Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 13d. 13:31

Trys kaunietės ištirpdė nereikalingus kilogramus kvėpavimo treniruotėse „Body flex“: kiekviena palengvėjo 15–20 kg

Greta numetė 25 kg
Asmeninio archyvo nuotr. / Greta numetė 25 kg
Kai, pasak atliktų tyrimų, didžioji dalis lietuvaičių per karantiną priaugo nepageidaujamų beveik porą milijonų papildomų kilogramų, kauniečių moterų trijulei nutiko priešingai – jos sėkmingai lieknėjo. Sėkmės įrodymas – kiekvienai jų ištirpę 15–20 kg.

Visas moteris netenkino svarstyklių skaičiukai

Sėkminga trijų kauniečių lieknėjimo istorija prasidėjo po pirmojo karantino.

Jurgita M. dabar su šypsena prisimena laikotarpį, privertusį ją imtis permainų. „Iki „susiėmimo“ net nesusimąsčiusi galėdavau suvalgyti visą dėžutę ledų ir, tiesą sakant, net nepajusti skonio. Vakarais leisdavau prie kompiuterio ekrano. Pamažu pajutau, kad paprasčiausiai perėjus kambarį, pradedu dusti. Jei draugai siūlydavo ką nors nuveikti kartu, visada pasiūlydavau pasėdėti kartu“, – pasakojo ji.

Jurgitai antrina ir kita jos likimo draugė Greta S.: „Dirbu sėdimą darbą, visą dieną praleisdavau tik prie kompiuterio ekrano, o grįžus namo to ūpo kažką daugiau nuveikti net ir nebūdavo. Daugiausiai ką nuveikdavau – išvesdavau pasivaikščioti šunį. Mano fizinė veikla tuo ir apsiribodavo.

O prasidėjus pirmajam karantinui, atrodo, to judėjimo buvo dar mažiau, išskyrus marširavimą į virtuvę. Vieną dieną tarsi fiziškai pajutau, kad sunku net batus užsirišti, ir nusprendžiau išsitraukti svarstykles. Kai pamačiau, kad svoris jau pasiekė trijų skaičių zoną, labai išsigandau. Tikriausiai tai ir buvo pagrindinis šokas, kada nusprendžiau – gana, reikia kažką daryti.“

Trečioji kaunietė Jurgita Ž. taip pat didžiąją laiko dalį praleisdavo dirbdama kompiuteriu, o fizinė veikla buvo beveik pamiršta. „Mano svoris po pirmojo karantino buvo pasiekęs aukštumas. Net skaičius bijau prisiminti... Vieną dieną užlipusi ant svarstyklių supratau – priėjau liepto galą“, – skundėsi ji.

Per tris mėnesius Jurgita numetė 12 kg

Prieš metus visas tris moteris likimas atvedė pas tą pačią trenerę Editą Poškaitienę, kaunietėms pažįstamą kaip ilgametę grupinių treniruočių bei mitybos specialistę, į liekninamojo kvėpavimo treniruotes.

Asmeninio archyvo nuotr. /Edita Poškaitienė
Asmeninio archyvo nuotr. /Edita Poškaitienė

„Iš karto pagalvojau, kad Body flex yra kažkokia nesąmonė, bet nuvažiavau į treniruotę su kaimyne dėl kompanijos. Ir nuo tos dienos viskas pasikeitė. Po kiekvienos treniruotės jausdavau daugiau energijos, nebenorėdavau daug valgyti, geriau pradėjau miegoti.

Svarbiausia tai, kad trenerės Editos asmenybė įkvėpė mane. Ji visada randa mums pagyrimų ir padrąsinimų. Mano nuomone, tik tai ir veikia. Aš negalėčiau sportuoti su treneriu, kuris mane kritikuotų“, – savo pradžią prisiminė Jurgita K., po trijų mėnesių jau galėjusi pasigirti 10-ia centimetrų lieknesne talija bei 12 prapuolusių kilogramų.

Asmeninio archyvo nuotr. /Jurgita K. neteko 12 kg
Asmeninio archyvo nuotr. /Jurgita K. neteko 12 kg

Greta atvira – iš pradžių ji nepatikėjo, kad įmanoma kvėpuoti ir lieknėti. „Pasidomėjusi Body flex net nusijuokiau, kad čia kažkokios raganystės, bet nutariau pabandyti. O iš tų „raganysčių“, gavosi taip, jog po pirmų 10 užsiėmimų, net pernelyg nesilaikant mitybos, netikėtai apimtys sumažėjo net 19 cm“, – pasakojo ji.

Pratimai – pagal gebėjimus ir kūno sudėjimą

Pasak trenerės E.Poškaitienės, Greta buvo viena iš tų, kuri pabandė dešimt grupinių užsiėmimų ir vėliau panoro individualių treniruočių sporto klube.

„Nuo praėjusio rugsėjo pradėjome individualias treniruotes, sudariau jai mitybos planą ir stebėjome pokyčius, kurie buvo labai įspūdingi. Kūnas sutvirtėjo, tapo stangrus. Kūno apimtys susitraukė net 50 cm, o svoris sumažėjo 25 kilogramais“! – džiaugėsi specialistė.

Asmeninio archyvo nuotr. /Greta numetė 25 kg
Asmeninio archyvo nuotr. /Greta numetė 25 kg

Greta įsitikinusi, kad įtakos rezultatams turėjo tai, jog Edita, ne taip kaip visi asmeniniai treneriai, neįrėmino jos į jokius programos rėmus.

„Pradėjus lankytis sporto klube, trenerė tiesiog čia ir dabar taikė pratimus pagal mano tuometinius fizinius gebėjimus ir kūno sudėjimą. Dėl šios priežasties sportas niekuomet nebuvo nuobodus, pratimai kiekvieną kartą vis koreguojami ir įvairūs, o rezultatai po truputį pradėjo ryškėti – mažėjo apimtys ir visas kūnas pastebimai tvirtėjo“, – pasakojo ji.

Asmeninio archyvo nuotr. /Jurgita Ž. atsikratė 20 kg
Asmeninio archyvo nuotr. /Jurgita Ž. atsikratė 20 kg

Jurgita Ž. taip pat pradėjo nuo liekninamojo kvėpavimo. Treniruotes ji lankė kasdien. Taip stabilizavosi moters mityba, sumažėjo apetitas, dingo persivalgymo priepuoliai, kūno apimtys mažėjo, o su jais – ir kilogramai. Šiandien Jurgita Ž. gali pasidžiaugti tapusi net 20 kg lengvesnė.

„Sunkiausia būna nepasiduoti užeinančiam tinginiui, kai matai, jog svoris apstojo kristi. Tačiau labai motyvuoja rezultatai ir trenerės Editos palaikymas. Ir, žinoma, tai, kad labai labai norisi sulieknėti“, – sako ji.

Kuo ypatingas Body flex?

Kone dvidešimt metų įvairias treniruotes bei liekninamojo kvėpavimo Body flex užsiėmimus vedanti trenerė E.Poškaitienė tvirtina jau seniai pastebėjusi, kad specialius pratimus atliekant kasdien ir sistemingai, nereikalingi kilogramai tirpsta, kūno formos stabilizuojasi ir nukritęs svoris nesugrįžta.

Vienintelis trūkumas – tokios treniruotės aktyvesniems žmonėms gali pabosti, tačiau visi, pamatę rezultatus, pagauna azartą nesustoti. Todėl specialistė nutarė savo klienčių treniruotes paįvairinti pagal poreikį. Vienoms ji veda asmeninius liekninamojo kvėpavimo užsiėmimus ir įtraukia pratimus treniruoklių salėje, kitoms pritaiko ilgametę kūno dizaino ar X-fit treniruočių patirtį, motyvuoja dalyvauti ne tik grupinėse treniruotėse, bet ir bendrauti pasibaigus užsiėmimams.

„Antrojo karantino metu treniruotės vyko nuotoliniu būdu. Tačiau visos atradome laiko pabendrauti apie užsibrėžtus tikslus, viena kitą pamotyvuoti bei palaikyti.

Džiaugiuosi merginomis, kad uždarius sporto klubus, visos daug judėjo, vaikščiojo gamtoje, dažna nueidavo kasdien po 5–10 km, tad kai visa Lietuva augino kilogramus, mes juos sėkmingai tirpdėme“, – džiaugėsi ilgametę patirtį turinti trenerė bei mitybos specialistė E.Poškaitienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką