Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 01 07, 13:00

Prieš ir po: pribloškiantis vizažistės eksperimentas ir patarimai vyresnėms moterims

Kai kalbame apie makiažą ir jo priemones, kaip tinkamai pasidažyti, modeliais ar tekstą iliustruojančiais veidais dažniausiai tampa jaunos merginos. Tačiau jauna oda graži ir be kosmetikos, kur kas didesnė dilema iškyla, kai kalbama apie vyresnio amžiaus moteris. Kaip dažytis joms ir prižiūrėti savo odą, kad ši atrodytų geriau, o jos pačios – jaunatviškiau?
Makiažas – R.Kuprytė/Šukuosena – Agnė Šmitaitė
Makiažas – R.Kuprytė/Šukuosena – Agnė Šmitaitė / „Ginmarphotography“ nuotr.

Minimalios priemonės grožiui atskleisti

Būtent dėl šio aspekto mini projekto – kaip minimaliomis priemonės pakeisti vyresnės moters išvaizdą – ėmėsi Londone gyvenanti „Dior“ vizažistė Rolana Kuprytė. Paklausta savo mokinių, kaip atlikti makiažą būtent vyresnio amžiaus moterims, ji nutarė parodyti, kiek nedaug tereikia, kad ir vyresnė oda atrodytų gerai, veidas būtų skaistus, o moteris – gerokai atjaunėjusi.

Viktorijos Aužbikavičiūtės nuotr./Rolana Kuprytė
Viktorijos Aužbikavičiūtės nuotr./Rolana Kuprytė

„Šiame projekte man pavyko atskleisti tikrąjį moterų grožį. Truputis kosmetikos ir šiek tiek pakeista šukuosena. Plaukai nebuvo kerpami ar dažomi, tik kitaip sušukuoti. Tai įrodymas, kiek nedaug pastangų reikia, kad vyresnio amžiaus moteris atrodytų jaunatviškiau.

„Ginmarphotography“ nuotr./ Makiažas – R.Kuprytė/ Šukuosena – Agnė Šmitaitė / Retušavo Simona Vaičytė
„Ginmarphotography“ nuotr./ Makiažas – R.Kuprytė/ Šukuosena – Agnė Šmitaitė / Retušavo Simona Vaičytė
„Ginmarphotography“ nuotr./ Makiažas – R.Kuprytė/ Šukuosena – Agnė Šmitaitė/ Retušavo Simona Vaičytė
„Ginmarphotography“ nuotr./ Makiažas – R.Kuprytė/ Šukuosena – Agnė Šmitaitė/ Retušavo Simona Vaičytė

Kaip sako knygos „Protingas grožis“ autorė Indrė Urbonavičienė: „Moterys nesensta, sensta tik oda.“ Todėl reikia žinoti, kaip ją paruošti, kad atrodytų gerai“, – apie projektą, kuriame dalyvavo keturios vyresnio amžiaus moterys, sakė vizažistė.

Svarbūs ir kremai, ir mityba

Paklausta, į ką būtina atkreipti dėmesį kalbant apie veido odą, R.Kuprytė pabrėžė – svarbiausia pasirinkti tinkamas odos priežiūros priemones: pradedant prausikliu, losjonu, baigiant serumu, veido kremu. Kaip būtiną sąlygą ji išskiria apsauginį kremą nuo saulės arba skystą apsauginę pudrą. Nesvarbu, kurį produktą naudojate, vizažistė siūlo tai daryti ištisus metus – vasarą rinktis tą, kurio SPF 50, žiemą – kurio SPF 35.

Būtina rūpintis savo oda iš vidaus – gerti daug vandens ir valgyti kuo daugiau daržovių.

„Tinkamos priemonės suteikia odai skaistumo, žvilgesio. Tačiau kosmetika ir visos veido ar kūno priežiūros priemonės yra tik paviršius. Dar labai būtina rūpintis savo oda iš vidaus, t. y. gerti daug vandens. Taip pat – valgyti kuo daugiau daržovių. Viskas, ką dedame į vidų, atsispindi mūsų išorėje“, – nepamiršti, kad svarbu ne tik tai, ką tepame ant odos, bet ir tai, ką dedame į skrandį, ragino vizažistė.

Jei jums sunku pačiai išsirinkti tinkamą kosmetiką, R.Kuprytė siūlo konsultuotis su vizažistais. Toms, kurios tai daro pačios, ji pateikia keletą patarimų, į ką atkreipti dėmesį, kas sendina odą, kaip dažytis akis, lūpas ir ko geriau nedaryti.

Kas sendina odą?

 • „Sunkūs“ ir blizgūs produktai. Vyresnio amžiaus moterims vizažistė patarė nenaudoti „sunkių“ produktų. Jie turėtų būti kuo lengvesnės tekstūros, nes tikslas – ne paryškinti, o paslėpti raukšles. „Labai svarbu pasirinkti tinkamą, gerą skystą pudrą. Jei naudosite daug sunkių maskuojamųjų priemonių arba blizgių produktų (angl. „highlighter“) – ant skruostikaulių, nosies, raukšlės tik ryškės“, – sakė vizažo meistrė. Ir patarė skystą pudrą tepti naudojant specialų teptuką – taip produktas geriau pasidengs ir dar jo sutaupysite.
 • Kontūravimas. Kaip ir kiti išvardyti dalykai, taip ir kontūravimas sendina, todėl vizažistė jo taip pat nerekomenduoja ir pati darydama makiažus vyresnio amžiaus moterims jo netaiko.
 • Sodrios blakstienos, ryškūs antakiai, tamsios lūpos. Pasak jos, metų prideda ir sunkios, tarkime, priklijuotos blakstienos, ryškūs, tamsūs antakiai bei tamsūs lūpų dažai.

Kaip dažyti akis, lūpas ir skruostus?

 • Akys. Pasak R.Kuprytės, vyresnėms moterims labiau dera subtilumas nei ryškumas. Tad dažantis akis reikėtų nepersistengti. Jos teigimu, tinka gaivūs violetiniai, persikinio, žemės atspalvių akių šešėliai. Jei jūsų oda šiltesnio atspalvio, tokie turėtų būti ir šešėliai, jei šaltesnio – jų atspalviai irgi turėtų būti šaltesni.

Juodą tušą siūlau keisti rudos arba mėlynos spalvos tušu ir pieštuku blakstienų linijai paryškinti.

 • „Dažnai juodą tušą, ypač dieniniam makiažui, keičiu rudos spalvos tušu ir pieštuku blakstienų linijai paryškinti arba mėlynos spalvos tušu ir pieštuku. Tai pagyvina akis ir net stipraus makiažo nebereikia. Žinoma, vakarui, jei norite pasikeisti, galite akis paryškinti juodu tušu“, – patarimus dalijo vizažistė.
 • Vyresnėms moterims vizažistė patarė nedažyti akių apačios ir geriau visą dėmesį sutelkti į viršutinę akies dalį.
 • Kalbėdama apie akių dažymą ji patarė naudoti kuo mažiau blizgučių, šviesą atspindinčius produktus (angl. „highlighther“) naudoti tik akių kampučiams paryškinti, o dažantis apskritai vadovautis posakiu „mažiau yra daugiau“.
„Ginmarphotography“ nuotr./ Makiažas – R.Kuprytė/ Šukuosena – Agnė Šmitaitė/ Retušavo Simona Vaičytė
„Ginmarphotography“ nuotr./ Makiažas – R.Kuprytė/ Šukuosena – Agnė Šmitaitė/ Retušavo Simona Vaičytė
 • Lūpos. Vyresnio amžiaus moterims kasdien R.Kuprytė labiau rekomenduoja rinktis šviesesnių atspalvių ir būtinai drėkinančius lūpų dažus nei lūpų blizgius ar matinius, „sunkius“ lūpų dažus. Tamsaus atspalvio matiniai lūpų dažai vizualiai mažina lūpas, tad jei jūsiškės ir taip mažesnės, siauresnės, tokiais dažytis nereikėtų.

Rekomenduoja rinktis šviesesnių atspalvių ir būtinai drėkinančius lūpų dažus.

 • Kokia spalva jums labiau tinka, priklauso nuo akių, plaukų ir odos spalvos. Šviesiaplaukėms, turinčioms šviesią odą, mėlynas akis vizažistė siūlo rinktis rožinius atspalvius, turinčioms žalias akis tinka lengvo, šviesaus persikinio atspalvio lūpų dažai, tik būtinai drėkinantys.
 • Tamsūs matiniai lūpų dažai vyresnio amžiaus moterims nerekomenduojami, tačiau, jei jūsų lūpos išraiškingos, kodėl gi ne. Tačiau jas, įskaitant ir raudoną, vizažistė labiau rekomenduoja vakarui. Ir šiame projekte Rolana vienos moters lūpas dažė raudonu lūpdažiu.

„Sakyčiau, jos lūpų forma tobula, tad dėmesį skyriau joms. Vokai labiau užkritę, todėl akis palikau neutralias. Bendras įvaizdis – gaivus makiažas, kurio akcentas – lūpos“, – paaiškino vizažistė.

„Ginmarphotography“ nuotr./ Makiažas – R.Kuprytė/ Šukuosena – Agnė Šmitaitė/ Retušavo Simona Vaičytė
„Ginmarphotography“ nuotr./ Makiažas – R.Kuprytė/ Šukuosena – Agnė Šmitaitė/ Retušavo Simona Vaičytė
 • Pasak jos, kiekviena moteris gali rasti sau tinkamą raudoną lūpų dažų atspalvį, tik reikia atkreipti dėmesį į odos, akių spalvą. Mėlynakėms labiau tinka šaltesnio atspalvio, žaliaakėms – oranžinio raudono atspalvio, o rudaakėms dažniausiai visų raudonų atspalvių lūpų dažai.
 • Skruostai. Skaistalais paryškinti skruostai veidui suteikia gyvumo ir paryškina akių spalvą. R.Kuprytės patarimu, vyresnio amžiaus moterims tinka kreminiai šviesesnių atspalvių skaistalai – rožinės, persikinės.

Baigdama pokalbį R.Kuprytė sakė: „Nesukite per daug galvos, jei kas nors nepavyksta, tiesiog rinkitės lengvesnę, šviesesnių spalvų kosmetiką. Mano pagrindinis palinkėjimas moterims būtų kuo dažniau ir plačiau šypsotis, nes šypsena yra pats gražiausias makiažas. O kai šypsotės pati, šypsosi ir jūsų akys – tad bet kuris makiažas atrodys tobulai.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką