir iš dalies išvalomi komedonai.

Procedūros ultragarsu turi pranašumą prieš kitus metodus, nes veikia odą jos nespausdamos ar neištempdamos, neardo odos paviršinių sluoksnių. Tačiau, jei yra pūlingų elementų, šveitimo ultragarsu atlikti negalima, nes gali išplisti infekcija.

Darsonvalizacija atliekama norint nuraminti ar dezinfekuoti veido odą. Skystas azotas turi stipriai išreikštą sausinamąjį efektą. Atlikus giluminį šaldymą uždegiminiai elementai geriau rezorbuojasi.

– Kokiai odai veido valymo procedūra netinka? Kada jos reikėtų vengti?

– Veido valymą galima atlikti tik esant nesudirgusiai odai. Jeigu odoje yra nors vienas uždegiminis židinys, o ypač sunki aknės forma, veido valymo procedūros atlikti negalima. Iš pradžių būtina gydytojo konsultacija, gydyti uždegimą ir tik tada galima atlikti veido valymą. Kitu atveju infekcija gali išplisti.

– Ar tiesa, kad veido valymas gali sutvarkyti įvairias odos problemas? Kokias?

– Veido valymo procedūra ne tik sprendžia estetines problemas, bet ir mobilizuoja probleminės odos vidinius resursus, stimuliuoja jos apsauginius mechanizmus, yra profilaktinė aknės priemonė.

– Yra žmonių, kurie dėl tam tikrų priežasčių, pavyzdžiui, finansinių, nesilanko kosmetologo kabinete. Ką patariate tokiems žmonėms? Kaip jie turėtų prižiūrėti savo odą?

– Jei nėra galimybės dažnai lankytis pas kosmetologą, vis tiek rekomenduočiau bent kartą per metus pasirodyti dermatologui ar kosmetologui, kad tinkamai įvertinus jūsų odos būklę būtų parinktos tinkamos priemonės naudoti namuose.

Vida Press nuotr./Veido odos priežiūra
Vida Press nuotr./Veido odos priežiūra

– Net jei ir vaikšto pas specialistą, žmogus savo oda turi rūpintis ir namuose, kad tie vizitai nenueitų veltui. Ką reikėtų daryti namuose, kaip prižiūrėti – valyti – veido odą?

– Namų priežiūra yra labai svarbi. Geriausia, kad kosmetikos priemones ir namų priežiūros planą pagal jūsų odos tipą ir būklę, individualiai parinktų gydytojas dermatologas arba medicininį išsilavinimą turintis kosmetologas.

Kiekvieno oda skirtinga. Todėl renkantis kosmetikos priemones būtina atsižvelgti į odos tipą ir būklę. Svarbiausia veido odą kartą ar du per dieną tinkamai nuvalyti, naudoti drėkinamuosius arba maitinamuosius kremus, serumus, kuriuose būtų drėkinamųjų, stimuliuojamųjų veikliųjų medžiagų, vitaminų.

Kartą per savaitę būtina nušveiti veido odą ir naudoti drėkinamąsias arba valomąsias kaukes. Taip pat derėtų reguliariai lankytis pas kosmetologą, kad atliktų specialias procedūras, tinkamas jūsų veido odai.

Kaip ir normali ar sausa, riebi oda reikalauja priežiūros. Jai valyti rekomenduojama naudoti gelio arba putų tekstūros prausiklius, kuriuose nėra riebalų. Prausimosi priemonėje turėtų būti antioksidantų (vitaminų A ir E), antiseptinių ir uždegimą slopinančių medžiagų.

Po prausiklio rekomenduojama naudoti toniką be spirito. Priemonės su šia sudedamąja dalimi odą sausina. Pageidautina, kad toniko sudėtyje būtų šių ingredientų: hamamelių, alantoino, rozmarinų ar levandų ekstrakto, propolio, arbatmedžio, cinko ir kt.

Kad riebi oda būtų graži ir sveika, būtina naudoti drėkinamuosius kremus ar gelius. Juose turėtų būti ne tik drėkinamųjų komponentų, bet ir kitų veikliųjų medžiagų – mažinančių hiperkeratozę (odos suragėjimą), riebalų išsiskyrimą, sutraukiančių poras, raminančių odą. Mišrią veido odą prižiūrėti sunkiau, nes jai reikia daugiau ir riebalų, ir drėgmės.

Turintiems sausą, linkusią pleiskanoti odą, reikėtų rinktis prausiklius, kurių sudėtyje yra aliejaus. Taip pat iškart nusiprausus reikėtų odą patepti drėkinamuoju ar maitinamuoju kremu. Derėtų vengti ir itin dažno prausimosi. Naudoti drėkinamąsias, odos barjerą atkuriančias veido kaukes.

– Kalbant apie veido valymą, ko tikrai reikėtų vengti?

– Jei veido oda uždegiminė, neliesti ir nespaudinėti uždegiminių elementų patiems, nes gali susidaryti randeliai, hematomos, išplisti infekcija. Geriausia naudoti kosmetikos priemones, kurias parinko gydytojas dermatologas ar kosmetologas pagal jūsų odos būklę. Reguliariai lankytis pas kvalifikuotą kosmetologą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kas slypi už Makedonijos tinklalapių, padėjusių išrinkti Donaldą Trumpą?

Sportas

Farerų futbolo mėgėjų įveikti nesugebėjęs „Žalgiris“: „Lietingą dieną išlipome sausi“

Vardai

Andrius Šedžius – apie jį sukrėtusios „Akropolio“ evakuacijos tyrimą: „Viskas daryta tik „dėl akių“

K.Sarnickas-Kastetas: apie parašytą knygą, K.Vonnegutą ir įsimintiniausius kūrinius

Aktualu

Šilutės rajone galimai neblaivaus vairuotojo nesuvaldytas BMW trenkėsi į elektros stulpą

Aktualu

Žiniasklaidos pranešimas apie Palangoje viršijusį greitį Ramūno Karbauskio „Cadillac“ – klaida

Vardai

Palangos „Žvaigždžių lenktynėse“ nugalėjo Dovydas iš „120“, bronzą iškovojo J.Leonavičiūtė

Aktualu

Neįtikėtina idėja: Kauno marių užtvindytas senąsias Rumšiškes gaivins jų gyventojų palikuonys

Kultūra

Thomo Manno festivalyje apdovanojant geriausią esė – diskusijos apie Dainų šventę

Praeities šešėliai apleistuose pastatuose Graikijoje

24sek

Išvykstančiam DeMarui DeRozanui – Jono Valančiūno žinutė

Gyvenimas

Kaimynai iškvietė policiją, bet moteris smurtavusiam vyrui pretenzijų neturi. Kaip jai padėti?

Vardai

Botanikos sode Vilniuje koncertavo seksualumu trykštanti švedų muzikos chuliganė Tove Lo

Verslas

Žmonės neatgauna pinigų už neįvykusį koncertą, nes „Bilietai.lt“ dalį jų pasiliko sau

Sportas

Kipro vicečempionų barjeras – per aukštas: „Stumbras“ baigė kelionę Europoje

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Aneta: „Gražindama aplinką išmokau gėlių kalbos“

Sportas

Kelionė tęsiasi: prognozes paneigę „Trakai“ palaužė „Irtyš“

Pasaulis kišenėje

Lietuviai įstrigo Alikantės oro uoste: teko ištverti pragarišką karštį lėktuve, sutriko sveikata

Verslas

Kaip neprasiskolinti per atostogas: suplanuokite, ką aplankysite ir kur valgysite

24sek

Carmelo Anthony išmainytas į „Hawks“, bet Atlantoje nežais

Naujienos

Aktualu

Kas slypi už Makedonijos tinklalapių, padėjusių išrinkti Donaldą Trumpą?

Sportas

Farerų futbolo mėgėjų įveikti nesugebėjęs „Žalgiris“: „Lietingą dieną išlipome sausi“

Vardai

Andrius Šedžius – apie jį sukrėtusios „Akropolio“ evakuacijos tyrimą: „Viskas daryta tik „dėl akių“

K.Sarnickas-Kastetas: apie parašytą knygą, K.Vonnegutą ir įsimintiniausius kūrinius

Aktualu

Šilutės rajone galimai neblaivaus vairuotojo nesuvaldytas BMW trenkėsi į elektros stulpą

Aktualu

Žiniasklaidos pranešimas apie Palangoje viršijusį greitį Ramūno Karbauskio „Cadillac“ – klaida

Vardai

Palangos „Žvaigždžių lenktynėse“ nugalėjo Dovydas iš „120“, bronzą iškovojo J.Leonavičiūtė

Aktualu

Neįtikėtina idėja: Kauno marių užtvindytas senąsias Rumšiškes gaivins jų gyventojų palikuonys

Kultūra

Thomo Manno festivalyje apdovanojant geriausią esė – diskusijos apie Dainų šventę

Praeities šešėliai apleistuose pastatuose Graikijoje

24sek

Išvykstančiam DeMarui DeRozanui – Jono Valančiūno žinutė

Gyvenimas

Kaimynai iškvietė policiją, bet moteris smurtavusiam vyrui pretenzijų neturi. Kaip jai padėti?

Vardai

Botanikos sode Vilniuje koncertavo seksualumu trykštanti švedų muzikos chuliganė Tove Lo

Verslas

Žmonės neatgauna pinigų už neįvykusį koncertą, nes „Bilietai.lt“ dalį jų pasiliko sau

Sportas

Kipro vicečempionų barjeras – per aukštas: „Stumbras“ baigė kelionę Europoje

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Aneta: „Gražindama aplinką išmokau gėlių kalbos“

Sportas

Kelionė tęsiasi: prognozes paneigę „Trakai“ palaužė „Irtyš“

Pasaulis kišenėje

Lietuviai įstrigo Alikantės oro uoste: teko ištverti pragarišką karštį lėktuve, sutriko sveikata

Verslas

Kaip neprasiskolinti per atostogas: suplanuokite, ką aplankysite ir kur valgysite

24sek

Carmelo Anthony išmainytas į „Hawks“, bet Atlantoje nežais

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką