Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mineralinės kosmetikos kūrėja Jūratė Brasiūnaitė: „Šios grožio priemonės stebina savo universalumu“

Trylika metų Italijos romantiškajame Veronos mieste gyvenanti Jūratė Brasiūnaitė (35 m.) ekologiška kosmetika domisi jau labai seniai. Tai daryti ją paskatino ganėtinai jautri ir kaprizinga jos pačios oda.
Mineralinė kosmetika
Mineralinė kosmetika / „Shutterstock“ nuotr.

Ilgus metus spręsdama savo odos problemas, ji ieškojo geriausio sprendimo, kuris gražintų, puoselėtų ir tausotų odą, o ne paslapčiomis jai kenktų. Išbandžiusi įvairią ekologišką kosmetiką, J. Brasiūnaitė galiausiai atrado sau labiausiai tinkantį variantą – natūralią mineralinę kosmetiką.

„Buvau sužavėta jos poveikiu odai, tačiau mažas mineralinės kosmetikos produktų spalvų pasirinkimas ir nepakankamai geros estetinės jos savybės vertė ieškoti dar geresnių sprendimų. Taip pradėjau gaminti mineralinę kosmetiką pati“, – apie savo pomėgį, ilgainiui tapusį nedideliu verslu, pasakoja moteris.

Įvairių atspalvių makiažo pagrindus, skaistalus, šešėlius, akių pieštukus ir kitas kosmetikos priemones Jūratė Brasiūnaitė gamina savo asmeninėje, visas ES normas atitinkančioje laboratorijoje. Tačiau moteris pripažįsta, kad „JBminerals“ kosmetikos gamybos pradžia tikrai nebuvo lengva.

Apie savo verslą bei mineralinės kosmetikos ypatumus Ji24.lt pakalbino jbminerals.com įkūrėją Jūratę Brasiūnaitę.

Asmeninio archyvo nuotrauka/Jūratė Brasiūnaitė
Asmeninio archyvo nuotrauka/Jūratė Brasiūnaitė

– Kuo užsiimate gyvenime? Ar esate kosmetologė?

– Galima sakyti, esu Lietuvos emigrantė. Nuo 2002 metų gyvenu Italijoje, Veronoje. Ten baigiau universitetą, ekonomikos specialybę ir jau kelerius metus svarstau apie grįžimą į Lietuvą visam laikui.

Mano išsilavinimas nėra susijęs su grožio sritimi, bet mane visada labai domino ekologiška kosmetika ir natūralios grožio priemonės. Italai tokius gaminius išties mėgsta, o ir ekologiškų grožio priemonių pasirinkimas ten ypač didelis.

– Kaip kilo mintis pradėti mineralinės kosmetikos gamybą?

– Viskas prasidėjo nuo hobio. Kadangi mano oda yra labai jautri ir kaprizinga, ne visi kosmetikos gaminiai jai tinka. Kai kurios priemonės sukelia nepageidaujamą šalutinį poveikį  arba makiažas tiesiog susigeria į odą.

2010 metais vienoje Italijos vaistinėje man rekomendavo išbandyti mineralinį makiažo pagrindą. Tai buvo pirmasis mano išbandytas mineralinės kosmetikos gaminys, ir aš likau sužavėta. Tada ir pradėjau domėtis šia kosmetika bei daryti sau įvairius gaminius.

Taip pat skaitykite: 5 makiažo triukai, kurie padės jauniau atrodyti

Vėliau išdrįsau mineralinės kosmetikos pagaminti ir artimiausioms draugėms, seserims, pusseserėms. Gavusi daug teigiamų atsiliepimų ir sulaukusi begalės paskatinimų, nuspredžiau pradėti savo verslą.

Pradžia tikrai buvo nelengva. Teko daug konsultuotis su įvairiomis įstaigomis, laboratorijomis, standartizacijos departamentu, domėtis painiais Europos Sąjungos įstatymais ir leidžiamų žaliavų programomis. 

Stengiausi, nes norėjau, kad mano gaminama kosmetika atitiktų aukščiausius reikalavimus ir turėtų visus reikalingus, kokybę įrodančius dokumentus. Sukaupiau visas savo santaupas ir 2013 metais oficialiai užregistravau savo veiklą.

– Kiek, jūsų žiniomis, mineralinė kosmetika yra populiari tarp lietuvaičių?

– Ši kosmetika Lietuvoje žengia pirmuosius žingsnius ir nėra tokia pažįstama. Kai kas jau būna kažką girdėjęs, tačiau retas kas ja naudojosi. Tai kosmetika, kurią šiuolaikinis pasaulis atranda iš naujo, tad nenuostabu, kad lietuvaitės dar atsargiai į ją žvelgia ir dar nėra įgudusios ja naudotis.

– Kuo toji kosmetika ypatinga ir kodėl ji geresnė už įprastą? Ar tiesa, kad mineralinė kosmetika skaistina ir gydo odą?

– Mineralinė kosmetika sukurta iš natūralių mineralų, randamų Žemės gelmėse. Nuo mums įprastos ji skiriasi sudėtimi ir naudojimo būdu.

Ši kosmetika apsaugo nuo UV spindulių ir kitų šalutinių gamtos poveikių, neužkemša porų, leidžia odai natūraliai kvėpuoti bei veikia antibakteriškai.

Mineralinėje kosmetikoje nėra sintetinių ar cheminių junginių, todėl ji tinka visų tipų odai, ypač jautriai ir linkusiai į alergijas.

Sumalti mineraliniai milteliai estetiškai ir natūraliai pasiskirsto ant odos paviršiaus, todėl tinka tiek moterims, tiek ir vyrams.

Ši kosmetika teigiamai veikia ir pačią veido odą: apsaugo nuo UV spindulių ir kitų šalutinių gamtos poveikių, neužkemša porų, leidžia odai natūraliai kvėpuoti bei veikia antibakteriškai. Kai kurių priemonių sudėtyje yra ir ryžių miltelių, kurie ramina ir gydo sudirgusią odą.

– Kaip vyksta mineralinės kosmetikos gamybos procesas? Ar paprasta jos pasidaryti namuose?

– Mano kosmetikos gamyba paremta išskirtinai tik atsakingu ir itin atidžiu rankų darbu. Pagrindinė daugumos gaminių sudedamoji dalis – žėrutis. Taip pat į sudėtį įeina tokie natūralūs ir ekologiški komponentai, kaip titano dioksidas, cinko oksidas, baltasis molis, žaliasis molis, magnio steratas, gintaras, ryžių krakmolas bei mineraliniai pigmentai, suteikiantys gaminiui norimą atspalvį.

Taip pat skaitykite: 17 būdų panaudoti medų

Pasigaminti tokią kosmetiką galima ir namuose, tačiau būtina žinoti tinkamas formules. Reikia daug domėtis, kad žinotumėte, iš kokių šaltinių yra geriausia įsigyti reikiamų ingredientų. Vien rasti patikimus tiekėjus man užtruko nemažai laiko ir pastangų.

Aš pati labai daug dirbau, kol atradau būtent tą gaminio formulę, kuri suderina visas geriausias veikliąsias bei dekoratyviąsias medžiagas, reikalingas konkrečiam gaminiui. Ne taip paprasta būna ir išgauti būtent tą spalvą, kurios reikia.

– Ar mineraline kosmetika sunku naudotis? Papasakokite pagrindinius jos naudojimo būdus ir kiek laiko išlieka toks makiažas?

– Naudoti mineralinę kosmetiką tikrai nėra sudėtinga, tačiau įgūdžių tam tikrai reikia. Bėgant laikui naudotis šia kosmetika būna vis lengviau, mat ranka įgunda, pradedi justi, kaip naudoti konkrečią priemonę.

Darant makiažą reikia atsiminti tik 3 pagrindinius žingsnius:

  • Švarią odą pirmiausia reikia patepti norimu kremu ir palaukti, kol kremas įsigers – apytiksliai 5–10 min. Tai leis makiažui tolygiai pasiskirstyti ant odos paviršiaus.
  • Įberti į dangtelį šiek tiek norimo gaminio miltelių ir švelniai paliesti šepetėliu bei pasukti, kad priemonė lengvai padengtų šepetėlio šerelius.
  • Tuomet reikėtų švelniai nukratyti miltelių perteklių nuo šepetėlio ir tepti odą. Rekomenduojama tepti sukamaisiais judesiais, o priemonės galima kloti tiek, kol gausite norimą rezultatą.

Birų makiažo pagrindą galima drąsiai maišyti su savo kremu, tuomet pasidarysite BB kremą. Tai ypač aktualu turinčioms itin sausą odą; šiuo kremu veidą ne tik pasidažysite, bet ir pamaitinsite.

Asmeninio archyvo nuotr./Jūratė Brasiūnaitė
Asmeninio archyvo nuotr./Jūratė Brasiūnaitė

Jeigu norite dar geresnio maskavimo, palaukus 5 minutes, kol BB kremas įsigers, galite veidą dar papildomai padengti biria pudra, kuri nėra sumaišyta su kremu.

Toks makiažas atrodo nepkriekaištingai tiek prieš kameras, tiek ir profesionaliose nuotraukose, nes neatspindi šviesos.

Mineralinis makiažo pagrindas sukuria matinį efektą, tad jį drąsiai gali naudoti ir grožio profesionalai. Toks makiažas atrodo nepkriekaištingai tiek prieš kameras, tiek ir profesionaliose nuotraukose, nes neatspindi šviesos. Mineraline kosmetika atliktas makiažas išsilaiko maždaug iki 8 valandų, o pati kosmetika galioja maždaug 24 mėnesius.

– Ar tinka ši kosmetika brandžiai, nedidelio stangrinimo reikalaujančiai odai? Kiek efektyviai ji gali paslėpti odos problemas – nedideles raukšleles, įvairius veido paburkimus ar tamsius ratilus po akimis?

– Mineralinė kosmetika puikiai tinka ir brandžiai odai. Tik visuomet prieš ją naudojant veidą būtinai reikia išsitepti kremu ir, palaukus 5 minutes, pradėti dažytis, nes jei mineralinę kosmetiką dengsite ant sausos odos, ji neturės jokio efekto.

Mineralinė kosmetika odos stangrinti ar pakelti negali, tačiau jos sudėtyje esančios medžiagos turi gydomųjų savybių, kurios itin teigiamai veikia odą. 

Šimtu procentų mineralinė kosmetika raukšlių nepaslėps, tačiau ji gana efektyviai jas sušvelnina (užpildo), ir oda atrodys pastebimai lygesnė. 

Kalbant apie kitas odos problemas (veido paburkimą ar patamsėjusius paakius), svarbu išmokti derinti spalvas, kad ši kosmetika neautralizuotų problemines odos vietas.

Tarkime, jei paakiai labiau mėlynos spalvos, ant jų reikėtų tepti gelsvą maskuoklį, jei violetinės – tuomet tepkite oranžinį, o tik po to veidą padenkite makiažo pagrindu.

Mineralinė kosmetika odos stangrinti ar pakelti negali, tačiau jos sudėtyje esančios medžiagos turi gydomųjų savybių, kurios itin teigiamai veikia odą. Gintaras regeneruoja odos ląsteles, titano dioksidas ir cinkas apsaugo nuo bakterijų ir saulės spindulių, molis reguliuoja riebumo balansą.

Tiesa, brandaus amžiaus moterys susiduria ir su dar viena problema – joms ant veido išryškėja daug kapiliarų. Tokiu atveju mineralinis žalsvas maskuoklis yra tikras pagalbininkas, nes jis neutralizuoja raudonumą.

– Ar tiesa, kad mineralinė kosmetika yra ganėtinai daugiafunkcė? Ar galima vieną priemonę naudoti daugiau negu vienai paskirčiai?

– Tikrai taip, mineralinė kosmetika yra stebėtinai universali. Mineralinius šešėlius bei skaistalus galima naudoti labai įvairiai: tepti kaip šešėlius sausu ar drėgnu šepetėliu, kaip akių kontūrą, naudoti antakių korekcijai.

„Fotolia“ nuotr./Mineralinė kosmetika
„Fotolia“ nuotr./Mineralinė kosmetika

Kai kurių atspalvių šešėlius galima naudoti ir kaip kontūravimo pudrą ar skaistalus, o pačius skaistalus, sumaišius su nespalvotu lūpių blizgiu ar balzamu, galima tepti ir ant lūpų.

Negana to, šešėlius bei skaistalus galima naudoti ir kaip nagų lako atspalvį, jei sumaišysite dalį šių miltelių su permatomu nagų laku.

Kaip jau minėjau, jei oda yra sausa arba tiesiog norisi geresnio maskavimo, mineralinį makiažo pagrindą ar maskuoklį (angl. concealer) galima sumaišyti su kremu ir veidą teptis pasigamintu BB kremu.

Taip pat skaitykite: Greitas makiažas: gidas tingiam rytui

Mineralinį makiažo pagrindą galima naudoti ir kaip fiksuojančią pudrą ar maskavimo priemonę. Jei oda itin riebi, fiksuojančia pudra veidą padengti reikėtų prieš atliekant makiažą – tokiu atveju odos riebumas sumažės, ir makiažas pasidengs kur kas tolygiau bei laikysis daug ilgiau.

Fiksuojanti pudra puikiai patankina ir blakstienas, jei jas, prieš dažydamos tušu, padengsite pudra.

– Mineralinė kosmetika yra ganėtinai biri. Ar tokia jos konsistencija negali sudirginti akių (tepantis šešėlius) ar kvėpavimo takų sergant astma ir kitomis kvėpavimo takų ligomis?

– Tai visiškai natūralaus pagrindo kosmetika, kurioje nėra jokių sintetinių priedų, galinčių dirginti akis ar kvėpavimo takus. Savo praktikoje dar nesutikau tokio kliento, kuris būtų tuo skundęsis.

Vis dėlto išimčių būna visuomet, tad jei pastebite, kad ši kosmetika netinka, verčiau jos ir nenaudokite.

Jeigu problemų kyla tik dėl to, kad produktas birus, mineralinį makiažo pagrindą ar šešėlius galite naudoti maišydamos juos su įvairiais kremais ar tepdamos drėgnu šepetėliu. Tuomet jie pakeis konsistenciją ir taps ne birūs, o kremiški. Tada ir problemos nebeliks.

– Ką patartumėte savo grožiu besirūpinančiomis moterims ir merginoms, nuo kokio amžiaus patartina susirūpinti savo veido odos priežiūra ir kaip tai teisingai daryti?

– Odą tinkamai valyti ir drėkinti reikia visada. Juk net ir pasausėjusią kūdikių odelę tepame kremais, tad čia negalėčiau išskirti konkretaus amžiaus.

Natūralu, jog oda daugiausia rūpesčių pradeda kelti paauglystės periodu. Tada ypač svarbu nenaudoti odą erzinančių priemonių ir neapsunkinti jos netinkamais kremais, kurių sudėtyje būtų daug kenksmingų medžiagų.

Paauglei dekoratyvinę kosmetiką pradeda naudoti ganėtinai anksti, o tai ne visada taip nekalta, ypač, kai piktnaudžiaujama nekokybiškomis, sintetinėmis grožio priemonėmis. Nors jos ir pigesnės, bet paauglio oda yra ypač jautri – juk ji dar tik formuojasi, bręsta ir labai svarbu jai nepakenkti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius