Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Krūtinės korekcija savais riebalais ir implantais. Kaip tai atliekama?

Krūtų korekcinėms operacijoms moterys ryžtasi dėl įvairių priežasčių. Kiekvienas naujas atvejis yra unikalus ir reikalaujantis išskirtinio dėmesio – tai yra ilgas informacijos paieškų ir svarbaus apsisprendimo procesas.
Moters krūtinė
Moters krūtinė / „Fotolia“ nuotr.

Kai kurios merginos dar paauglystėje yra nepatenkintos savo krūtų apimtimi ar forma. Kitoms moterims atsiranda kompleksų dėl pakitusios krūtinės tik po gimdymo ir žindymo laikotarpio. Taip pat yra moterų, norinčių krūtinės korekcinių operacijų po persirgtos krūtų onkologinės ligos.

Visuomenėje dažnai krūtų korekcija yra siejama su natūralumo stoka, „holivudinio“ įvaizdžio siekimu, net intelekto ribotumu. Moterys dėl tokių užgaulių nuomonių neretai atsisako plastinės chirurgijos specialistų pagalbos ir visą gyvenimą kompleksuoja dėl jas varginančios problemos.

Mažos krūtinės kompleksas

Krūtinės dydį labiausiai lemia genai, todėl natūraliai padidinti krūtinę yra labai sunku ar net neįmanoma. Dėl šios priežasties krūtinės korekcijoms dažniausiai taikomos plastinės operacijos. Ką verta žinoti apie krūtų didinimą ir koregavimą, pasakoja „Flebologijos klinikos“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Jonas Drąsutis.

Labai svarbu nepamiršti, kad plastines operacijas atliekantys chirurgai padėti gali tik tada, kai moteris yra visiškai įsitikinusi, kad korekcija jai yra reikalinga ir tai pagerins gyvenimo kokybę. Tuomet kartu su specialistu yra nusprendžiama, kokios korekcijos bus taikomos.

Pirmiausia, chirurgas išsiaiškina, ko konkrečiai tikisi pacientė. Nuo to priklauso, kokia operacija yra tinkama tam tikru atveju. Apsisprendus dėl operacijos, atliekami krūtų ir krūtinės ląstos matavimai, su paciente aptariamas priešoperacinis pasiruošimas, operacijos eiga bei pooperacinis laikotarpis.

Atsižvelgdamas į klientės norus, specialistas rekomenduoja jai tinkamiausią korekcijos būdą. Jeigu moteris pageidauja krūtų padidinimo savais riebalais, tuomet ieškoma geriausių būdų, kad būtų pasiektas tinkamas rezultatas.

Riebalų persodinimas – tai kompleksinė procedūra, kuomet nuo tam tikrų kūno vietų (pvz.: pilvo, šlaunų) yra nusiurbiamas riebalinis audinys ir paruošiamas injekcijoms į norimas kūno vietas (pvz., krūtis). Būtina žinoti, kad ne visas persodintas riebalinis audinys prigyja, todėl tokio tipo operacijos dažniausiai yra kartojamos po kelis kartus, kad būtų pasiektas norimas rezultatas.

Mokslinės literatūros bei individualios praktikos duomenimis, pastebėta, kad riebalų prigijimas siekia ~50%. Kartais riebalų persodinimas nėra tinkamas metodas atlikti krūtų padidinimą. Dažniausiai tai pasitaiko liekno kūno sudėjimo moterims, kurios neturi pakankamai riebalinio audinio kitose kūno vietose.“

Nusprendus atlikti krūtinės didinimą implantais, atliekami detalūs moters krūtų matavimai ir plastinis chirurgas parenka būtent tuos krūtų implantus, kurie yra tinkamiausi. Konsultacijos metu yra detaliai išsiaiškinama apie pageidaujamą krūtų formą po operacijos, nes nuo to priklauso, kokios formos implantas yra tinkamiausias tam tikru individualiu atveju. Implantai gali būti apvalūs, lašo formos (anatominiai) arba ergonominiai. Implantų formos parinkimas priklauso nuo klientės pageidavimo, jos kūno sudėjimo ar krūtinės formos.

Krūtinės didinimo implantais operacija trunka apie 1–1,5 valandos, taikant bendrinę nejautrą. Operacijos metu pjūvis yra atliekamas iš anksto aptartoje vietoje: areolos (tamsesnis, pigmentuotos odos sritis apie spenelį) srityje, pokrūtininėje raukšlėje arba pažastyje. Pjūvių galimybės aptariamos su gydytoju individualios konsultacijos metu.

Dažniausiai pjūvis atliekamas pokrūtininėje raukšlėje. Tai yra bene saugiausia ir labiausiai naudojama pjūvio vieta. Implantas gali būti implantuojamas arba po raumeniu, arba po liauka. Natūralesnis krūties vaizdas būna pirmuoju atveju, kuomet implantas yra po raumeniu, o ne virš jo.

Po operacijos 6 savaites yra rekomenduojama dėvėti specialią kompresinę liemenėlę. 10 dienų po operacijos galima pradėti tepti silikoninio pagrindo tepalus, mažinančius randų formavimąsi. Galutinis rezultatas matomas po 2–3 mėnesių nuo operacijos dienos – tiek laiko užtrunka, kol suminkštėja krūtų audiniai. Pooperaciniai randai tampa mažiau pastebimi maždaug po 6 mėnesių.

Svarbu nepamiršti, kad kintant kūno masei ar bėgant metams krūtys linkusios keisti savo išvaizdą, todėl praėjus 15–20 metų po pirmos operacijos, gali tekti atlikti koreguojančias krūtų operacijas. Korekcijos reikalingos ne dėl to, kad būtina keisti implantą, bet todėl, kad krūtys pakito ir pakeitė savo formą.

Atminkite:

  • Krūtų implantai netrukdo žindyti kūdikio, nes implantas dedamas po liauka arba po raumeniu;
  • Pasididinus krūtinę nereikia atsisakyti ar keisti fizinio aktyvumo įpročių. Aktyvumas ribojamas tik gijimo proceso metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius