Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 12d. 20:59

Permanentinio makiažo fiasko atvejai Lietuvoje: kartais padėti nebegali niekas

Permanentinis makiažas Ypatingos
15min nuotr. / Permanentinis makiažas

Grožio pasauliui su kiekviena diena žengiant į priekį, atsiranda siūlymų, kaip moterys gali save dar labiau pagražinti. Pastaruoju metu viena populiariausių procedūrų, galinčių ne tik sutrumpinti laiką, praleidžiamą prieš veidrodį, bet ir padėti įveikti kompleksus dėl neaugančių antakių, – permanentinis makiažas. Visgi po jo galimi du keliai – arba tai įkvėps daugiau pasitikėjimo, arba atvirkščiai – dėl nekokybiškai suteiktos paslaugos moteris gali likti subjaurotu veidu.

11 metų permanentinio makiažo procedūras atliekanti medicinos kosmetologė, tarptautinės akademijos „Beauty & You“ savininkė bei lektorė Inga Raudienė sako, kad per visą savo karjerą yra susidūrusi su įvairiausiais atvejais. Dažnai į ją kreipiasi moterys, kone maldaujančios, kad ji ištaisytų kitų meistrų paliktas klaidas, tačiau ne visada tai yra įmanoma.

Dabar, kai kosmetologais save vadinti gali kone kiekvienas, pabaigęs kad ir kelių dienų kursus, situacija darosi nebevaldoma. Kai pati yra ne vieno konkurso nugalėtoja bei prizininkė permanentinio makiažo srityje, nuolat kelianti kvalifikaciją, I.Raudienė sako, kad jai darosi pikta, kaip savo jėgas pervertinantys ar sutaupyti bandantys meistrai daro antireklamą visai permanentinio makiažo industrijai. Jie žmonėms skiepija baimę ir nepasitikėjimą, nors jei procedūra atliekama kruopščiai, kokybiškai ir atsakingai, tai yra nepakeičiama pagalba moteriai.

Ingos Raudienės nuotr./Permanentinis makiažas
Ingos Raudienės nuotr./Permanentinis makiažas

Žinoma, negalima kaltės versti tik meistrams. Kosmetologė pripažįsta, kad daugelio klienčių bėda, kad jos pačios neįvertina galimų pasekmių, be to, neretai ieško kuo pigiau atliekamos paslaugos. Apskritai, pasak jos, šioje srityje labai trūksta informacijos.

„Juk kalbame apie veido odą, kurios jokiais drabužiais nepaslėpsite. Nekvalifikuotų meistrų klaidos gali būti amžinos, jums apie save primins kaskart žvelgiant į veidrodį. Todėl privalote atsakingai pasirinkti meistrą, o ne pasitikėti tik daugiausia apie save reklamos skelbiančiais ir dideles akcijas suteikiančiais „specialistais“, – YPATINGOS skaitytojas įspėja Inga Raudienė.

Nepavykę darbai

Ingos karjeroje buvo ne vienas atvejis, kai ji nesiėmė taisyti kitų meistrų paliktų klaidų. Kartais pakeisti esamos situacijos, pasak jos, tiesiog neįmanoma.

„Turėjau nemažai atvejų su akių zona, kai moteriai pasidarius akių kontūro pravedimą, permanento pigmentas išsiliedavo po oda, atrodydavo kaip nubėgęs. Kartais dėl to kalta būna oda, o kartais nesaugus meistro darbas“, – sako ji.

Ingos Raudienės nuotr./Permanentinis makiažas
Ingos Raudienės nuotr./Permanentinis makiažas

Taip pat dažnas variantas, kai pasidariusi permanentinį akių kontūro pravedimą, klientė dėl pakritusių vokų eina darytis kėlimo operacijos.

„Operacijos metu pakeliant vokus, kartu pasikelia ir pravedimo uodegėlės, kurių galiukus gydytojai nupjauna. Šiuo atveju, jei žmogus ruošiasi tokiai operacijai, jis privalo pasakyti savo permanento meistrui, kuris nuspręs, kaip geriau pasielgti. Žinokite, kad į randą, likusį po operacijos, įvesti spalvos pigmentą ir sugrąžinti tą uodegėlę yra labai sudėtinga“, – įspėja ji.

Ingos Raudienės nuotr./Permanentinis makiažas
Ingos Raudienės nuotr./Permanentinis makiažas

Dar vienas Ingai įsiminusių sudėtingų atvejų buvo, kai į ją kreipėsi moteris, turinti… dvigubus antakius.

„Virš jos antakių šiek tiek aukščiau buvo nupiešti dar vieni…. Kadangi tuo metu lazeriai nebuvo populiarūs, padarėme jai tikusią formą, tačiau palikome ir šalia esančią senąją. Ta moteris buvo išvykusi gyventi į užsienį, ir neseniai, grįžus po 8 metų, tik dabar pradeda džiaugtis, kad dvigubi antakiai išnyko. O visus tuos metus ji privalėjo viršutinę liniją maskuoti, kad galėtų išeiti iš namų normaliai atrodydama“, – pasakojo I.Raudienė.

Ingos Raudienės nuotr./Permanentinis makiažas
Ingos Raudienės nuotr./Permanentinis makiažas

Antakiai gali net pamėlynuoti

Kaip sako Inga Raudienė, moteriai antakiai reikalingi kaip geram paveikslui rėmai. Tačiau kosmetologė pripažįsta pastebinti XXI amžiaus problemą – ne viena skundžiasi, kad joms antakiai tiesiog neauga.

Čia į pagalbą ateina grožio procedūra, galinti tuos antakius ilgam laikui nupiešti. Iš pradžių tai prasidėjo nuo tatuiruočių, o vėliau ėmė vadintis kontūriniu, permanentiniu makiažu ar mikropigmentacija. Esmė ta pati, tik žodžiai skirtingi.

„Nuo visų išvardytų žodžių skiriasi tik tatuiruotės sąvoka. Tatuiruotę daro meistras, naudodamas kur kas pigesnį pigmentą (dažus – red.), kurio sudėtyje dažniausiai būna titano geležies dioksido. Tai reiškia, kad laikui bėgant spalva gali mėlynuoti, raudonuoti, geltonuoti ar net žaliuoti. To pakeisti neįmanoma, oksidas odoje lieka visam gyvenimui, ir tai yra labai pavojinga organizmui – gali daryti įtaką net vėžinių ląstelių atsiradimui“, – atskleidžia kosmetologė.

Negana to, jei antakius išsitatuiruoja moterys nuo 40-ies, kai oda pradeda glebti žemyn, savo vietą pakeičia ir patys antakiai. Esant tatuiruotei, jų kilstelėti jau nebeįmanoma, ji laikosi kone visą gyvenimą.

Ingos Raudienės nuotr./Permanentinis makiažas
Ingos Raudienės nuotr./Permanentinis makiažas

Užsirašykite, ką naudoja meistras

I.Raudienė pasakoja, kad permanentinis makiažas buvo sukurtas kaip pranašesnė procedūra už tatuiruotes, nes laikui bėgant jis ima nykti, todėl keičiantis odai galima keisti ir antakių vietą. Tačiau vėlgi - labai svarbu meistro kvalifikacija ir naudojamos priemonės.

„Visuomet domėkitės, kokius pigmentus darbui pasirenka meistras. Svarbiausia, kad juose nebūtų oksido. Sertifikuoti pigmentai dažniausiai nekeičia spalvos. Jei meistras tinkamai sumaišo spalvą, ji gražiai atrodys ir laikui bėgant nyks. Bet jeigu pigmente yra titano geležies dioksido dalelių, su laiku spalva gali keistis, kaip ir tatuiruotėse“, – sako ji.

Permanentinį makiažą gali daryti meistrai, neturintys medicininio išsilavinimo. Kursai paprastai trunka 5 dienas. Pasak kosmetologės, šioje srityje nėra ko ilgiau mokytis, viskas ateina su praktika, bet labai svarbu atsirinkti mokytojus – jie, jos manymu, privalo turėti medicininį kosmetologo išsilavinimą.

„Kadangi pati vedu mokymus, matau, kad būna skirtingų meistrų: arba gabūs, daug besitreniruojantys ant tam skirtų priemonių, norintys tobulėti, arba galvojantys „labai brangiai kainavo kursai, reikia atidirbti“.

Kadangi šiuo metu yra mikropigmentacijos bumas, tai lemia, kad visos nori tapti specialistėmis, bet ne visoms tai pavyksta. Ne visos ir pakankamai stengiasi“, – atskleidžia I.Raudienė.

Nesidarykite lazerio procedūrų bet kur

Atsiradus problemai, ėmė rastis ir sprendimo būdai. Tačiau tatuiruotei naikinti skirti šalintuvai taip pat turi savų niuansų. Jie gali padėti išnaikinti spalvą, tačiau po procedūros lieka randeliai, būna ilgas gijimo laikas, klientai ne visada tinkamai apsaugo tą vietą, dėl to gali atsirasti komplikacijų, uždegimų. Inga pripažįsta, kad išmokusi šios technikos pirmuosius metus jos niekam netaikė. Kaip pati sako, norėjo ramiai miegoti ir nesijaudinti dėl klienčių.

Taip pat šioje srityje pradėti naudoti ir lazeriai. Tačiau I.Raudienė pastebi, kad juos naudoti dažnai imasi nekvalifikuoti, neaiškią įrangą pigiai iš Kinijos parsisiuntę darbuotojai.

„Jie nepagalvoja apie tai, kad neatsakingai naudojant lazerį nyksta natūralus odoje esantis pigmentas – melaninas. Tai reiškia, kad lazeris naikina ne tik tatuiruotės ar permanento pigmentą, bet ir natūralųjį jūsų odos pigmentą. Tada vėl toje vietoje bandant atlikti permanentinio makiažo procedūrą jis gali būti pilkos spalvos arba įsigerti dėmėmis“, – pasakoja Inga.

Asmeninio albumo nuotr./Inga Raudienė
Asmeninio albumo nuotr./Inga Raudienė

Pati Inga neseniai buvo susidūrusi su panašiu atveju – į ją kreipėsi 10 lazerio procedūrų antakių srityje turėjusi moteris ir prašė, kad jai ant viršaus būtų atliktas permanentinis makiažas. Kosmetologė įspėjo, jog neduoda jokios garantijos, ir sutiko pabandyti vien todėl, kad klientė jautėsi aklagatvyje.

Pasak I.Raudienės, moters oda atrodė kaip randelis – nebelikę porų, kai kur matyti senojo permanento likučiai, nėra plaukelių. Rezultatas – naujasis pigmentas tam tikrose vietose net neįsigėrė, lazeris odai buvo padaręs per didelę žalą.

„Kiekvieno žmogaus oda yra individuali – vienam lazeris gali pašalinti permanentą ir nepalikti jokių pėdsakų, o kitam gali viską tik pabloginti. Todėl labai svarbu eiti pas profesionalų meistrą, kuris atsargiai išbandys jūsų odą ir nuspręs, ką galima daryti toliau“, – kalba ji.

Vienos klientės oda atrodė kaip randelis – nebelikę porų, kai kur matyti senojo permanento likučiai, nėra plaukelių. Rezultatas – naujasis pigmentas tam tikrose vietose net neįsigėrė.

Negailėkite pinigų

I.Raudienė pataria, jei jau nusprendėte darytis permanentinį makiažą, turite atsižvelgti į meistro turimus diplomus, ar jis nuolat kelia savo kvalifikaciją, kiek metų dirba ir svarbiausia – rekomendacijas. „Ne veltui sakoma, kad geriausia reklama yra iš lūpų į lūpas“, – sako ji.

„Taip, internete daugybės meistrių darbai atrodo labai gražūs, bet tai dar nieko nereiškia. Dabar kas pasidaro didesnį piarą, pas tą klientai eina tuntais, nors kartais kompetencijos ir trūksta, – įspėja kosmetologė. – Be to, nepamirškite, kad daugelis meistrių nevengia naudoti fotošopo – keletas filtriukų, ir viskas staiga ima atrodyti nepriekaištingai. Todėl būtinai susipažinkite su meistro darbais ir gyvai.“

Ingos Raudienės nuotr./Permanentinis makiažas
Ingos Raudienės nuotr./Permanentinis makiažas

Lietuvoje permanentinio makiažo kainos labai skirtingos – svyruoja nuo 80 Eur iki 300 Eur. Ingos nuomone, rinkos kaina turėtų būti 150–250 Eur. Tačiau nereikia pamiršti, kad net ir brangiai kainuojanti procedūra dar neužtikrina, kad viskas pavyks. Tai net nebūtinai gali nutikti dėl meistro ar jo naudojamos priemonės kaltės – kartais tiesiog būna kalta ir kliento oda. Tačiau, žinoma, meistras turi tinkamai pasirinkti spalvos toną ir įvertinti odos būklę.

„Šioje srityje dažniausiai viską diktuoja kaina. Pavyzdžiui, žmogus susimokėjo už permanentinį makiažą 100 eurų. Jam jis nepatiko, nori panaikinti. Jau sumokėjęs tokią sumą, jis nebenori dar tiek pat mokėti už panaikinimą, todėl ieško kuo pigesnės procedūros. Tada jis gali patekti pas neaiškų specialistą, kuris bandys išimti permanentą prastu lazeriu ir tik pablogins situaciją.

Svarbiausia yra rekomendacijos, o ne kaina. Jeigu jau prisidirbote, jeigu esate nepatenkinta, turite ieškoti, kas tinkamai pakonsultuos ir atliks procedūrą. Dažnu atveju padėti labai sunku, todėl bent minimaliems pataisymams, kad situacija būtų nors kiek geresnė, tai daryti reikia pas tikrai profesionalų meistrą“, – tikina I.Raudienė.

Klientas ne visada būna sąžiningas

I.Raudienė neskuba teisti permanentinio makiažo meistrų – pasak jos, neretai kaltas būna būtent klientas. Čia svarbu pasitikėjimas ir lojalumas.

„Yra klientų, kurie pasidaro procedūrą vienur, korekciją – kitur, pas trečią meistrą atėję išgirsta, kad jis gali dar geriau padaryti. O realybė tokia, kad primaišius tiek skirtingų pigmentų jie nuo jūsų odos neišnyks, – įspėja Inga. – Mano pačios antakiams mikropigmentacijos procedūra atlikta dar prieš 18 metų. Man buvo padaryta tatuiruotė, tačiau kolegė ją padengia tinkamais pigmentais. Kadangi aš jų niekada nemaišydavau ir korekcijos nesidarydavau mažiau nei po 2 metų, jie atrodo natūraliai.“

Ingos Raudienės nuotr./Permanentinis makiažas
Ingos Raudienės nuotr./Permanentinis makiažas

Todėl Inga pataria permanentinio makiažo korekcijų neatlikti per dažnai. Paprastai permanentas ima blukti nuo pusės metų iki pusantrų. Nuo pusantrų iki trejų metų – ima nykti. Be to, po korekcijos praverstų kiekvieno meistro paprašyti, kad šis užrašytų, su kokiu pigmentu buvo atlikta procedūra: „Tai padės išvengti nesusipratimų. Norėdami sutaupyti meistrai dažnai siunčiasi dažus didesniais kiekiais iš Azijos. Spalva buteliuke atrodo graži, bet kaip ant kūno – eksperimentas. Todėl turėdami pavadinimą žinosite, kas jums blogai atliko procedūrą.“

Jeigu klientas ateina su norais, tai jau yra meistro atsakomybė jį sustabdyti ir pasakyti, kas jam tiks, o kas – ne.

I.Raudienė pasakoja, kad kartais klientai ateina ir su neadekvačiais norais – išsirinkę jų veidui netinkančią antakių formą ar spalvą. „Pavyzdžiui, būna klientės paprašo meistrių, kad joms padarytų juodus antakius, nors šioje veido srityje negali būti naudojama tokia spalva. Meistrė pildydama norą panaudoja akims skirtą pigmentą ir nupiešia antakius. Laikui bėgant juoda spalva ima blukti ir tampa juodai mėlyna.“

Todėl ne ką mažiau svarbu, kad meistras nepildytų visų įgeidžių. „Dažniausios klaidos būna netinkama veido analizė, netinkamai parinkta forma. Jeigu klientas ateina su norais, tai jau yra meistro atsakomybė jį sustabdyti ir pasakyti, kas jam tiks, o kas – ne. Negalima aklai pildyti jo norų. Aišku, konsultacijos yra mokamos, bet klientams nereiktų tam gailėti pinigų. Labai svarbu tinkamai nupiešti eskizą.“

Komentarai: 7

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką