Tiesiogiai
15min be reklamos
2018 08 21, 20:00

Kosmetologė apie odos jaunystę be skalpelio: „Geriau rinktis mažiau priemonių, bet intensyvesnių“

Po vasaros dažnas pastebime, kad odai reikia pagalbos – pigmentinės dėmės, sausumas ar net netikėtai atsiradusios raukšlės gali užklupti ir jauno amžiaus žmones.
15min studijoje – kosmetologė Monika Launikaitytė
15min studijoje – kosmetologė Monika Launikaitytė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pirmalaikis senėjimas ir raukšlės gali atsirasti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Dabar, kai turime tiek daug informacijos ir priemonių jaunystei puoselėti, nesunku pasiklysti gausybės jūroje taip ir nežinant, kad darome tam tikras klaidas puoselėdami odos grožį.

Kaip kuo ilgiau išlaikyti odą jauną, sveiką ir spindinčią? Dėl kokių priežasčių atsiranda pirmosios raukšlės? Ar tikrai vienintelė išeitis – tik injekcijos ir skalpelis? Ką galima padaryti šiandien, kad oda išliktų jauna, stangri ir spindinti ilgus metus?

Apie tai 15min studijoje portalo GYVENIMAS žurnalistė Asta Kaušakienė kalbasi su kosmetologe Monika Launikaityte.

VIDEO: 15min studijoje – kosmetologė apie odos jaunystę be skalpelio

– Kokių medžiagų ieškoti odos priežiūros priemonių sudėtyje, kad oda ilgiau išliktų jauna?

– Svarbu, kad būtų kofermento Q10, vitamino C (šviesina odą), hialurono rūgšties (drėkina), retinolio (skatina odos atsinaujinimo procesus).

– Ar tiesa, kad kremą nuo raukšlių reikėtų teptis sulaukus 25 metų?

– Žmonės dažnai renkasi kremus, tik sulaukę raukšlių, kada jau jos išryškėja. Tai neteisinga. Turėtų anksčiau teptis kremus.

– Žinome, kad saulė kenkia odai. Kas išduoda neatsakingą mėgavimąsi saulės voniomis?

– Pirmiausia tai pigmentinės dėmės ir smulkios raukšlelės, kurių neturėtų būti.

– Kaip vanduo veikia odą?

– Naujausi moksliniai tyrimai sako, kad poveikio neturi, tačiau aš linkusi tikėti, kad vanduo prisideda prie odos išvaizdos. Dehidratacija tikrai nėra pageidautinas reiškinys.

– Kaip veikia priemonės su SPF?

– Net ir išsitepę kremu su SPF50 galite įdegti, tad esu vienareikšmiškai už tai, kad žmonės saugotų odą. Saulė pati žalingiausia mūsų odai, gausina raukšlelių ir pigmentinių dėmių.

– Kokia jūsų nuomonė apie geriamą kolageną ir hialuroną?

– Taip, pastebėjau, jog tai nauja mada, efektas yra, bet veikia ne vienkartinė dozė, o kursas. Tačiau visos gyvenimo dozės neišgersi (šypsosi), tad reikėtų saikingai vertinti ir šį odos jaunystės puoselėjimo būdą.

Vyresnė moteris, turinti raukšlių, tačiau kurios oda prižiūrėta, vientisos spalvos, tikrai atrodys patraukliai ir jaunatviškai. Esu už natūralų, skaistų odos senėjimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką