Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 8d. 16:11

Nematomas dantų tiesinimas: ką apie tai mano specialistai?

Skaidrios dantų kapos
123RF.com nuotr. / Skaidrios dantų kapos

Apie dantų tiesinimą be breketų paslapčia pasvajoja kiekvienas, susidūręs su nelygiais dantimis. Išeitis jau egzistuoja – peršviečiamų (skaidrių) kapų veiksmingumą įrodo ne tik ortodontai, bet ir moksliniai tyrimai.

Šis gydymas, pasak Kauno „Kardiolitos klinikų“ Odontologijos centro gydytojos odontologės ortodontės dr. Aistės Kavaliauskienės, itin palankus tiems, kurie net bijo pagalvoti apie breketus. Tačiau lygūs dantys – tai būdas sumažinti ne tik nepasitikėjimą savimi, bet riziką susirgti įvairiomis dantų ar net virškinimo ligomis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nors daili šypsena nebeatsiejama nuo sėkmės, gero įvaizdžio, pasitikėjimo savimi, vis dėlto, pasak ortodontų, ji pirmiausia turėtų prisidėti prie sveikatos puoselėjimo. Dantų nelygumas dažnai sukelia sąkandžio problemas, kuris kasdien atlieka daug reikšmingų funkcijų: prisideda prie garsų tarimo, maisto kramtymo ir kitų. Kaskart tai darant netaisyklingai greitai dyla dantys, sutrinka smilkininio žandikaulio sąnario funkcija ar net virškinimo veikla.

„Dažniausiai pacientai kreipiasi svajodami apie lygius dantis spręsdami estetines problemas. Bet svarbu koreguoti sąkandį, nes tai padeda gydyti ir tam tikras funkcines problemas, tokias kaip garsų tarimas ar kramtymas.

Be to, nelygius dantis kur kas sudėtingiau tinkamai išsivalyti, ant jų labiau kaupiasi apnašos, padidėja dantų ėduonies bei periodonto ligų tikimybė“, – rizikas vardina gydytoja ortodontė.

Dantų nelygumas dažnai sukelia sąkandžio problemas, kuris kasdien atlieka daug reikšmingų funkcijų.

Praktiškai nepastebimas tiesinimas

Gydytoja įsitikinusi, kad šiandien dantų tiesinimas neturi sietis tik su skausmingomis procedūromis ar nepatogiais, akį rėžiančiais sprendimais. Nauji tiesinimo sprendimai gali būti praktiškai nepastebimi ir nesukelti didelio diskomforto.

„Gydymas kapomis yra paremtas pažangiomis technologijomis ir nuolatiniais moksliniais tyrimais. Kapos pagaminamos iš biologiškai suderinamo medicininės paskirties skaidraus polimero, todėl nesukelia alergijų ir nedirgina burnos minkštųjų audinių“, – pasakoja gydytoja.

123RF.com nuotr./Skaidrios dantų tiesinimo kapos
123RF.com nuotr./Skaidrios dantų tiesinimo kapos

Kapos yra skaidrios, kiekvienam pacientui pagaminamos individualiai, valgant jas trumpam galima išsiimti: „Kapas patogu nešioti, esant poreikiui jas trumpam galima išsiimti nepabloginant gydymo rezultato. Kapos yra skaidrios ir nepastebimos, atsparios dėvėjimuisi, jas lengva valyti, neapsunkinama burnos higiena“, – teigia gydytoja.

Būklė įvertinama ir stebima technologijomis

Gydymas taikomas ir suaugusiesiems, ir vaikams, kuriems jau yra išdygę visi nuolatiniai dantys. Gaminamos individualiai, kapos paruošiamos pagal kiekvieno dantų lankų atspaudus ar naudojantis naujausiomis skaitmeninėmis technologijomis – intraoraliniu skeneriu.

„Pradėdamas gydymą gydytojas ortodontas duoda pacientui reikiamų kapų rinkinį. Kapas būtina nešioti 22 valandas per parą ir keisti kas dvi savaites. Gydymo metu paskiriami vizitai, kurių metu įvertinamas progresas, atliekami nežalingi dantims tarpdančių emalio pašlifavimai, ant dantų priklijuojami beveik nematomi atraminiai elementai. Baigus nešioti paskutines kapas pacientui duodamos palaikomosios kapos nakčiai, kad šypsena išliktų taisyklinga“, – gydymo eigą pasakoja ortodontė.

Gydymo efektyvumą užtikrina ir tai, kad prieš gydymą parengiamas skaitmeninis gydymo planas, kuris trimatėje erdvėje leidžia pamatyti būsimo gydymo etapus ir galutinį šypsenos rezultatą. Ortodontiškai gydant kapomis išsprendžiamos sąkandžio problemos, panaikinami tarpai tarp dantų, ištiesinami dantų susigrūdimai.

Gydymas gali užtrukti nuo šešių mėnesių iki dvejų su puse metų – tai priklauso nuo situacijos sudėtingumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką