Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gruodžio 3d. 10:32

Namuose pasigamintos grožio priemonės: 6 dažniausios klaidos ir pasekmės

Veido oda
123RF.com nuotr. / Veido oda
Eksperimentuodami namuose ir gamindami grožio priemones, žmonės rizikuoja patirti nagų, odos ir plaukų pažeidimus. „Camelia“ konsultantė Asta Balkytė įmonės pranešime žiniasklaidai pasakoja, kad dažnai tenka konsultuoti klientus, kurie dėl mėgėjiškai pagamintų priemonių naudojimo patyrė neigiamų pasekmių.

„Naudodami namuose pagamintas grožio priemones ir kosmetiką, rizikuojate sukelti ilgalaikius dermatitus – lėtinius odos uždegimus, bėrimus, pasikartojančias alergines reakcijas. Jeigu odą pažeisite stipriau, gali likti randeliai, atsirasti viršutinio odos sluoksnio suplonėjimas, o dėl jo ir pigmentacija – pakitusios odos spalvos dėmės pažeistoje vietoje“, – sako A.Balkytė.

Dažniausios klaidos ir jų pasekmės

Konsultantė pasakoja, kokias klaidas dažniausiai daro žmonės gamindami ir naudodami namines grožio priemones bei kokia yra rizika.

  1. Mėgėjiškas bandymas gaminti produktus, kai nėra žinomos nei tinkamos proporcijos, nei ingredientų tarpusavio sąveikos. Pasirinkus netinkamas sudedamąsias dalis, jų padauginus ar sumaišius netinkamomis proporcijomis, galima chemiškai pažeisti nagus, išsausinti plaukus, sudirginti galvos bei kūno odą, sukelti alergines reakcijas.

  2. Tarpusavyje nederančių, itin koncentruotų eterinių aliejų maišymas netinkamomis proporcijomis ar laikymas netinkamoje temperatūroje. Palietus jų paviršiuje susidariusią plėvelę, galima nusideginti pirštus.

  3. Kosmetikos naudojimas, kai yra pasibaigęs jos galiojimo laikas. Tinkamai ir šviežiai pagaminta kosmetika turi savo galiojimo laiką: ji sugenda per kelias dienas. Dažnai žmonės nusprendžia tepti ant odos sugedusį produktą, o ne gaminti naują, nes gaili į gamybos procesą įdėtų pastangų, skirto laiko ir pinigų. Tačiau pasibaigusio galiojimo priemonių naudojimas gali turėti savų pasekmių – alerginių reakcijų, lėtinių odos uždegimų.

  4. Nagų stiprinimas trinant rūgščiomis priemonėmis. Tokiu būdu galima nagus išsausinti, o tada jie ims lūžinėti ir skilinėti.

  5. Plaukų ir nagų tepimas tik maitinančiu aliejumi. Aliejai nesuteikia drėkinimo, priešingai – jie sudaro barjerinę plėvelę, sulaiko drėgmę viduje ir neleidžia jai patekti į audinio paviršių. Po tam tikro laiko oda ir plaukai jaučia riebalų perteklių ir drėgmės stoką. Netinkamai pašalinus aliejų iš plaukų, jis kaupiasi ant galvos odos ir užkemša poras – taip susidaro palanki terpė daugintis mikroorganizmams.

  6. Iš cukraus ar druskos pagamintų šveitiklių veido ar kūno odai naudojimas. Stambios druskos ar cukraus granulės gali pažeisti lipidinį odos barjerą, dėl ko oda taptų jautresnė, šiurkštesnė ir sausesnė.

A.Balkytei dažnai tenka konsultuoti klientus, kurie odos ar plaukų priežiūrai naudojo mėgėjiškai pagamintas priemones namuose ir dėl to patyrė neigiamų pasekmių.

„Kiekvienam, kuris nukentėjo nuo namų sąlygomis pagamintų grožio priemonių ar kosmetikos, galima padėti, tačiau prieš tai labai svarbūs keli nuoširdūs atsakymai į klausimus: kokia pagaminta priemonė, kaip ilgai ir kokiu dažnumu buvo naudojamasi? Priklausomai nuo atsakymų, klientui gali būti skirta dermatologinė kosmetika, patartos priemonės pažeistai kūno, veido ar rankų odai. atkurti pažeistus plaukus. Jeigu problema yra rimtesnė, gali tekti vartoti ir vaistinius preparatus“, – sako konsultantė.

A.Balkytė prideda, kad pažeistoms vietoms gydyti būtina rinktis saugias, patikimas ir efektyvias priemones, tačiau gydymas gali užtrukti. Tai lemia paprasta priežastis – numalšinti sudirgimą ar kilusią alerginę reakciją užtrunka gerokai ilgiau nei ją sukelti.

Kaip saugiai puoselėti grožį?

Konsultantė akcentuoja, kad gresiančių ilgalaikių pasekmių sveikatai ir grožiui galima išvengti tada, kai naudojamos saugios, sertifikuotos, natūralios ir ekologiškos priemonės, kurių teigiamas poveikis įrodytas klinikiniais tyrimais. Be to, pasirinktos priemonės turi tikti individualiam kūno ar veido odos tipui bei plaukų struktūrai.

„Norėdami išsirinkti jums tinkamiausią priemonę, pirmiausia atkreipkite dėmesį į savo odos tipą ir būklę. Odos tipas visada lieka toks pats, tačiau kinta jos būklė – oda išsausėja, riebaluojasi, tampa jautresnė. Be to, turite atkreipti dėmesį ne tik į vieną individualią savybę, bet jų visumą. Gali būti, kad jūsų galvos oda bus riebi, tačiau plaukas išsausintas dėl naudotų naminių priemonių sukelto poveikio. Nagai gali augti ilgi, tačiau tai nereiškia, kad jie sveiki, tvirti ir atsparūs išorės veiksniams“, – aiškina A.Balkytė.

Konsultantė primena, kad puoselėti grožį padeda ne tik tinkamai parinktos ir naudojamos priemonės, tačiau ir kokybiškas poilsis, visavertė mityba, užsiėmimas mėgstama veikla, pakankamas kiekis vandens ir su maisto papildais gaunamos vitaminų paros dozės.

Namų sąlygomis ruoštos priemonės gali pridaryti daugiau žalos nei naudos, todėl norėdami puoselėti grožį efektyviai ir saugiai, rinkitės sertifikuotas, jums individualiai tinkančias grožio priemones bei rūpinkitės savo gyvenimo kokybe.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką