Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 12d. 10:53

Kosmetologė pasidalijo aknės gydymo rezultatais: vien procedūrų neužtenka

Aknės gydymas
Asmeninio archyvo nuotr. / Aknės gydymas

Aknė – labiausiai paplitusi odos problema, pasireiškianti įvairiais odos bėrimais ir spuogais. Dažniausiai ji kankina paauglius ir jaunus žmones, tačiau pasireiškia ir suaugusiesiems. Kosmetologė Rugilė Jaudegytė pasidalijo aknės gydymo rezultatais, kai merginoms buvo taikomos rūgštinės veido valymo procedūros ir tinkamai stengtasi veido oda rūpintis namuose.

Tiesa, kalbėdama apie aknės gydymą, kosmetologė R.Jaudegytė įspėjo, kad siekiant ilgalaikių rezultatų, tik procedūrų kosmetologo kabinete ir tinkamos odos priežiūros namuose neužtenka.

Į ką dar būtina atkreipti dėmesį, kaip gydyti aknę, kuo ypatingos rūgštinės veido procedūros, kaip tinkamai rūpintis veido oda namuose ir kada vertėtų susirūpinti savo odos būkle bei kreiptis į specialistą – pokalbyje su kosmetologe.

– Kaip žmogui, kurio veido oda paberta ar nusėta spuogų žinoti, kad tai – veikiausiai aknė?

– Aknės formų yra įvairių: komedoninė, hormoninė, paauglių, vėlyvoji ir t. t. Vienas kitas bėrimas nėra aknė. Jai būdinga sutrikusi riebalinių liaukų veikla, odos kimšimasis, itin gilūs, skausmingi bėrimai, kurie nuolat plinta.

Pats žmogus nelabai gali įvertinti, ar jam tikrai aknė ar tiesiog odos uždegimas / pabėrimas. Tai geriausiai gali nustatyti specialistas, pabendravęs su žmogumi, apžiūrėjęs jo veido odą, atlikęs tyrimus – jei randama acne bakterija, vadinasi, tai – aknė. Todėl visada atsiradus odos pakitimams rekomenduoju apsilankyti pas kosmetologą ar dermatologą.

– Būna atvejų, kai žmonės odos problemas gydosi patys. Ar tiesa, kad aknę, kai dar lengva stadija, irgi galima gydytis pačiam namuose?

– Dažnai žmonės kreipiasi jau problemai esant stipriai pažengus. Labai džiaugiuosi, kai jauni žmonės ateina ar paaugliai yra atvedami tėvų vos tik pastebėjus menkiausius odos pakitimus. Taip galima užkirsti kelią spuogų formavimuisi.

Labai svarbu nepamiršti tinkamos veido odos priežiūros namuose. Priemonių pasirinkimas išties gausus, bet labai rekomenduoju nepasikliauti tik savo nuojauta ar draugės patarimais jas renkantis. Verčiau rekomenduoju pasikonsultuoti su specialistu, kuris apžiūrės odą, įvertins pažeidimų gylį, jos jautrumą, ir parinks būtent jūsų odai tinkamiausias priemones.

– Kaip tinkamai galima prižiūrėti savo veido odą namuose, padėti jos būklei, jei, tarkime, yra aknės užuomazgų, bet žmogus nesikreipia į specialistą? Kokiomis priemonėmis galima tai sumažinti?

– Veido odos priežiūra namuose, žinoma, prasideda nuo paprasčiausios higienos. Būtina veidą prausti ryte ir vakare. Tam galima rinktis prausiklius, gelius, pienelius, putas ir t. t. Beriamai ir besikemšančiai odai rekomenduoju rinktis priemonę, kurios sudėtyje būtų organinių rūgščių, jos veikia kaip antiseptikai ir itin giliai išvalo odą.

Beriamai ir besikemšančiai odai rekomenduoju rinktis priemonę, kurios sudėtyje būtų organinių rūgščių.

Po prausimosi reikalingas kremas. Jį reikėtų rinktis pagal problemą, spuogų atveju rekomenduočiau nepamiršti odos ir padrėkinti. Optimalus variantas – ryte rinktis lengvą, matizuojantį, porų nekemšantį drėkiklį, o nakčiai – intensyviau veikiantį, turintį aktyvesnių sudedamųjų dalių kremą, kuris dar ir kovotų su bėrimais.

– Jūsų atsiųstose nuotraukose – aknės gydymas. Kokiu būdu pasiekta tokių rezultatų?

– Mano praktikoje labiausiai pasitaikanti problema – spuogai. Esant šiai odos problemai, atlieku veido valymo (rūgštinių kartu su mechaniniu) procedūrų kursą. Dažniausiai atliekama 10 procedūrų, po kartą per savaitę. Taip suformuojama tęstinė odos priežiūra, nuolat pravalomi nauji užsikimšimai, oda raminama, mažinama uždegiminių elementų, šviesinamos dėmelės ir randeliai.

Asmeninio archyvo nuotr./Aknės gydymas
Asmeninio archyvo nuotr./Aknės gydymas

Nuotraukose matyti odos būklė, apsilankant pirmą kartą ir jau po kurso. Klientėms buvo atlikta 8–10 rūgštinių veido procedūrų, kai kuriais atvejais šios procedūros buvo derinamos su mikroadatine mezoretapija. Ją naudoju, kai nebėra bėrimų, likusiems randeliams, dėmelėms ir odos nelygumams koreguoti.

Po 10 procedūrų kurso rekomenduoju apsilankyti po mėnesio, tada įvertinama odos būklė ir nusprendžiama, kiek laiko praėjus pasimatysime vėl – prevenciškai sveikos odos būklei palaikyti.

Asmeninio archyvo nuotr./Aknės gydymas
Asmeninio archyvo nuotr./Aknės gydymas

– Kalbant apskritai apie rūgštines veido procedūras – kuo jos ypatingos ir dėl kokių priežasčių dažniausiai atliekamos?

– Rūgštinės veido procedūros gali būti atliekamos įvairioms odos problemoms spręsti, įvairiems odos tipams, žinoma, labai svarbu tinkamai parinkti rūgštį ir jos stiprumą. Dažniausiai klientės kreipiasi su tokiomis odos problemomis kaip spuogai, užsikimšusi ir beriama veido oda, atsiradus pigmentinėms dėmėms, pirmoms raukšlelėms ar staiga sumažėjus odos elastingumui.

Organinių rūgščių poveikis yra labai platus. Svarbiausias dalykas – odos regeneracijos (atsinaujinimo) aktyvinimas ir skatinimas. Dažnai tai ir yra viena priežasčių staiga pasikeitus odos būklei – iš lygios ir skaisčios odos ji tampa papilkėjusi, suglebusi ir nebegyvybinga. Namuose naudojant priemones su rūgštimis ar atliekant tokio pobūdžio procedūras kabinete, odą skatinama „išjudinti“. Taip pagreitinamas odos atsinaujinimas, pagerėja jos būklė.

Be regeneracijos skatinimo, rūgštys turi itin stiprų priešuždegiminį poveikį. Tai aktualiausia tiems, kurie turi beriamą / spuoguotą odą. Rūgštys stabdo mikroorganizmų, sukeliančių uždegiminius procesus, dauginimąsi, ir ant odos paviršiaus suformuoja terpę, kurioje bakterijos negali išgyventi. Labai greitai atsistato pažeistas odos imunitetas, gerokai sumažėja bėrimų, nurimsta nuolat besiformuojantys nauji uždegiminiai spuogeliai.

Mechaninis veido valymas tikrai saugus, jei yra profesionaliai atliekamas.

Taip pat rūgštys itin dažnai naudojamos kovojant su pigmentinėmis dėmėmis, atsiradusiomis itin stipriai veikiant odą saulės spinduliais ar pasireiškus hormoniniam aspektui. Rūgštys šviesina, skaistina odą, naikina ne tik jau susiformavusias pigmentines dėmes, bet ir stabdo naujų atsiradimą.

– Ar šaltasis metų laikas tinkamas rūgštinėms veido procedūroms?

– Ruduo, žiema ir ankstyvas pavasaris yra itin tinkamas laikotarpis rūgštinėms procedūroms. Tik labai svarbu žinoti, kad tiek savaitę prieš procedūrą, tiek po jos odą reikia atsakingai saugoti nuo saulės spindulių. Negalima lankytis soliariumuose, tai nerekomenduojama ir neatliekant procedūrų, degintis saulėje ir einant į lauką kasdien būtina naudoti kremą nuo saulės, kurio SPF 50.

Žinoma, rūgštines procedūras galima atlikti ir vasarą, tik būtina atsakingiau pasisaugoti saulės, nevykti greitu metu atostogauti, kad būtų išvengiama tiesioginių saulės spindulių.

– Kada negalima atlikti rūgštinių veido procedūrų?

– Rūgštinių procedūrų nerekomenduojama atlikti itin jautriai odai ar esant ūmiam odos uždegimui, pavyzdžiui, dermatitui.

– Kalbėdama apie spuoguotos odos gydymą užsiminėte, kad, be rūgštinio veido valymo, taikote ir mechaninį. Kadaise tik jis ir buvo taikomas, tačiau vėliau vis tekdavo išgirsti įvairiausių istorijų, kaip ši procedūra pakenkdavo. Taigi klausimas – ar jis saugus?

– Mechaninis veido valymas tikrai saugus, jei yra profesionaliai atliekamas. Mano nuomone, tai vienas efektyviausių būdų išspręsti bėrimų problemą.

Iš klienčių esu prisiklausiusi, kokių nemalonių patyrimų joms teko išgyventi anksčiau atliekant veido valymo procedūras, kai po procedūros veidas būdavo stipriai patinęs, paraudęs ir net vietomis žaizdotas. Šiuo metu yra puikių priemonių mechaninį veido valymą atlikti švelniai, netraumuojant odos, ją maksimaliai nuraminant.

Po veido valymo klientės, pažiūrėjusios į veidrodį, dažnai nustemba, tai nė kiek nepanašu į tai, kas būdavo anksčiau. Žinoma, oda būna šiek tiek raustelėjusi, tačiau visiškai nesutraumuota, todėl randams susidaryti nėra galimybių.

– Grįžtant prie pačios aknės – ar įmanoma ją visiškai išgydyti? Ko tam reikia?

– Aknė – bėrimai, spuogai, užsitersusi ir serganti oda, tai ne tik paviršinė problema. Dažnai viskas slypi kur kas giliau. Odos uždegimo priežastis gali būti vidiniai organizmo sutrikimai, hormonų ar žarnyno disbalansas, nuolatinis stresas, nevisavertė mityba, nuovargis, netinkama higiena ar prastos kosmetikos priemonės. Dažnai kelioms priežastims susidėjus į vieną, organizmas itin išsibalansuoja, tampa neatsparus, pervargęs ir nebesugeba tinkamai funkcionuoti.

Sveikos, lygios ir skaisčios odos receptas – vidinė harmonija ir tinkama išorinė odos priežiūra.

Labai svarbu žiūrėti į visumą. Tik naudojant kokybiškas priemones ar atliekant procedūras, ilgalaikių rezultatų pasiekti sunku. Reikia atsigręžti į save, į tai, kaip gyvename, ką valgome, kiek pailsime. Sveikos, lygios ir skaisčios odos receptas – vidinė harmonija ir tinkama išorinė odos priežiūra.

– Ką patartumėte kiekvienam, net ir tam, kuris neturi odos problemų, -kaip tinkamai prižiūrėti odą? Ir kas kiek laiko, jei žmogui leidžia finansinės galimybės, vertėtų apsilankyti pas kosmetologą?

– Tiems, kurie neturi odos problemų, svarbiausia itin tinkamai atsirinkti jiems geriausiai tinkančias priemones veido odos priežiūrai namuose, kad kuo ilgesnį laikotarpį galėtų džiaugtis puikia odos būkle. Būtina kasdien naudoti prausiklį, kremą, nepamiršti odos drėkinimo tiek iš išorės – serumais, kaukėmis, tiek iš vidaus – gerti pakankamai vandens.

Profilaktiškai apsilankyti rekomenduočiau kas mėnesį – padrėkinti, pamaitinti ar atstatyti stipresnėmis profesionaliomis priemonėmis, o vėliau jau tęsti priežiūrą namuose. Tačiau atsiradus bent menkiausiems odos pakitimams siūlyčiau nedelsti ir kreiptis į specialistą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką