Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 27d. 10:50

Rudens makiažas: arba atrodykite pritrenkiančiai, arba niekaip

Taylor Marie Hill ir Bella Hadid, Versace rudens/žiemos kolekcijos pristatymo užkulisiai
Vida Press nuotr. / Taylor Marie Hill ir Bella Hadid, "Atelier Versace" rudens/žiemos kolekcijos modeliai

Lengvais žingsneliais ruduo atkeliauja į mūsų mintis, spintas ir kosmetines. Kas būdinga šio rudens makiažui? Kaip jis keičiasi, palyginti su vasara? Ar tiesa, kad jis turi būti tamsesnis, ryškesnis? Ir ką iš rudeniškų tendencijų, matomų ant garsiausių pasaulio podiumų, galima pritaikyti kasdienai? Į visus šiuos klausimus atsako vizažo meistrė Gintarė Mateikaitė.

Jos teigimu, šiais laikais grožio tendencijų kaita įgavo milžinišką pagreitį, kuris mus verčia nuolat atkreipti dėmesį į tai, ar vis dar einame koja kojon su mada. Tad net rudeniui keičiant vasarą svarbu pastebėti tuos pasikeitimus.

Vida Press nuotr./Gintarė Mateikaitė
Gintarė Mateikaitė

Galima išskirti makiažo tendencijas, ateinančias iš mados pasaulio, ir organiškas tendencijas, atsirandančias iš gamtos. Visa tai galioja ir rudens makiažo tendencijoms.

2016 metų rudens makiažas šaukte šaukia „pritrenk visus!“

„Šio rudens makiažo tendencijos drąsiai sako: arba atrodyk pritrenkiančiai, arba niekaip. Vasaros makiažą „no make up“ keičia save išreikšti kviečiantis makiažas, kuriame vyrauja tamsios, ryškios lūpos, intensyvūs, kitokių formų akių pravedimai, blizgios dalelės, tobulai susiliejantis dūminis akių makiažas. Šis 2016 metų rudens makiažas šaukte šaukia „pritrenk visus!“ – pasakoja G.Mateikaitė.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Vizažistė siūlo kelis būdus, kaip rudeniniu makiažu nustebinti aplinkinius.

1. Ryškiomis lūpomis, kurios yra klasika. Vyraujančios spalvos kinta nuo intensyviai raudonų iki juodų. Taip, juodų!

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

2. Įdomiais akių pravedimais, kurių forma gali būti nuo subtiliai pabrėžiančių akis iki ekstravagantiškų ir išpieštų stipriai už akies kontūro ribų. Leidžiama improvizuoti.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

3. Blizgučiais, kurių, toks jausmas, šį rudenį nebus per daug.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

4. Dūminiu akių makiažu, kuris turėtų pasižymėti ypatingai minkštu ir taisyklingu spalvų perėjimu, kai nematyti, kur prasideda ir baigiasi spalva. Tobulai retušuotas – toks akių dūminis makiažas, nereikalaujantis jokių aiškių linijų. Spalvos, būdingos rudeniui, taip pat matomos gamtoje. Tai šilti, sodrūs tonai.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kalbat apie ryškiausias tendencijas, specialistė pastebi, kad mados, galiojančios podiumui, ne visada yra paprastai pritaikomos kasdienai.

„Tai yra akivaizdu vien pažvelgus į madų šou. Tad pateiksiu šiek tiek rekomendacijų visoms moterims, kaip išlikti madingomis, gerai jaustis ir neperžengti ribų.

Šį rudenį „ant bangos“ esančius blizgučius rekomenduoju palikti lentynoje iki sutems ir ateis laikas švęsti. Kasdienai jie atrodys per daug ekstravagantiškai, o kartu ir neskoningai. Tačiau vakarėlio metu galite blizgėti iki pirštų galiukų.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Rudenį vyraujančios ryškios lūpos gali būti pritaikytos ir dieniniame, kasdieniame įvaizdyje. Žinoma, nerekomenduoju juodos ar rėkiančios spalvos lūpomis puoštis einant į darbą – liktumėte nesuprasta. Tačiau ryški, bet prigesinta bordo ar klasikinė raudona spalva suteiks jūsų įvaizdžiui subtilios elegancijos. Svarbu teisingai suderinti tonus, jausti saiką ir rinktis neperkrautą akių makiažą. Ryškios lūpos puikiai dera prie skaisčios odos, lengvai paryškintų akių, kur gali užtekti ir lengvo potėpio tušu.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Akių pravedimas taip pat gali būti puikus kasdienio makiažo akcentas, tereikia suprasti ribas. Jos irgi priklauso nuo dienos meto, konteksto, socialinės aplinkos. Vakarėlio metu akių pravedimas sukurs aštrumo ir išskirtinumo, tačiau dienos metu jis turėtų ribotis su akies išoriniu kraštu ir tik subtiliai pabrėžti akies formos privalumus.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Padūmavusios akys – viena tų tendencijų, kuri jau ilgą laiką keičia tik spalvas ir formas, bet yra nemirštanti.

Padūmavusios akys – viena tų tendencijų, kuri jau ilgą laiką keičia tik spalvas ir formas, bet yra nemirštanti.

Šiuo atveju dūminis makiažas nenuvils ir darbinėje aplinkoje, ir norint būti pastebėtai. Svarbu suprasti, kad dienos makiažas turi būti švelnesnis nei vakaro.“

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Rudens spalvos būna sodrios ir šiltos, tad natūraliai derinantis prie gamtos siūloma rinktis žalias, aukso, rudas spalvas.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

„Apskritai kalbant apie makiažą, labai svarbu įvertinti visus veiksnius. Tai ir jūsų asmenybė, socialinė aplinka, mada ar metų laikas. Identifikavusios šiuos veiksnius niekada neprašausite ir jausitės savimi“, – pataria G.Mateikaitė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką