Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 17d. 10:04

Plastikos chirurgo komentaras: hialurono rūgštis ar botulino toksinas?

Bernardas Eimaitis
Asmeninio archyvo nuotr. / Bernardas Eimaitis

Šiuolaikinėje visuomenėje grožis išties svarbus. O negirdėjusių apie hialurono rūgšties injekcijas ar botulino toksiną – mažuma. Vieni šias priemones vertina priešiškai, kiti džiaugiasi įstabiais rezultatais. Kuri nuomonė teisinga ir ar verta išbandyti jaunystę sugrąžinančius preparatus, pasakoja medicinos mokslų daktaras, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Bernardas Eimaitis.

„Plastikos chirurgu dirbu jau nuo 1982 metų. Didelį bagažą žinių ir praktikos į Lietuvą parsivežiau iš Jungtinių Valstijų. Todėl drąsiai galiu teigti, kad hialurono rūgšties ir botulino toksino injekcijos yra nemenka pagalba žmonėms, perkopusiems 25 metų ribą.

Neretai tenka susidurti su klaidinga informacija, kad šios dvi priemonės kenksmingos ir nereikalingos. Tai – netiesa. Puikiais rezultatais šiandieną gali džiaugtis tiek vyrai, tiek moterys. Svarbiausia, reikia žinoti, kuo šie du preparatai skiriasi, kada ir kokiais atvejais juos naudoti“, – dėstė „Medicinos klinikoje 1005“ dirbantis ir konsultuojantis plastikos chirurgas.

Pasak B.Eimaičio, šie preparatai skirtingi, tačiau atliekantys panašią funkciją.

„Hialurono rūgštis – sintetiniu būdu pagaminta sudėtinė odos dalis, papildas, kuris leidžia sumažinti raukšles ir panaikina senstant atsiradusius odos pakitimus. Botulino toksinas – mimikos raumenis paralyžiuojantis preparatas, kurio pagalba pristabdomas raukšlių formavimasis. Kokią priemonę ir kokiais atvejais pasirinkti, patars specialistas.

Štai hialurono rūgštis gali būti naudojama, kai siekiama išlyginti smulkias raukšleles apie akis, nosį, sumažinti nosies ir lūpų raukšles, atstatyti lūpų formą, kontūrus ar jas padidinti. Jos poveikis trunka nuo 1–1,5 metų. Padeda ir kai norima pagražinti kaklą, rankas.

Botulino toksinas veikia kitaip – jo poveikis matomas nuo 6 iki 8 mėnesių. Juo koreguojamos „rūpesčio“, pykčio kaktos raukšlės, pakeliami antakių ar lūpų kampai, viršutinė lūpa. Botulino toksinu galima koreguoti net nosies ilgį. Beje, jis naudingas tiems, kuriuos kamuoja migrena: suleidus šio preparato į smilkinių plotą sumažėja galvos skausmai. Be to, tai išsigelbėjimas gausiai prakaituojantiems – jis sumažina pažastų prakaitavimą.

Derinant abu preparatus pasiekiamas ir ilgalaikis rezultatas. Pirmiausia leidžiamas botulino toksinas, po savaitės – hialurono rūgštis. Taip išsprendžiamos bėdos su labai giliomis, ryškiai matomomis raukšlėmis, probleminėmis vietomis“, – pasakojo gydytojas.

Asmeninio archyvo nuotr./Bernardas Eimaitis
Asmeninio archyvo nuotr./Bernardas Eimaitis

Pasidomėjus, ar yra amžiaus cenzas, kuris nurodytų, kada galima atlikti hialurono ar botulino toksino injekcijas, gydytojas atsakė, kad nėra. Jos gali būti atliekamos net vaikams, jei tam yra svari priežastis.

„Hialurono rūgšties injekcijoms amžiaus cenzo nėra. Tai statybinė medžiaga, ji gali būti suleista net vaikui. Ji nepakenks, tik išlygins ir pagražins odą. O botulino toksinas rekomenduojamas, kai perkopiate 25 metų ribą. Padidinto prakaitavimo atvejais – ir anksčiau.

Beje, svarbu žinoti, kad šioms procedūroms reikia skirti laiko. Todėl neplanuokite jų įtemptu darbo metu, prieš atostogas ir netrukus įvyksiančią šventę. Kiekvieno organizmas reaguoja skirtingai – gali išryškėti paraudimai ar atsirasti smulkių mėlynių“, – pasakojo B.Eimaitis.

„Sustingęs veidas“ – didžiausia baimė, kurios galima išvengti, teigia plastikos chirurgas. Toks reiškinys yra procedūrų pertekliaus ir prasto darbo padarinys.

„Labai svarbu paminėti, kad visas grožio procedūras turi atlikti tik savo amatą išmanantis profesionalas. Be to, jos turi būti atliekamos su saiku. Būtent tada, kai jis prarandamas, matomi prasti rezultatai. Juk „sustingusio veido-kaukės“ efektas – pertekliaus padarinys. Taip nutinka, kai nuolatos į veidą leidžiamas botulino toksinas. Per didelis jo kiekis panaikina mimikas, neleidžia šypsotis, pakelti antakių. Dažniausia viso to priežastis – neprofesionalumas.

Jokiu būdu hialurono užpildų ar botulino toksino procedūros negali būti atliktos kosmetologo ar mėgėjo kabinete. Tam reikalingas medicininis išsilavinimas ir kvalifikacija. Tik kreipdamiesi į gydytoją žinosite, kad darbas bus atliktas kokybiškai ir saugiai. Jis patars, kas tik jums asmeniškai yra geriausia, ir neleis „persistengti“.

Nepamirškite, kad patys esate grožio kalviai. Jei manote, kad procedūra būtina – kreipkitės, susigrąžinsite jaunystę ir atskleisite grožį. Su amžiumi raukšlių daugėja ir jos gilėja – tada minimalios invazinės procedūros ne visada gali suteikti jūsų laukiamą efektą. Tačiau jei jūsų nevargina juoko raukšlės ir manote, kad jos jus puošia, jokiu būdu jų nenaikinkite. Juk buvimas savimi ir yra tikrasis grožis“, – pokalbį baigė B.Eimaitis.

Parengė Austėja Matusaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką