Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 15d. 11:07

Stilistė – apie plaukų botoksą, keratiną ir laminavimą: plaukus galima sugadinti negrįžtamai

Žvilgantys plaukai
123RF.com nuotr. / Žvilgantys plaukai

Plaukų tiesinimo keratinu, botokso ir laminavimo procedūros skirtos plaukų būklei pagerinti, jų kritimui pakeisti, sveikų plaukų įspūdžiui sudaryti. Tačiau labai svarbu, kaip jos atliekamos, ar laikomasi visų produkcijos gamintojų rekomendacijų ir kokia pati produkcija naudojama. Dažnas atvejis, kad, pasitelkę rinkodarinius triukus, ir produkcijos gamintojai klientui žada tai, ko nebus. Kaip teigė plaukų stilistė, technologė Eglė Saunorytė-Kinderienė, ne retai po šių procedūrų klientas lieka nusivylęs arba – dar blogiau – lieka tik nusikirpti plaukus.

„Labai svarbu nepamiršti, kad plaukas yra negyva ragena – jis neturi kraujotakos, taigi ir galimybės atsinaujinti. Plauko kūnas turi tam tikras sudedamąsias dalis, kurios išauga iš odos, formuojasi plauko svogūnėlyje, giliuosiuose odos sluoksniuose.

Plauko vidinė struktūra, tai yra kietasis baltymas, dar vadinamas keratinu. Žmonėms dažnai asocijuojasi, kad plaukų keratino procedūra yra plauko gydymas, sveikatinimas. Deja, tai – tik gamintojų rinkodariniai triukai, – pasakoja E.Saunorytė-Kinderienė.

Asmeninio archyvo nuotr./Eglė Saunorytė-KInderienė
Asmeninio archyvo nuotr./Eglė Saunorytė-KInderienė

– Šios procedūros rekomenduojamos tiems, kurie nori suvaldyti besipučiančius, nevaldomus, besiveliančius plaukus, sumažinti plaukų apimtį. Tačiau jos nesprendžia odos problemų – perteklinio riebalavimosi ar plaukų slinkimo.

Kad suprastumėte šių trijų procedūrų skirtumus, reikėtų suvokti plauko sandarą. Tai yra viršutinė dengianti dalis – kutikula, vidurinieji, gilieji sluoksniai – ledula – ir plauko šerdis. Šios trys procedūros veikia minėtas plauko sudedamąsias dalis.“

Pašnekovės teigimu, visos šios procedūros turi cheminių elementų, kurie plauką veikia skirtinguose sluoksniuose, o tarp jų yra ir tokių gaminių, kurie gali lemti onkologinius susirgimus dažnai procedūras atliekantiems meistrams, naudojantiems prastą produkciją.

Žmonėms dažnai asocijuojasi, kad plaukų keratino procedūra yra plauko gydymas, sveikatinimas. Deja, tai – tik gamintojų rinkodariniai triukai.

Be procedūroms skirtos produkcijos gamintojų klaidinančių rinkodarinių triukų, siekiant pritraukti vartotoją, labai dažnai, pasak E.Saunorytės-Kinderienės, susiduriama ir su kita problema – kai patys procedūrą atliekantys meistrai netinkamai interpretuoja gamintojų rekomendacijas, netinkamai atlieka pačią procedūrą ir neinformuoja kliento apie galimus pavojus bei būtinas priemones, kurias kasdien reikėtų naudoti namuose, norint, kad procedūros poveikis kuo ilgiau išliktų.

„Labai svarbu ir tai, kad pats klientas suvoktų, jog, jei plaukai yra smarkiai nualinti, pažeisti cheminio garbanojimo, tiesinimo, agresyvaus dažymo – kai plaukai yra šviesinami, tiek paviršiniai, tiek gilieji plauko sluoksniai yra pažeisti, jokia procedūra jų neatkurs“, – įspėjo meistrė.

Taigi, kas yra plaukų tiesinimas keratinu, botoksas ir laminavimas, ir ką apie šias procedūras būtina žinoti?

Plaukų tiesinimo keratinu procedūra

Pasak E.Saunorytės-Kinderienės, labai dažna klientų klaida ir lūkestis – kad ši procedūra gali išgydyti plaukus. Deja, jos paskirtis – suvaldyti besipučiančius plaukus ir sudaryti sveikų plaukų įspūdį.

Ši paslauga rekomenduojama toms, kurios, siekdamos pačios namuose susitvarkyti savo nepaklusnius plaukus, prie veidrodžio užtrunka apie 45 minutes. Po šios paslaugos, pašnekovės teigimu, plaukai tampa lengviau valdomi, blizgūs, atsiranda kritimas.

„Tačiau labai svarbu, kaip procedūra atliekama, iš kokių žingsnių ji susideda ir vartotojas būtinai turi tai žinoti. Per konsultaciją meistras turi įvertinti kliento plaukų būklę, poreikius ir ar ta paslauga jam išvis reikalinga – tai yra labai svarbu“, – akcentavo plaukų meistrė.

Procedūrą sudaro keletas žingsnių: plaukų plovimas, naudojant specialų nuriebalinantį šampūną, plaukų džiovinimas (jie turi būti išdžiovinti iki 70 proc. sausumo), tada naudojamas pasirinktas mišinys, jis laikomas tiek, kiek rekomenduoja gamintojas, ir plaukai išdžiovinami džiovintuvu iki 100 proc. sausumo.

Tada kiekviena sruoga apdorojama karštomis žnyplėmis, tokiu būdu plauko giluminiuose sluoksniuose formuojasi naujosios keratino jungtys. Viskas priklauso nuo norimo rezultato – ar turi likti banguoti plaukai, ar jų norima tiesių. Tam įtakos turi žnyplių temperatūros pasirinkimas ir kiek kartų jomis bus perbraukta per sruogą.

Rekomendacijos atliekant keratininį plaukų sušukavimą, pasak pašnekovės, – kad žnyplių temperatūra būtų nuo 180 iki 230 laipsnių. E.Saunorytės-Kinderienės teigimu, jei plauko struktūra leidžia naudoti maksimalų karštį ir maksimalų žnyplių braukimo per sruogą skaičių, galima išgauti labai tiesių plaukų įspūdį. Atliekant šią paslaugą afrikietišką garbaną įmanoma paversti banguota sruoga.

Atliekant šią procedūrą daroma didelė įtaka plaukų spalvai.

Baigus darbą žnyplėmis plaukai vėl plaunami specialiu šampūnu ir naudojamos įvairios ampulės, kaukės, plaukai džiovinami džiovintuvu.

Procedūrai naudojamų priemonių sudedamosios dalys dažnai yra šilko proteinai, rūgštys, keratino junginiai, kvapiosios medžiagos. O paslaugos kaina rinkoje svyruoja nuo 50 iki 250 eurų. E.Saunorytės-Kinderienės teigimu, tai priklauso nuo žaliavų, kurios skirtos procedūrai atlikti, kokybės, ir ją atliekančių meistrų.

„Kaip minėjau, yra žaliavų, kurios turi lakių sudedamųjų dalių, galinčių lemti onkologinius susirgimus. Tačiau čia daugiau kalbame ne apie klientą, o apie dažnai procedūrą atliekantį meistrą. Sakykime, jei perkama pigesnė žaliava, siekiant sutaupyti, ir nepasidomima, kokia jos sudėtis, ilgainiui atlikinėdamas šią procedūrą gali pats sau „užsidirbti“ sunkią ligą, nes lakiosios dalelės per kvėpavimo takus patenka į kvėpavimo sistemą, nusėda ir daro gana didelę žalą“, – paaiškino meistrė.

Jos teigimu, procedūros poveikis išlieka iki šešių mėnesių, jei ji buvo tinkamai atlikta, o klientė supažindinta, kaip savo plaukais turi rūpintis kasdien namuose ir tų rekomendacijų laikosi. Gana didelę įtaką šiuo atveju plaukams daro druskingas vanduo, baseinuose esantis chloras.

Jei meistras, atlikdamas procedūrą, nesilaikė rekomendacijų, žala gali būti padaryta negrįžtamai.

Po pusmečio keratino jungtys sunyksta, jei paslauga buvo atlikta tinkamai, plaukai, pasak E.Saunorytės-Kinderienės, grįžta į buvusį būvį, žala nėra padaroma. Tačiau, jei meistras, atlikdamas procedūrą, nesilaikė rekomendacijų, žala gali būti padaryta negrįžtamai.

Pašnekovė taip pat pabrėžė, kad atliekant šią procedūrą daroma didelė įtaka plaukų spalvai – iššaukiamas nepageidaujamas geltonas atspalvis, tad blondinėms, norinčioms išlaikyti šviesų šaltą atspalvį, ji nėra tinkama.

Kalbant apie plaukų dažymą apskritai, rekomenduojama plaukų nedažyti dvi savaitės iki procedūros arba dvi savaitės po jos.

Plaukų botokso procedūra

Procedūros tikslas – sudaryti sveikų plaukų įspūdį, suteikti jiems blizgesio, ji ypač tinka besišiaušiantiems plaukams.

Ši procedūra atliekama taip pat, kaip ir keratino, čia irgi naudojamos žnyplės. Per šią procedūrą, kaip pasakojo plaukų meistrė, užpildomi išorinio plauko sluoksnio įtrūkimai, kurie veikiausiai yra atsiradę dėl mechaninio pažeidimo, nuolatinio šukavimo.

Šiuo atveju procedūrą atliekantiems meistrams galioja ta pati sąlyga – būtina laikytis visų produkcijos gamintojo rekomendacijų, o atliekant šią procedūrą rekomenduojama mažesnė temperatūra – žnyplės turi būti įkaitintos nuo 160 iki 180 laipsnių. Procedūrai naudojamų priemonių sudedamosios dalys yra proteinai, sojos proteinai, kalogenas, keratinas.

Jos poveikis išlieka iki trijų mėnesių, o kaina rinkoje svyruoja nuo 30 iki 130 eurų.

Kalbant apie plaukų dažymą, E.Saunorytės-Kinderienės teigimu, mintyje reikėtų turėti, kad atliekant procedūrą uždaromas viršutinis plauko sluoksnis, prasiskverbti dažams tampa sudėtingiau. Tad reikėtų susidėlioti visų procedūrų eiliškumą ir plaukus dažyti iki procedūros.

Plaukų laminavimo procedūra

„Plauką galima laminuoti tiek naudojant plaukų dažus, tiek kosmetikos gaminius, ir tai yra trumpalaikis efektas. Plaukų laminavimas vadinamas plaukus atstatančia procedūra, aš ją galėčiau pavadinti ilgalaike kauke“, – sakė pašnekovė.

Šios procedūros poveikis, pasak jos, išlieka iki keliasdešimt plovimų, bet tai labai priklauso nuo kasdienės priežiūros: kaip dažnai plaunami plaukai, kokios naudojamos priemonės ir ar naudojama speciali palaikomoji kosmetika.

Kalbant apie plaukų dažymą, meistrė patvirtino, kad laminavimo procedūra neturi įtakos ir ji gali būti aliekama tuo pačiu metu, kai dažomi plaukai.

Procedūros kaina rinkoje svyruoja nuo 30 eurų.

– Kaip žmogui nuspręsti, kurios iš šių procedūrų jam reikia: ar meistras turėtų patarti, ar gali pats išsirinkti ir atėjęs meistrui pasakyti, darykite, prašau, šitą?

– Čia ir yra pagrindinė problema, kuri šiandien vyrauja rinkoje. Klientai dabar labai žingeidūs, daug domisi ir pan. Kita pusė – paslaugos teikėjai, kurie suinteresuoti uždirbti, ir žaliavų gamintojai, kurie paslaugos teikėjams siūlo begalę produktų. Štai šitame rate ir pasimeta vargšas žmogus, kuris apskritai nesupranta, ar jam ta procedūra išvis reikalinga. Todėl per konsultaciją labai svarbu išgirsti klientą ir orientuotis į jo prioritetus.

Tarkime, jeigu sakote, kad jūsų plaukai yra labai išsausėję, aš jums rekomenduočiau drėkinamąją plaukų kaukę, o ne vieną šių procedūrų.

Meistrai per daug nesigilina, ima ir daro – dažnai atmestinai, nesilaikydami gamintojo rekomendacijų, ir galiausiai klientas lieka nukentėjęs.

Reikia nepamiršti, kad plaukas yra negyvas ir bet kokia jam daroma žala paveikia jo būklę. Iš klientų pusės labai naivu manyti, kad galiu susibanguoti plaukus, paskui išsitiesinti, paskui nusišviesinti, tada nusitamsinti, galiausiai pasidaryti vieną mūsų aptartų procedūrų ir vėl džiaugtis nuostabiais plaukais. Tai yra tiesiog neįmanoma. Meistras klientui visada turi papasakoti apie galimą žalą.

Vieno atsakymo į jūsų klausimą nėra, nes yra labai daug skirtingų situacijų. Ir apskritai labiausiai nukenčia klientai, kurie neturi savo nuolatinio meistro, nori gauti daug visokių paslaugų, blaškosi pas vieną, pas kitą.

O meistrai per daug nesigilina, jiems svarbu parduoti savo paslaugą, ima ir daro – dažnai atmestinai, nesilaikydami gamintojo rekomendacijų, kaip reikėtų atlikti procedūrą, ir galiausiai klientas lieka nukentėjęs, sužalotais plaukais, kuriuos paskui lieka tik nukirpti. O žmogus atėjo įsivaizduodamas, kad keratinas išgydys jam plaukus. Tai čia ta didžiausia drama, kuri šiandien vyksta rinkoje.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką